Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen kifejezéseket érdemes...

Milyen kifejezéseket érdemes megtanulni a célország nyelvén?

Figyelt kérdés
2007. máj. 25. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Segítség! - ezt mindenképpen érdemes.


Németül: Hilfe!

Angolul: Help!

Franciául: Au secours!

2007. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos lehet:

orvos, kórház, nagykövetség, ha valamilyen ételallergiád van azt, rendőrség ilyesmiket

2008. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig az alapvető köszönéseket, jó napot, jó reggelt, köszönöm, szívesen, viszlát.. ilyesmit. Nem nagy dolgok, de a helyiek arcára mosolyt fakaszt, és sokkal segítőkészebben, kedvesebben állnak az emberhez!!
2008. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megtanulni a koszonest, kerest, fizetest, utiranyokat, ilyesmit a legerdemesebb.

A nagykovetseg, korhaz, egyeb segitseg nyujto helyek nevet, elerhetoseget eleg, ha felirod es viszed magaddal. Az esetek tobbsegeben nem lesz ra szukseged. (Persze ha nem irod fel, akkor biztos baj lesz, Murphy torvenye.)


Ird be a keresobe, hogy turista szotar es a nyelvet, hatha kidob valamit.

2008. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!