Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogy a legcélszerűbb repülőjeg...

Hogy a legcélszerűbb repülőjegyet foglalni?

Figyelt kérdés

Találtam a neten pár online jegyfoglalós oldalt, van, ahol értesítenek is az akciós jegyekről. Ezek megbízhatóak?

Leginkább azoktól kérdezném, akik rendszeresen repülnek, hogy érdemesebb neten rendelni, vagy a reptéren jobb?

Mi mesze lakunk Pesttől, ezért is dilemmázok, emellett még sohasem repültünk, így semmit sem tudunk.

A megrendelt repjegy az utazásig drágulhat, illetve az időpontja 3 napot eltolódhat? Tehát ha megveszem és már ki is fizettem, még akkor is változtathatnak rajta?

Vannak nyaralások, amikhez az utazási iroda intézi mindezt, de ezek az utak szerintem lényegesen költségesebbek, mint egyénileg foglalva.

Bármilyen tapasztalat érdekelne és jó honlapok is, amikről tapasztaltátok, hogy megbízható. Köszönöm


2011. máj. 9. 09:07
 1/10 anonim válasza:
Én mindig neten rendelem a jegyet, a bankban átutalom a pénzt, és küldik e-mailban a visszaigazolást, ennyi.Hónapokkal előbb lehet tudni a jegyárakat, amik már nem változnak ha kifizetted.
2011. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
közvetlenül a legitärsasägnäl, online, honapkkal elöre. Az är igy fix es kedvezö.
2011. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudnátok ezeknek az általatok használt oldalak linkjét megadni? Így tudnám, hol érdemes, melyik megbízható.

Köszönöm

2011. máj. 9. 09:39
 4/10 anonim válasza:
WizzAir és AirLingus amit én igénybe szoktam venni. Van honlapjuk a gugliba is megtalálod. Beállítod a magyar nyelvet, aztán böngészhetsz, minden le van írva.
2011. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ez nagyban függ attol, hogy hova szeretnel utazni.

en a germanwings.com-ot "hasznälom"

2011. máj. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Thaiföldre, de ha nem jön össze addig akkor közelebb, Kanári, Mallorca, Ibiza, Szardinia
2011. máj. 9. 10:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi nagyon sokat utazun, elev mert Németországban élünk. a világ több pontján is voltunk nyaralni is meg üzleti célból is.


Nem mindegy mit szeretnél csinálni.

Ha nyaralni akarsz föleg tengerparton, akkor a legérdemesebb szervezett úttal menni. olyan jó árat soha nem tudsz kifogni. és ök is akcióznak még így is.


ha valakit meglátogatsz vagy is csak repjegy kell, akkor bármely oldalt nézheted, de legtöbbször ahogy a légitársaság akciózik, úgy lesz olcsobb a repjegy kereskedö oldalaknak is. lehet hogy ma akciós holnap nem, de az is lehet pár héttel az indulás elött akciós. ezek változóak. mi pl szeptemberben eldöntjük hogy karácsonyra haza megyünk, akkor heti több alaklommal megnézzük a 2 reptársaság oldalát ami innen megy budapestre, és ha azt látujk hogy átlagosan 200€ a jegy és akkor éppen 100-150 € akkor rendeljük meg. ha nincs sok idö akkor max 1-2 hetet nézzük de megrendeljük, akkor nem lehet sokat variálni vele.


ha városnézésre akarsz menni akkor akár a légitársaságok is szerveznek városnézös utakat, amiben benne van a szállás meg a repjegy. de sok másik utazáis iroda is, ezek is így sokkal olcsobbak.



mi nyaralni mindig szervezett úttal megyünk. ez annyit jelent hogy van repjegy+szállás+ ellátás ha kell. viszont ha ott bármi bajunk van ott van kihelyezett idegenvezetö akit bármikor hívhatunk, ö vár minket, elmondja mi a köprnyéken a lehetöségek, milyan plussz kis utakat ajánlanak. ha pl szoba vagy más probléma van ö rögtön intézkedik. vagy is ö azért van ott hogy neked minden kényelmed meglegyen.


de nézegesd a neten az árakat. keeress pl hotelt+ repjgyet, és szervezett utata aztán hasonlítsd össze.

2011. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Régóta nézegetem az utazási irodák oldalait. Azt tapasztaltam, hogy a közelebbi helyekre, pl. Görögország jobban megéri szervezettel menni, mert sokkal olcsóbb így.

De pl. Thaiföld esetében 300-400.000 Ft/fő az út és többen írták, hogy 400-500.000-ből 2 fő is kijön egyénileg szervezve. Csak az nincs biztosítva idegenvezetővel és egyebekkel.

Utolsó válaszoló: esetleg voltatok már ilyen távoli helyeken is és valóban jobban megérte irodával foglalni? Érdekelne a tapasztalatod.

Köszönöm

2011. máj. 10. 08:12
 9/10 anonim ***** válasza:

En az expedia.com vagy a cheapoair.com hasznalom, igaz nem Mo-n elek.


Megnezheted kozvetlen a legitarsasagok weboldalait, pl

Lufthansa, British Airways, American Airlines, Virgin Air, Finnair stb.


Olvastam egy cikket, miszerint kedden foglalni olcsobb, mint pl. penteken, mert a legitarsasagok ugy igazgatjak a jegyarakat. En kiprobaltam, ket heten keresztul figyeltem bizonyos jegyeket, es tenyleg kedd mindig olcsobb volt, mint a tobbi nap.

2011. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 batez válasza:

Évente 7-8 alkalommal repülök és főleg az online keresőket használom a legjobb árak megtalálásához. A kayak.com-on találtam eddig a legtöbb jó ajánlatot. Plusz itt beállíthatod, hogy akár napi rendszerességgel kapj értesítőket az éppen aktuális árakról gyakorlatilag korlátlan számú célállomásra. Ez akkor különösen jó, ha az utazási szándékod nincs napra pontos fix dátumhoz kötve.

Emellett célszerű feliratkozni minél több légitársaság hírlevelére, hogy rendszeresen értesülj az aktuális akciókról amik nagyon sok félék lehetnek a min. 3 hónapos előfoglalástól kezdve a last minute ajánlatokig.

Egyébként a kiállított jegyek árán nem változtat a légitársaság - ezért is érdemes online foglalni, ahol a foglalási folyamat végén rögtön ki is állítják az ún. e-ticketet a végleges árral.

2011. máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!