Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Valaki aki volt már New...

Valaki aki volt már New York-ban megtudná mondani,hogy kb mennyi pénzzel érdemes számolni ha 1 vagy 2 hétre szeretnék kiutazni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 3. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Operaeloadas, jazzklub, papirzacskobol eves, mi?
2023. júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
A 3 het Krakkot es Koppenhagat hozd ossze, vonj gyokot, es add hozza a rokonlatogatast.
2023. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nos, mik a részletek?
2023. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

1) megnézed a booking vagy az Airbnb oldalon a szállásokat

2) összeírod miket szeretnél megnézni, rákeresel a belépőkre

3) tömegközlekedést is megnézed

4) eldöntöd, hogy mennyit szánsz kajára naponta és ennek megfelelően választol majd helyet


Ezeket mind beírod egy Excel táblázatba és meg is van a válasz

2023. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy hetet voltam, de ez nagyban függ, hogy mit akarsz kint csinálni. Pl én aránylag kevés pénzzel mentem ki, 1000 dollárral. Aránylag sok ingyenes helyen voltam, pl parkok, meg 1-2 kiállítás, de felmentem a rockefeller toronyba, meg helikoptereztem egy gyors 15 percet a város felett.


Queens-ben béreltem egy szobát AirBnB-n, nem volt valami hiperjó, de alvásra és fürdésre alkalmas volt.


A reggelieink nagyon olcsón kijöttek mert egy Queensi kisboltban vásároltunk be (ahol néztek ránk, hogy mit keresnek it fehér emberek xd. Az egy dolog, hogy fehérek voltunk, de hogy még spanyolul se tudtunk! Haaaa, imádtam New Yorkot, mindegy), és ott marha olcsón kihoztuk a nasijainkat, reggelieinket és a vizünket úgy amúgy. Ettől függetlenül is próbáltunk olcsóbb éttermekben kajálni, de mit kiderült, túl sok olcsó kajálda nincs ott, de marha sok normális ár-értékű étterem. Ha egy picit kijebb mész a turista részektől és akár a gazdasági helyektől is, akkor tök normális árban tudsz kajálni.


Mi tömegközlekedtünk sokat, de 3x kellett ubert hívni mert hétvégén nem járt a metrónk. És mint kiderült, hétvégente, borzalmasan sok minden zárva van. Pl Mekiben is csak elviteles lehetőség volt, leülni nem lehetett.


Arra viszont figyelj oda, hogy ez az 1000 dollár/ 6 nap, nekem azért jött ki mert egyetemista vagyok és nincsenek nagy igényeim. Nem kajáltam minden nap étteremben és nem fizettem be a legdrágább dolgokra (kivétel helikopterezés...), szóval lehet, hogy ez neked máshogy fog kijönni számokban.


A másik meg az, hogy ebben az 1000 dollárban nincs benne a repjegy, azt külön kell számolni.

2023. júl. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok minden múlik. Hol eszel, hol szállsz meg, miket akarsz megnézni. A fő turistalátványosságok drágák. Szerintem napi 100-200 dollárral minimum kell kalkulálni fejenként, mert egy-egy program úgy 20-100 dollár, kaja is napi 40-50 minimum, plusz a közlekedés (metro carddal éri meg leginkább, ha jól emlékszem, valami 80 dollár volt egy hétre és korlátlanul lehet vele utazni). Aztán nyilván veszel egy üdítőt, valami apróságot, simán összejön,

itt 5, ott 10 dollár. Programokra megérheti a New York card, többféle is van, de csak úgy éri meg, ha napi két-három fő látványosságot betervezel. Én már nem először voltam legutóbb, szóval nem érdekeltek a fő turistahelyek. Szállás nekünk is AirBNB volt, egész lakást béreltem nagyon jó áron Brooklynban, szintén fekete negyedben és imádtam. Én főztem is, mivel volt konyhánk, így a kaján sokat spóroltunk, illetve mikrós gyorskajákat is vettem. Étteremben csak párszor ettünk. De korábban nekem nagyon bejöttek a kínai delik, ott ebédidőben van svédasztalos kaja nagyon olcsón. Szállás szempontjából Mahnattan nagyon drága, Brooklyn, Queens van elfogadhátó áron. Bronxba nem mennék, az a legkevésbé biztonságos (az állatkertbe igen, de lakni nem laknék ott). Illetve alternatíva lehet még New Jerseyben megszállni. Repjegyet Google flighton érdemes nézni, kb. 250-300 ezer Ft/fő mostanság. Le kell csapni rá, amikor olcsóbb.

Összességében azt tudom mondani, hogy azért 2 főre milliós tétel elruccanni New Yorkba, de nekem nagyon megéri. Ősszel megyek megint, már harmadszor. 😀

2023. júl. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%

2 hétre az 1 heti budget duplájával.

1 hétre a kétheti budget felével.

2023. júl. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
New Jerseybe ki ne menjen , csak ha csajozni akar. 25$egy numera. És most ki ne menjen , mert most üres.A nyár 1 hónappal később kezdődik mint otthon.A beache július közepétől talán jó inkább később október közepéig talán. De ez nem nyaralás lesz.
2023. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!