Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Tudna tanácsod adni Valaki...

Tudna tanácsod adni Valaki olyan aki külföldön dolgozik szinte nulla nyelvtudással?

Figyelt kérdés

Mi a párommal úgy tervezzük, hogy a telet még itthon töltjük. Azután mennénk külföldre dolgozni. Pontosan nem tudjuk még hová. A lényeg, hogy semmi képp se olyan helyre ahol németül beszélnek. Évek óta tanuljuk az angolt de nagyon minimális a tudásunk.

Találtunk egy oldalt ahol tudnak munkahelyet és szállást egyaránt biztosítani. Igaz mosogatást, takarítást tudnak leginkább, de szerintem kezdésnek tökéletes. Ha valaki ugyan ilyen vagy hasonló munkát végez, tudna tanácsot adni? Előre is köszönöm


2010. júl. 21. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Én 23 éve dolgozom külföldön. Annyit tudok mondani, hogy nulla nyelvtudással manapság nagy felelőtlenség nekiindulni a világnak, főleg úgy, hogy még munkát is akarsz vállalni. Tanuld meg legalább alapszinten a kiválasztott nyelvet, mert különben nemcsak magadat égeted le, hanem az összes honfitársadat is. Sajnos tapasztaltam több ehhez hasonló próbálkozást.
2010. júl. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát 8 éve tanulom az angolt. Barátom nem tudom mióta de annyira tudunk, hogy megértessük magunkat másokkal vagy épp mi megértsük amit nekünk mondanak. Csak hát picit akadozva megy.
2010. júl. 21. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én angol nyelvtudásom nulla. 3 éve élek Angliában,és azt kell ,hogy mondjam ma is csak alapszintű angol tudásom van.Sajnos egyszerűen nem tudok nyelvet tanulni...

De tapasztalatból mondom,hogy ha valakinek nincs nyelvtudása annak semmi esélye,hogy boldoguljon..

A legtöbb ilyen állás amit ti is olvastatok átvágás.Sok pénzt kell fizetnetek,azért,hogy egy szállodában mosogassatok.Soha nem lesz senki elégedett a munkátokkal,és ha nem elégedettek akkor minden kis hibáért pénz levonás lesz...Sokan hamar fel is adják.Aki tud angolul az a szerencsésebb,mert el tud menekülni az ilyen munkahelytől,és tud kint önállóan melót találni.Azok akik nem tudnak angolul,nos ők hazamennek...Sokszor előfordul,hogy amint letelik a próbaidő a cég elküldi a dolgozott..Van helyette több száz..Ilyenkor megint az lesz bajban aki nem tud angolul.

Én csak azért nem mentem eddig haza,mert a párom nagyon jól keres,és nekem is van part time melóm.(itt kint kaptam az állást)

Én azt tanácsolom nektek,hogy tanuljátok a nyelvet..Legalább annyira tudjátok,hogy tud elmondani,hogy ki vagy,és mit szeretnél,és értsd meg,hogy mit akarnak neked mondani..

Ahogy itt szokták mondani az olyanokból akik nem tudnak angolul Temzét lehet rekeszteni..

2010. júl. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyurjatok ra a nyelvtanulasra meg mielott kimentek. En is kinn elek kulfoldon, en beszelem a nyelvet, nincsen problemam, de baratom eleg akadozva beszel, ezert nem tud munkat valtani, es mar evek ota feketen melozik, nem is olyan jo fizetesert. Nem hagyhatja ott, mert azzal a nyelvtudassal, ami neki van, nem lenne sok eselye, hogy mast talaljon.
2010. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!