Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Peru-tapasztalatok? Általánoss...

Peru-tapasztalatok? Általánosságban mire figyeljek Dél-Amerikába utazóként?

Figyelt kérdés

Peruba szeretnék utazni és szeretném a tanácsotokat kérni, bármi hasznos tanács, tapasztalat jól jön:)Mit vigyek, vízummentesség van tudom, de kell-e ezzel kapcsolatban valamit intézni, stb..

Sajnos úgy néz ki csak Limát tudom megnézni és a környékét, azért megéri utazni? Majd még úgyis visszatérek egyszer mert a Machu picchut látnom kell:) csak iszonyat drága oda is a jegy.


2010. okt. 10. 23:09
 1/6 Macskajós válasza:
Rengeteg a lopás:(. Legyen nálad vészhelyzetre pótruha, de jobb ha csoporttal utazol ott ki tudjátok segíteni egymást. TUdom ajánlani a porleveseket, életmentőek.:) Jó utat!
2010. okt. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ismerőshöz megyek szóval szállással ellátással nem lesz gond elvileg. Azért vigyázni fogok.

Biztosítást kössek?

2010. okt. 10. 23:48
 3/6 anonim ***** válasza:
biztositast MINDIG köss!!! Inkabb adj ki feleslegesen par ezer ft-ot, minthogy utana kelljen elöteremteni szazezreket! Meg a csomag miatt is jobb, hosszu az ut, barmikor elkavarhatjak a böröndödet, szerintem mindnekepp köss!!!
2010. okt. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alap gyógyszereket vigyél, mert ami ott van az más, és nem is ismered. És vigyázz a trópusi állatokkal.
2010. okt. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ahogy az elsö válaszoló írta, sok a lopás, ne legyen rajtad feltünö holmi, amiböl azonnal rájönnek, hogy turista vagy.
2010. okt. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Peru veszélyes! Rengeteg a rablás, a lopás! Ékszer ne legyen rajtad, fényképezőgép a kezedben, egy kiülős teraszon soha ne tedd magad mellé a táskád!

A peruiak rettenet átverősek, ha látják, hogy turista vagy mindennek alapból a tízszeres árát kérik! Nagyon jól kell tudni spanyolul, hogy elboldogulj és ne húsz bőrt húzzanak le rólad! Az ország csodaszép ha az embereket nem számítjuk....ők viszont képesek elrontani még egy csodálatos perui tartózkodást is a bunkó természetükkel:(

2012. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!