Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Nagy utazók! Repülős út előtt...

Nagy utazók! Repülős út előtt mik a teendők? Leírná valaki?

Figyelt kérdés

Soha nem utaztam még repülővel, és tervben van őszre egy párizsi út a párommal.

leírná valaki, mi a folyamat onnantól hogy megvettem a repjegyet?

wizzairnél nézem: mit jelent az, hogy automatikus utasfelvétel ?

Azt is írja, hogy internetes utasfelvétel ingyenes.

Nem nagyon értem, hogy mit jelent ez.


Megéri megvenni a wizzpiroty (elsőbbségi beszállás) szolgáltatás? tényleg gyorsabb?


Olyan repjegyeket nézek, ahol előre kiválasztom az ülőhelyet, hogy tutira egymás mellé kerüljünk.


Arra is kíváncsi lennék, mi a menetrend, mondjuk onnan, hogy megérkezek a reptérre....



2020. máj. 25. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Hát, ha nincs itt ezer ilyen kérdés, akkor egy sem... Nem találtál?
2020. máj. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
93%

1-es: E helyett a válasz helyett, ha nem írtál volna semmit az is hasznosabb lett volna. Egyáltalán miért nézed meg a kérdést, ha nem érdekel és nem akarsz segíteni a kérdezőnek?


Kérdező:

Szerintem tök érthető, hogy kérdezel erről, nekem sem volt egyértelmű az első repülésem előtt.

Az utasfelvétel a check-in, ez azt jelenti, hogy bejelentkezel az útra, lefoglalod az ülőhelyed, manapság általában ez online megy, ekkor kapod meg a beszállókártyádat. Ez is elektronikus, nem szükséges kinyomtatni, telefonról is működik, de ha parázol kinyomtathatod.

A beszállókártyádat fogod használni a reptéren, ezzel tudsz belépni az Air-side területére (légi oldal), és beszállni a repülőbe.

Ideális esetben, amikor elindulsz a reptérre, akkor már elvégezted a check-int, és megvan a beszállókártyád, így azzal ott már nem kell bajlódni.

Priority: gyorsaságot tekintve annyit jelent, hogy a sor elejére kerülsz a beszállásnál, tehát az elsők között szállhatsz fel a gépre. Ha majdnem mindenki prioritys, akkor ez kb. tökmindegy. Személyes véleményem szerint sincs túl sok jelentősége, ha megnyitják a kapukat, 10-15 perc alatt lezajlik a beszállítás, emiatt nem érdemes rá költeni. Azt az időt a repülőn ülve ugyanúgy ki kell várnod. Sőt, velem volt olyan, hogy priorityvel kint a hidegben várhattam többet, mert "elsőbbségem volt", míg a nem prioritysek addig bent maradhattak. Wizznél a poggyász miatt lehet érdemes a priority, ugyanis csak ezzel biztosított, hogy a kézipoggyászt felviheted az utastérbe. Ezt érdemes átgondolni.

A reptéren:

Érdemes 1-1,5 órával előbb odaérni, ha feladott poggyászod van, akkor még egy órát hozzáadhatsz ehhez, ugyanis Wizznél borzalmas sorok vannak. Én a helyedben csak akkor adnék fel poggyászt fapadosnál, ha nagyon muszáj.

Tehát, ha van feladott poggyászod (nagy bőrönd), azt először feladod az induló csarnokban. Ezután elindulsz a security checkhez, a beszállókártyád becsippantásával tudsz belépni a securty területére.

Security:

Ki lesz írva minden, de röviden: le kell venni kabátot, néha cipőt is megkérik, táskákat, ezeket kis tálcákra kell rakni, és átszkennelik. A fém dolgokat le kell venned (arany ékszereket nem szükséges), de övet pl. igen. Te magad is átsétálsz a fémdetektoron, néha röntgenen. Néha random check is van, ez motozást jelent. Ha valami gond van szólnak, segítenek. Folyadékot max. 1 litert lehet bevinni, 100 ml-s darabokban, átlátszó zacskóban. Szúró-vágó eszköz tilos (pl. körömvágó olló).

Security után shoppingolhatsz, azt felviheted a gépre. Aztán irány a kapud és ott megnézik a beszállókártyád ismét, és beszállsz a gépbe. Ha non-schengenbe mész, lesz még útlevél ellenőrzés is.

Kb. ennyi.

Jó utat!

2020. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez van. a kettesnek köszönöm
2020. máj. 26. 09:23
 4/5 A kérdező kommentje:
mindegy, hogy mit kérdezel, bárki leírhatta már rá a választ 1000x szóval ne csodálkozz ha kapsz majd kioktatást.
2020. máj. 27. 07:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Még a prioritys részhez: a gyorsabb beszállás miatt valóban nem különösebben éri meg. Viszont ha emiatt fel tudod vinni a cuccod és nem kell feladnod, akkor a leszállást jelentősen meggyorsíthatja, illetve amiatt se kell aggódnod, hogy eltűnik belőle valami.
2020. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!