Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Rendeltem kanadából magánszemé...

Rendeltem kanadából magánszemélytől egy teleszkópot a bringámhoz amit előre kifizettem paypal-en, rá írattam hogy ajándék (nem üzleti céllal jön), megvámolhatják? (eredeti lista ára elég sok 320ezer)

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 17:58
 1/8 tade ***** válasza:
100%
Igen. Sajnos minden Amerikabol es Kanadabol erkezo targyat, legyen az 1 cd, vagy zokni, elvileg vamoljak. Nekem az egyik ismerosom rendelt hard discet, ami mondjuk kerult 80 euroba. Nem vamoltatta el, utolag ezert megbuntettek 100 eurora. Szoval en a helyedben ezt megerdeklodnem. Sokszor nem redemes Amerikabol rendelni a vamkoltseg miatt. De lehet, ha Kanadabol rendelsz az mas es nem kell erte fizetned, mivel elvileg ajandekkent kuldtek :)
2009. jan. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem neked a paypal-al annyit kell fizetned, amennyi valojaban a koltseg. Nekem China-bol kuldtek multkor valamit Angliaba, es annyit fizettem, amennyi eredetileg volt. Ajandek volt rairva a csomagra, amit kuldtek. En eloszor nem is ertettem, hogyan mukodik a dolog, mert amikor kifizettem payp.-al, azt irtak, masnap jon az aru. Aztan irtam a paypalnak, hogy nem erkezett meg az aru, es akkor ok ertesitettek az igazi eladot. Aztan vegulis megjott, de eleg riziko ez a paypal, mert ha nem jo a cucc, akkor a vevo koltsegen kell visszakuldeni az eladonak a cuccot.

Szerintem nem lesz plusz koltseg rajta neked se.

Kulonben mikor rendeltel?

2009. jan. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
egy ilyen nemzetközi portálról rendeltem,leinformálható embertől,2hete rendeltem 90cad postaköltséggel,a canada post hozza,jővő héten ér ide.
2009. jan. 23. 08:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, bizonyos érték alatt nincs vám, ajándéknál nem tudom mi a helyzet. Mi úgy szoktunk pl minta alkatrészeket kérni, hogy áru értékének 1USD van feltüntetve. Ez úgy tűnik hogy elfogadott dolog, mert soha nem firtatták még, hogy miért van így.
2009. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég régóta ebayezem és ott is a PP a legkedveltebb fizetési mód. Több mint 300 tranzakció után van pár dolog amire felfigyeltem, ill. mások hívták fel rá a figyelmemet. Az egyik, hogy nagyon elterjedt az a szokás, hogy a küldeményekre a vevő kérésére ajándékot írnak, ill. jóval kisebb értéket a valósnál. Ezt persze a vámosok is tudják, tehát szokásuk erősen megbogarászni a dolgot. Saját tapasztalat az is, hogy sajnos elég jól kiigazodnak és elég ritkán tévednek. Ha nem kell vámot fizess, akkor tudd be nagyon nagy szerencsének. Szorítok Neked!
2009. febr. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi,de ha meg nézik úgy se lesznek nagyon képbe mi az és mennyit ér,legfeljebb télleg ha neten néznek utána.de inkább maradok majd az unios területeken belül való vételnél ha lehet,akkor nem lesz ez a parázás,mert ugye arra nincs vám.
2009. febr. 1. 09:43
 7/8 anonim válasza:

HA vám nincs is áfa biztos hogy van és az is 25%..


A paypalnál elvileg 200 dollárig biztosítva vagy, ha valami történne addig állja a paypal a cekhet...

2009. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát ha ennyi pénzt költesz egy biciklire akkor szerintem az áfán és a vámon se spórolj!!
2009. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!