Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Kiskorú unokahúgommal repülőve...

Kiskorú unokahúgommal repülővel utazunk együtt, kell -e valamilyen nyilatkozat arról, hogy én vagyok a kísérője?

Figyelt kérdés
Hollandiába fogunk utazni és én kísérem vissza a gyereket, de nem egy időben vettük meg a jegyet, így nem tudtuk megadni, hogy együtt utazunk. Idefelé a légitársaság vigyázott a gyerekre, de most én megyek vissza vele.
2011. júl. 23. 23:25
 1/2 anonim válasza:
100%
Ha egy kiskorú olyan személlyel jelentkezik utazásra, akinek eltérő a családi neve a gyermek családi nevétől, igazolni kell, hogy a személy a kiskorú szülője vagy törvényes gyámja, vagy hogy a gyermek a szülő tudomásával, illetve engedélyével utazik. Igazolás (pl. közjegyző előtt tett nyilatkozat, anyakönyvi kivonat, személyi igazolvány, diákigazolvány stb.) szükséges mind az eltérő családnevű szülővel való együtt utazáskor, mind pedig kíséret nélküli utaztatás esetén, amelyet a gyermek szülője vagy nagykorú kísérője köteles bemutatni a jegy megvásárlásakor vagy az utazás megkezdésekor.
2011. júl. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ! Én a neten nem találtam erről infót, de lehet hogy csak nem voltam elég kitartó.
2011. júl. 24. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!