Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mikor néztek utána a dolgoknak?

Mikor néztek utána a dolgoknak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel utaztok el egy idegen országba, de még van 9 hónap mondjuk.

Kell nézni repjegyet, szállást, az ottani közlekedésről pár infót,árakat,látnivalók keresgélése stb.

Utána néztek 9 hónappal előbb, hogy ne érjen semmi váratlanul esetleg, vagy inkább hagyjátok az utazás előtti 1-2 hónapra?



2020. júl. 1. 09:10
 1/10 anonim válasza:
Ha repjegyről van szó, akkor minél előbb. Sokkal olcsóbban tudod megvenni hónapokkal az utazás elott. És ha már pénzt adsz ki rá, szerintem akkor érdemes a többinek is utananezni, hogy biztosan szeretnetek-e odamenni. És ha a repjegy megvan, akkor egy szállás sem ártana. Ilyenkor meg sokkal nagyobb a választék, 1-2 hónappal előbb már nem biztos, hogy találsz barmit.
2020. júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen változó. Én a jóval előbb utánanézős kategória vagyok, de meglepetés mindig érhet bármennyire is felkészülsz.
2020. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is szeretek jóval előbb mindennek utánanézni és összeírni.
2020. júl. 1. 11:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Még az előtt nézek utána ilyesminek, hogy megvennék-lefoglalnék bármit is. Ugyanis hiába találok pl. olcsón repjegyet valahová, ha az adott helyen csak a világ végén van megfizethető szállás, a közlekedés pedig nagyon drága - ez nyilván csak egy példa. Vagy ha valahová foglalok szállást, és később derül ki, hogy ott 200 km-es körzetben nincs igazán érdekes látnivaló, az sem szerencsés.
2020. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amikor eldöntjük, hova megyünk, akkor nyilván alap szinten mérlegeljük, hogy megéri-e oda menni.

Az első mindig a repjegy, azt érdemes minél előbb megvenni, ha már a dátum fix, és ha az megvan, akkor a szállással is fölösleges várni. Nálunk inkább az a probléma, hogy mikor dől el tutira a dátum a szabik miatt, meg most pluszban a vírus miatt is. Autóbérlést szoktunk még előre intézni, de az nem sürgős. Ha olyan látnivaló van, ahol kell/érdemes előre regisztrálni, azt szintén jó mielőbb megtenni.

2020. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez folyamatos. Repülőjegyet valóban annyira előre, amennyire lehet, különösen transzatlanti jegyeket szoktam 360 nappal előre venni, amint lehet. Szállással rugalmasan, sok airbnb csak kb három hónappal előre foglalható. Vonatjegyek is sokfelé sokkal de sokkal olcsóbbak hónapokkal előre (TGV, Thalys, Egyesült Királyság különösen) de általában max 3-6 hónappal előre lehet venni. Helyi közlekedésről alapvetően tájékozódik az ember sokkal előre, de igazából csak napokkal előtte rögzítem a programot, lehet felújítás, mifene. Igen, rögzítem a programot, rutinos vagyok, tudom mennyit tudok sétálni, nézelődni egyszerre, úgy alakul mindig, én mindenhol egyszerre dolgozom és várost nézek .. az előbbihez csak egy kávézó és a laptop kell. Még egy tipp: tapasztalat azt mutatja, hogy a hop on-hop off városnéző buszok sok helyen baromira megérik, sokkal olcsóbb és egyszerűbb tud lenni, mint a tömegközlekedés. Nem mindig -- de mindenképpen érdemes utánanézni. Sajnos Google Maps-en ritkán vannak rajta, ami nehezíti a tervezést.
2020. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2020. júl. 1. 23:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az alapos ellenőrzés híve vagyok, ezért előzetesen felmérem, hogy kb. mennyibe kerül a repjegy. Az igényeim és a netes tapasztalatok alapján belövöm, hogy hány napot szeretnék ott lenni (ez értelemszerűen befolyásolhatja az utazás dátumát, mivel nem mindig van napi szintű járat). Ha kb. tudom hogy mit szeretnék megnézni, akkor egy olyan szállást keresek, amely közel van a látnivalókhoz, illetve könnyen megközelíthető. Nagyjából leellenőrzöm a szükséges költőpénzt, beutazási feltételeket, időjárást, és a közlekedési lehetőségeket is.


Általában ezen infók általános felmérése után veszem meg a repjegyet. Több helyen olvastam, hogy kb 1-2 hónappal az utazás előtt érdemes keresni repjegyet, mivel akkor a legolcsóbb. Ez Európán belül kb. igaz is, azonban én annak a híve vagyok, hogy akár már több hónappal előtte le kell csapni a jegyre, ha az ára megfelelő számomra. A szállást a repjegyvásárlás után nem sokkal lefoglalom, persze általában ingyenesen lemondhatót keresek.


Utána kedvem szerint foglalgatom a többi dolgot, amennyiben van értelme előre foglalni (pl. egyes fakultatív programokat jobb helyben intézni).


Ez az optimális eset, de történt már olyan is, hogy egy borozgatás után hirtelen felindulásból vettem két jegyet Jordániába. Másnap józanodás közben gugliztam rá mit is foglaltam magunknak, mondhatom nem örültem, amikor rájöttem, hogy kell vízum, illetve január kb. a legrosszabb hónap. Szerencsére a rendhagyó foglalás ellenére egyik legjobb utunk lett, úgyhogy nincs tuti recept :)

2020. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Több okból kifolyólag nem foglalkoznék vele, csak 1-2 hónappal indulás előtt.

Az első ok, hogy van jobb dolgom is annál, hogy 9 hónappal későbbi utazással vergődjek. Nem vagyok az a típus.

A másik ok, pedig a vírus.

Azt se tudjuk mi lesz ezzel kapcsolatban két vagy négy hét múlva, nem hogy kilenc hónappal előre foglaljak így jegyet pl.

2020. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem is arról volt szó legfőképp, hogy most foglalunk. Csak utána nézni utánanézünk, hogy mekkora költséggel számoljunk.

Foglalni március környékén tervezünk, aztán ez még úgyis változhat.

2020. júl. 4. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!