Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Illegalisan tartozkodok az...

Melcsi 38 kérdése:

Illegalisan tartozkodok az USA-ban, es szeretnem nyaron kihozatni a kisfiamat,13 eves. Elutasithatjak az ESTA engedelyt, illetve ha meadjak es ideutazik vajon beengedik az orszagba?

Figyelt kérdés
Ellenorzik-e azt hogy van illegalisan tartozkodo hozzatartozoja az USA-ban?Illetve kell -e az apjatol valamilyen engedely hogy kiutazhat a gyerek.Elvagyunk valva,de a valast itt inteztem Amerikaban es meg nincs gyerekelhelyezes azt Magyarorszagon kellene intezni,de hazautazni nem akarok.
2011. márc. 29. 07:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az apa engedélye mindenképpen kell.

Most ment ki egy ismerősöm 13 éves kisfia is. Ott az apuka tartózkodik illegálisan Amerikában. A gyereket simán beengedték. De kellett egy ismerős,aki amerikai állampolgár,és "átvette" a gyereket a repülőtéren. Csak vele léphetett be a gyerek.

2011. márc. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom valaszodat..Nemtudod esetleg milyen tipusu engedely kell az apatol?Gondolok itt kozjegyzoi,vagy ugyvedi stb,Termeszetesen van aki atveszi a gyereket a vamon ,es kell-e attol a szemelytol meghivolevel,illetve igazolas,hogy nala fog az ittartozkodasa alatt lakni.Koszonom valaszodat elore is..
2011. márc. 29. 07:35
 3/16 anonim ***** válasza:
Délután felhív valószínűleg a lányom,akkor megkérdezem tőle. Egy közeli ismerősének a fia jutott ki néhány héttel ezelőtt. Este vagy holnap megírom a választ.
2011. márc. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Beszéltem a lányommal.

A kis srácnak még akkor megcsináltatták a turista útlevelet,amikor az apuka még itthon volt. És a Bíróság az apának ítélte anno a gyereket.

Így az anyuka beleegyezésére hivatalosan nem volt szükség.

Ha olyan repülőgépen utazik,amely átszállás nélküli járat,akkor nem kell külön légikisérő. Ő nem ilyennel utazott,ezért külön kellett kérni a légitársaságtól kísérőt,aki az átszállásoknál,és odaérkezéskor is csak a gyerekkel foglalkozott. A repülőtéren pedig a fogadónak igazolnia kellett magát,és akkor adta át neki a gyereket. Nem kellett előzetesen befogadó nyilatkozat,de a megérkezéskor nyilatkoznia kellett,hogy gondoskodik kint tartózkodása alatt a gyerekről.

Azt nem ellenőrizték,hogy van-e kint hozzátartozója. Sőt, a gyerek már azóta iskolába jár (kötelező),ott sem törődött vele senki,hogy az apuka illegálisan van kint.

Kívánom,hogy nektek is sikerüljön az együttlét.

2011. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszaidat,kicsit megkonyebbultem,bar azt nem sejtettem,hogy legikiserore is szukseg van,Az a baj,hogy valoszinuleg nem 1 atszallasra lessz szuksege az en gyerekemnek se mert Las Vedasba kell jonnie,es New Yorkig se biztos hogy atszallas nelkul sikerul.En is Romaban szalltam at mikor kijottem.Ha van ra egy mod eltudnad -e kuldeni az email cimemet ennek az ismeros apukanak,hatha tud meg par fontos informacioval segiteni nekem.meldo@freemail.hu.Megegyszer nagyon koszonom a segitsegedet.
2011. márc. 29. 23:12
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

A magyar titkosszolgálat megfigyeli önt..

illegális tartózkodásért és egyéb szervezkedésért és az ESTA szabályzat megsértéséért és be nem tartásáért letartóztatjuk..

joga van hallgatni joga van ügyvédet fogadni, amennyiben erre nincs anyagi lehetősége az állam ad mag mellé egyet..

minden amit mond felhasználható ön ellen

2011. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

az első válaszadó ismerőse meg a kérdező bűnözők, csalók..biztos magyarban is ilyen volt a mentalitásuk de addig ilyen jókedvűek még egyszer valamin le nem buknak, mert biztos vannak egyéb ügyeik is.


38 éves Melinda? milyen nevelésben részesült Ön, hogy képes kint Illegálisan élni, élni a tudattal, hogy ott sem lehetne és mégis ott van és még sem szégyeli magát és nem próbál pl állampolgár lenni

most még a gyereket is bűnbe akarja vinni, mert tudja nagyon jól, hogy olyan megoldásokkal lehet csak meglátogatni, hogy csal az EStán stb....más "állszülő" megy a gyerekért a reptérre stb


gondolhatja, hogy nem lehet ESTA-val kimenni egy illegális munkáshoz, mert ha maga tényleg illegálisan van kint akkor az a cél, hogy magát hazatoloncolják és azután örök életre kitiltsák amerikából vagy legalábbis egy időre

2011. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

akinél nem törődtek vele, hogy illegálisan van kint az apa, ott nem az volt, hogy nem törődtek bele, hanem mulasztás történt és nem vették észre, hogy valaki illegálisan volt kint

tehát csak az illető szerencsés volt. és sztem azóta sok ilyen este volt és a kérdező estében mivel anyukáról van szó alaposan fognak eljárni és lebuknak

2011. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ki vagy te hogy veszed a batorsagot es fenyegetozol,nem ma masztam le a falvedorol,hogy most megijedjek toled.Egyebkent senki nem mondta hogy nem probalok allampolgar lenni,de nem gondolod hogy leirom az oneletrajzomat,mikor csak egy kerdesem volt.Nem ismered az eletemet,es hogy min mentem keresztul,miert kenyszerultem kijonni,ugyhogy Kedves valaszado,kimelj meg a ragalmaidtol,mert hidd el anelkul is van min tornom a fejem.Orulj neki hogy a te eleted fenekig teffel,mert ha nem az lenne,akkor nemfoglalkoznal rosszindulattal masokkal.De vigyazz, magasrol lehet nagyot esni.
2011. márc. 30. 21:41
 10/16 anonim ***** válasza:

abból látszik, hogy a bűnöd súlyával nem vagy tisztában, hogy még ezt megkérdezed egy nyilvános fórumon, és még e-mail-t is megadsz, mert érinthetetlennek tartod magad


de én a válaszolókat sem értem, mindenki megértő, "én is jártam így, ismerősöm is járt így, kívánom, hogy sikerüljön stb"

én erre csak egyet mondok: mindegyiket letartóztatnám bűnözésért és bűnsegédletért és azért, hogy az USÁban ily módon öregbítik hazánkat, ország imázsunknak annyi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!