Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Az emberek miért nem néznek...

Az emberek miért nem néznek utána az ilyen dolgoknak mielőtt elhagyják a szénhidrátot az étrendjükből?

Figyelt kérdés
A szénhidrátszegény diéta rossz. A sejtek a szénhidrátokból nyerik az energiát, az egész testünk azon fut, az agyunk is akkor működik optimálisan ha elég szénhidrátot vigyünk be. A hízást az egészségtelen, zsíros ételek okozzák, a húsok, a meki, a túl sok tejtermék, túl sok fehér zsemle, kenyér. Ha gyümölcsöt eszel, egy grammot nem hízol tőle.
2016. ápr. 9. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Akkor elárulom: száműztem az étrendemből minden gyors felszívódású szénhidrátot, a többit lejjeb vittem, ersze nem drasztikusan. Zsírt eszek rendesen, akár füstölt csülkös babot is ebédelek, de csak úgy, ha a galuska zabpehelylisztből van.

Az egy dolog, hogy közel 30 kg mínusznál tartok, de az egészségem, és a közérzetem is sokkal jobb lett. A migrénem, amivel közel 20 éve küzdöttem, és orvostól orvosig rohangáltam vele, például teljesen megszűnt.

2016. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

"Ha gyümölcsöt eszel, egy grammot nem hízol tőle"


Te miért nem nézel utána az ilyen dolgoknak, mielőtt elkezdesz hülyeségeket beszélni? Gyümölcstől ugyanúgy el lehet hízni, mint minden mástól. Fűtől is el lehet hízni, nézz meg egy elefántot. Másrészt meg mekis kaja mellett is le lehet fogyni csontsoványra, ha elég keveset eszel belőle.

2016. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Látom ismét egy táplálkozási szakértővel van dolgunk, aki legalább 20 éve a szakmájába van. Ebben az esetben a következő szavak jelentésével teljesen tisztába vagy: Lipolízis és Glükoneogenezis. Viszont ha ez így lenne, a kérdésed nem lenne kiírva. Az, hogy a hízást mi okozza, arra meg inkább már ki se térek.
2016. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy a fehér zsemle, kenyér inkább ch, mint zsír. Pont úgy, mint a gyümölcs, ami gyümölcscukor.


" A sejtek a szénhidrátokból nyerik az energiát, az egész testünk azon fut, az agyunk is akkor működik optimálisan ha elég szénhidrátot vigyünk be."


Vagy zsíron, a ketontestek által, amúgy nem tudnál fogyni, és zsírként raktározni sem lenne kifizetődő.


A húsok és egyéb állati eredetű fehérjék az egyetlenek, amikbe minden aminosav megvan, így a szervezet fehérjékként újraszintetizálva be tudja őket építeni.

2016. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt kitől hallottad kérdező? A háziorvostól?

Felhomályosításképpen: a szervezet sokkal jobban működik szénhidrátszegény táplálkozással, mint zsírszegénnyel. Sőt, a zsírmentes étkezés veszélyes is lehet, mivel a testnek egy csomó dologhoz szüksége van zsírra. Pl. bizonyos vitaminok zsírban oldódnak, a zsírban lévő koleszterinből állítja elő a nemi hormonokat,stresszhormonokat,a sejthártyát stb. Abban a formában nincs szüksége a embernek a szénhidrátokra,ahogy a legtöbben fogyasztják.

2016. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

A fehér kenyér szénhidrát tartalma kb. 50%, szóval akkor csak félig hizlaló?


A gyümölcsök tele vannak cukorral, ezzel csalogatják magukhoz az állatokat ill. nemesítéssel is édesednek, ha túl sokat eszel belőlük, a szervezeted raktározni fogja.


A hízást a feleslegben bevitt tápanyagok okozzák, mindegy miből jön, az éppen nem szükségeset elteszi a test későbbre.


Az viszont tényleg igaz, hogy nem a bevitt szénhidrátmennyiséget kell csökkenteni, ha a minőségén kell javítani. Értsd, lassabban felszívódókat kell fogyasztani.

2016. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Felhomályosításképpen: a szervezet sokkal jobban működik szénhidrátszegény táplálkozással, mint zsírszegénnyel."


Már akié, az enyém nem szereti annyira a zsírt, nem bírja az epém. Sokan vannak, akiknél a zsírszegény étkezés az egészségesebb, egyénileg változó.

2016. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Do not feed the troll :D
2016. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem klasszisokkal jobb, ha 30-40g ch-t viszek be, másoknak 1000g a napi adagjuk. Egyikkel sincs semmi baj, sőt a nagyon kevéssel sem (40 gramm azért elég bőséges, legalábbis nekem igencsak annak tűnik. 10 grammot is kibírnék, de az már nekem korlátozó, vannak szénhidrátos ételeim :D).


A sejtjeim sokkal boldogabbak zsírral, azt pedig tudom, hogy az agyam elhasznál vagy 20-50 grammot (olvastam már többfélét, nagyon nem másztam bele, de ez a nagyságrend, az agynak van egy része, aminek mindenképpen glükóz kell), de ez nem változtat azon a tényen, hogy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, a test élelmi szénhidrátigénye zéró. Van, aki szerint megterhelő, ha jóval 50 gramm alatt viszünk be ch-t, van, aki szerint 20g alatt kell ketózni és kész, szerintem mindenki tapasztalja ki, hogy neki mi jó, nem hiszem, hogy az 5 grammon boldogan élők hirtelen megbetegednének 20 év után vagy valami, de persze mit értek én ehhez. Én elvagyok a magam nem túl alacsony szintjén, bár fogyáskor érdemes lejjebb mennem, főleg, ha nem vagyok fegyelmezett.


Sok szénhidráttal nem fogyok, csak kalóriatöbbletben éhezem, illetve ma már nem, de ehhez zsíradaptáltnak kellett lennem. 100g fölött már romlik a közérzetem és az energiaszintem.

De ahogy írtam, másnak épp hogy sok kell. Ez így teljesen OK :)

2016. ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, a test élelmi szénhidrátigénye zéró"


Kár, hogy teljesen a másik végéről fogjátok meg ezt a dolgot. Ja, a szénhidrát nem esszenciális, hiszen a szénhidrátot zsírból és fehérjéből is elő tudja állítani a szervezet, ha szükség van rá. Vajon ez miért van?


Elárulom, ez nem annak a jele, hogy a szénhidrát ennyire ne lenne fontos. Éppen fordítva van, a szénhidrát annyira fontos, hogy bármi áron gondoskodik a szervezet a jelenlétéről. Ha a véráramban nincs zsír meg fehérje, akár hetekig is elvan az ember, amíg szép lassan leépül meg megbetegszik, szénhidrát nélkül viszont másodperceken belül halott vagy.


Ebből önmagában le lehet vonni a következtetéseket, ártalmas-e vajon az ember számára a szénhidrát fogyasztása. Nem ragozom tovább.


Amúgy tudom, úgyis teljesen hiába beszélek, ez egy vallás. Minden hívőnek további kellemes ájtatosságot kívánok.

2016. ápr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!