Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 2 hetes angliai útra mit...

2 hetes angliai útra mit vigyek magammal? És mennyi költőpénzt, szerintetek?

Figyelt kérdés
16 vagyok és nyári nyelvtanfolyamra megyek, a szállás, meg ezek már ki vannak előre fizetve, kaját is kapunk naponta 3-szor.
2011. jún. 19. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott minden nagyon drága, de attól függ, hogy mennyit szeretnél magadra költeni vagy milyen értékben szeretnél ajándékot venni. Amúgy nézegesd az időjárás jelentést (bár most kb. ugyan olyan, mint itthon). Esernyő mindenképp legyen nálad és melegebb ruha! Én a helyedben fürdőruhát is vinnék (ki tudja :) és a fényképezőgépet se hagynám otthon :)
2011. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, London, vagy más városba/faluba mentek.

Londonban drága a közlekedés.

Ha nassolni akarsz a 3 étkezés mellett, a Tesco nagyon olcsó és sokkal jobb minőségű, mint a magyar Tescos termékek.

Pl. ha a Costa-ban iszol egy kávét, az mondjuk 1.5 font.

Ugyanennyiből egy egész napi élelmet megvehetsz a Tescoban.


Szóval a nem alapvető élelmiszerek ( mint pl. kávé péksütik stb ) elég drágák, amúgy nem.

De ha nem a Tescoba mégy, hanem máshova ( Marks&Spencer, Waitrose stb. ) akkor nem találsz olcsó élelmiszert.


Ruhák elég drágák, bár vannak jó turkálók ha szereted az ilyet.


Ha ételt nem akarsz venni magadnak és utazásra sem kell költened csak a szórakozásra, akkor már napi pár fontból simán elvagy.

De ha be akartok ülni valahova, vagy pl. moziba menni, az már sokba kerül.

2011. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Én pl. sosem viszek magammal esernyőt, hiszen úgyis csak pár percig esik általában és sokszor teljesen már típusú eső esik, mint itthon.

Nem nagy divat ott az esernyő, inkább egy kapucnis felső.

2011. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Brightonba megyek, és a közlekedést nekem kell megoldanom, meg szeretnék egy pár ruhát, szuvenírt venni, és persze sokat menni szórakozni, beülni mindenféle helyekre, esetleg moziba, stb.
2011. jún. 19. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor a lehető legtöbb fontot vidd ki magaddal.

A szuvenírok, szórakozás, pubok nagyon drágák.

2011. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak azt ne felejtsd el, hogy itthon csak a papírpénzt váltják vissza a pénzváltók, tehát ha marad fontod, próbáld meg elkölteni az aprót.

Vagy az is marad szuvenirnek :)

2011. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy 400 font elég lesz?
2011. jún. 19. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Az rengeteg, tuti elég lesz.

Az odakint fél havi netto minimálbér...

2011. jún. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi most voltunk Brightonba 1 hetet és kb.300fontot költöttünk el.Bár ketten voltunk,de nem ültünk be étterembe,moziba meg ilyenek. Úgyhogy inkább több pénzed legyen aztán max. visszaváltod ha megmarad.
2011. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!