Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyire kockázatos járvány...

Mennyire kockázatos járvány szempontjából Horvátországba menni?

Figyelt kérdés
Augusztus végére foglaltam szállást, az előleget befizettem már, a teljes összeg júliusban esedékes. Ha megint bejön ez a karanténcirkusz, akkor bukom az egészet? Mennyire kockázatos szerintetek így elmenni, befizetni a teljes összeget? Várható, hogy Magyarországról sem engednek be a nyáron Horvátországba?

2020. jún. 26. 11:08
A kérdező szavazást indított:
Én ilyen feltételekkel nem mennék idén külföldre.
Szerintem nem lesz gond, én is megyek/mennék.
37 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Egyelőre csak az ex-Jugoszláv államok felől érkezőknek van karantén...


[link]

2020. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
Érdeklődj Külügyminisztériumnál,vagy az utazási irodánál.
2020. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, szerinted van ember a Földön, aki meg tudja jósolni, mi lesz augusztusban?

ISMERETLEN vírus miatt van egy világjárvány, több ország nyitott a turizmus miatt és lám, mi történik?

Romániában napi 300 feletti új fertőzött van, Ukrajnában napi ezer feletti és itt van Horvátország, ahol több külföldi teniszező lett fertőzött és kezdenek szigorítani a beutazási szabályokon, valamint a közlekedési eszközökön náluk is maszkot kell hordani:

[link]

2020. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell a Külügyminisztériumnál érdeklődni, mert ők sem fogják tudni megmondani, mi lesz augusztusban, sem az utazási iroda, hanem ahol naprakészen tudsz tájékozódni az épp aktuális beutazási szabályokról, országonként, az a konzuliszolgalat.hu


[link]

2020. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%
Akartam a konzoliszolgálatot is írni.
2020. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Hasonló cipőben járunk mi is. Azt gondolom, van rá esély, hogy nem tudunk kimenni, ha így nő az új fertőzöttek száma, bár szerintem inkább Mo. fog szigorítani a kiutazáson, pl. visszahozza a 2 hetes karantént a hazatérőknek, nem a horvátok, mert ők igen erősen függenek a turizmustól. De egy biztos: biztosat senki sem tud neked mondani most.

Az, hogy visszakapod-e az előleged (vagy az egész foglalásod), a szállásadódtól kéne megkérdezned. Érdemes mielőbb tisztáznod velük ezt. Mivel ez egy „vis maior” helyzet, nem tudom, jogilag mi érvényes rá. Simán lehet, hogy mondjuk júliusban befizeted a teljes összeget, majd augusztus végére olyan helyzet lesz, hogy a magyar kormány nem enged ki (vagy karanténra kötelez, amit nem tudsz bevállalni), és erre a szállásadó mondhatja, hogy nem adja vissza a pénzt, ő nem tehet róla, hogy nem mentél, ő ki tárt karokkal várt, szóval bebuktad. De az is lehet ad absurdum, hogy a horvátok zárják le a határokat, és erre a szállásadó azt mondja, hogy erről sem ő tehet, így nem adja vissza a pénzt… De ha ezt előre tisztázzátok, akkor már tudsz miben gondolkodni, vagy tudsz mire hivatkozni adott esetben.

2020. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Én -hivatalos ügyben- mindenképpen megyek Horvátországba kb. 2 hét múlva.

De bevallom, hogy nem szívesen mert ők is lehazudják a csillagokat is az égről csak, hogy legyen valami bevételük a turizmusból.

Amúgy amennyire pofátlanul megemelték mindennek az árát az utóbbi években, egyáltalán nem sajnálom őket.

2020. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

* Bocs az lemaradt, hogy ott sem lehet korrekten megtudni, hogy merre vannak a fertőzések.

A tengerparti részeken vagy máshol az országban??!

A valós esetszámokat sem tudjuk meg, csak megszépítve...

2020. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, felpontoztam mindenkit. Amikor lefoglaltam kb 1-2 hete, akkor megnyugodtam, hogy minden rendben lesz ezzel, csak most olvastam én is ezeket a teniszes híreket és elbizonytalanodtam. De szerintem akkor azt csinálom, hogy írok a szállásnak, hogy mi lesz, ha a vírushelyzet miatt nem tudunk kimenni. Ugye be kell fizetni a teljes összeget kb július közepén és akkor még lesz majdnem másfél hónap vissza augusztus végéig és bármi történhet addig. Olyan 160e a szállásunk, úgyhogy nagyon nem szeretném bebukni, de kb egyik napról a másikra változik a helyzet. Nagyon remélem, hogy összejön ez... ha visszafele itthon lenne karantén, az mondjuk beleférne, csak engedjenek ki :D
2020. jún. 26. 17:00
 10/24 anonim ***** válasza:
12%

Két hír a leendő utazásodhoz - bár a német látszólag nem ideillő, de kicsit előrevetíti a dolgokat:


Az első hír:

[link]


Második: és mi történik, ha nem tesztelünk? szanaszét megy a fertőzés...

A német húsüzemben akkor kezdték el az összes dolgozót tesztelni, amikor többen már rosszul lettek, kórházba kerültek.

"A naponta 20 ezer sertést feldolgozó, 6400 embert foglalkoztató helyi üzemben több mint 1500 fertőzést regisztráltak, minden dolgozó és a velük együtt élők karanténba kerültek."


A teljes cikk itt:

[link]

2020. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!