Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Fárasztó az ilyen út? Érdemes...

Fárasztó az ilyen út? Érdemes egyátalán pénzt áldozni rá? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egyik nap délután indul a busz Velencébe, éjszaka a buszon.Érkezés délelőtt,majd városnézés stb.Este indulás haza ,éjszaka megint buszon,3.nap hazaérkezés. Olcsó utat kínálnak Velencébe, de így megéri-e? Olyan írjon lehetőleg, aki már utazott hasonló módon.
2010. jan. 20. 00:15
 1/9 anonim válasza:
Hát ez attól függ mennyire bírod a buszozást. Ha ki tudod magad pihenni odafelé (szerintem igen) akkor a városnézést bírni fogod, bár egy ilyen egész napos sétafikálás is önmagában elég kimerítő. Hazafelé meg már tökmindegy gondolom, de ha fáradt vagy úgyis aludni fogsz visszafelé is. Én kétszer voltam egy hetes buszos kiránduláson uyganiylen távolságban és hasonló programokkal. Ha nem vagy nyámnyila akkor simán kibírható amit írsz.
2010. jan. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Előző vagyok


Szóval ha szeretsz utazni akkor mindenképpen megéri olcsón, ha inkább kényelemre vágysz akkor nem ez lesz az álomutazásod.

2010. jan. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, én Párizsba mentem menetrend-szerinti Volánbusszal, indulás Budapestről 15:30-kor, érkezés másnap 13:00, visszaindulás 14:00 érkezés 11:00. Persze a kettő között azért eltelt egy éjszaka, nem egy órát voltam Párizsban:). Én jól bírtam, még az egy éjszakát is simán kibírtam a buszút után(amit az "utcán" töltöttem), szóval nekem nem volt bajom vele, az mondjuk igaz, hogy visszaindulásra már elég fáradt lettem, felszállás után nemsokkal el is aludtam(délután 2-kor ugye), és másnap reggel 7-ig fel se keltem, így a visszaút különösen gyorsan elrepült, de az odaúton is tudtam pihenni. Egyébként ha ennél kényelmesebben akarsz menni, mehetsz vonattal is, az is este indul Bp.-ről, reggel érkezik, és este jöhetsz vissza, és tapasztalatom szerint annál több időt semelyik egynapos buszos úttal nem tölthetsz Velencében, mint ha vonattal mész, mert ez esetben a vonat Velencébe reggel 7-kor érkezik, és este 9-kor indul vissza, és a vonatnál beljebb semmi sem visz a városba. Nem tudom a buszos út mennyibe kerül, a vonat 58Euróból kijön oda-vissza, ha időben foglalsz.
2010. jan. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nos, én egyszer utaztam ilyen buszos szervezésben Szalonikiből Athénba és vissza... 8-P

A hátam közepébe sem kívánom többé!!! ISZONYÚ VOLT!


- a buszon mindig valaki lehúzza az egyik ablakot, egy másik meg felhúzza...

- vagy a mögöttem ülő húzta a függönyt az én ablakomon is, vagy az előttem ülő, kicsit sem érdekelte őket, hogy én meg szeretnék kinézni...

- amikor ritkán megáll a busz, akkor mindenki megrohanja az autóspihenő mellékhelyiségét és büféjét...

- már sötétedéskor a "törzsközönség" megveti az ágyát a buszon, vagyis a közlekedő folyósokra heveredve alszanak...

- próbáltál már buszon ülve aludni?... Se a lábad nem fér el, a fejed és derekad letörik... Másnapra olyan vagy, mint a mosott sz@r...

- ja, és akkor még nem meséltem az utazóközönségről, akik egész visszaúton azt mesélik fennhangon, mennyi aranyat vettek és az mennyire megérte és milyen jól vásároltak... (Múzeum, látnivaló őket nem érdekelte)...


Szóval, engem fizikailag és szellemileg is teljesen leamortizált a 3 napos buszos túra, akkor eldöntöttem egy életre, hogy én SOHA TÖBBÉ buszos túrára nem megyek!!!

2010. jan. 20. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vonattal tényleg sokkal emberibb :

- akkor állsz fel és mozogsz utazás közben, amikor csak kedved tartja...

- akkor mész a mosdóba, büfébe, amikor csak akarsz...

- aludni is jobban lehet...

2010. jan. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát persze h érdemes!! Szerintem kibirod..a buszon annyit biztos tudsz pihenni amennyit kell!! Azért mégis!
2010. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én így voltma Velencébe pár éve,1 napos kirándulás volt.

Eszméletlen fárasztó,ráadásul nagyon hideg volt és még csak melegedni sem tudtunk sehol hisz kiraktak egész napra,esti visszaindulás volt.

De nem mondom hogy nem érte meg.Nem drága és szép!!

2010. jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam külföldön hosszú buszos kirándulásokon, de 1 napra nem mennék. Úgy oké, hogy megálltok Velencében egy fél napra (mi is ezt tettük), de aztán jó lenne mást is látni. Nagyon fárasztó lesz ez így. Észbe se kapsz, már indultok is vissza. A buszozás sokkal több idő, mint amennyit ott töltötök. Nem véletlenül olcsó ez az utazás...de ha bírod a nagyon sok utazást, próbáld ki. Velence még nincs is olyan vészesen messze. Én sokkal messzebbre is elmentem így, de aki nem bírja a sok utazást, annak abszolút nem ajánlom. Ezzel az erővel repülővel is mehetnél. Akkor 1 óra az út oda, szétnézel, aztán hazamész. Csomó időt megtakarítasz és potom pénzért kapsz repjegyet a fapados társaságoknál Velencébe (én Rómában voltam 5000 Ft-ért)
2010. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy nagyon meggondolandó.Borsodban lakom, ez az út Debrecenből indul,és Miskolcon is átmegy. Tehát,nem kell Pestre utazni,mintha vonattal,vagy repülővel mennék.Viszont, elég rossz alvó vagyok, nem tudom, a buszon el tudnék -e aludni,és fáradtan "városnézni",este meg megintcsak nem aludni,azaz buszozni.Az ára viszont olcsó,mivel szállás ,kaja nincs benne. Hát, nem tudom, szeretném meglátni Velencét....
2010. jan. 20. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!