Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 31 hetes kismama vagyok, le...

31 hetes kismama vagyok, le akarom mondtani az apát a jogairól. Lehetséges ez apasági nyilatkozat nélkül vagy mindenképp kell és nem elég csak az ügyvéd által hitelesített lemondás? Nem vagyunk házasok és nem élünk együtt

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 00:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi hozza. Hajadonsagi nyilatkozatot kell majd tenned az anyakonyvezesnel. Akkor kell apasagit iratni, ha mindenkeppen fel akarod tuntettetni az apa nevet az anyakonyvben.
2010. máj. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
nem fog menni, csak ha örökbe fogadják a gyereket
2010. máj. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok házasok, regisztrált élettársak, akkor nem kell lemondatni, egyszerűen csak nem kell apasági nyilatkozatot csináltatnia a párodnak.
2010. máj. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én most ezt nem értem, az apasági nyilatkozattal elismeri jogait. Olyanról nem hallottam, hogy le lehet mondatni az apát a jogairól írásban. Esetleg valami szerződést köthettek ügyvéd előtt.

És ha nem tesz apasági nyilatkozatot, eelve mégcsak a nevére sem anyakönyvezik, ergo szerintem jogai sem lesznek.

De indíthat pert az apaság megállapításáért és apasági jogaiért. És hátha ügyvéd előtt le is mond a jogairól tudni kell, hogy később meggondolhatja e magát. (mit ír a családjogi törvény?)

2010. máj. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja ésha aláírja az apasági nyilatkozatot, azt nem vonhatja vissza és nem mondhat le utána a jogairól. Legalábbis az ismertetőn ezt mondta jegyző, hogy az apasági nyilatkozat még bíróságilag sem támadható meg ha egyszer aláírta, akkor az abban vállaltak szerint (gyerektartás stb) gondoskodnia kell a családról és élvezheti a jogait is.
2010. máj. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,ha a szülés után apa ismeretlen-t nyilatkozol akkor neki nincsenek jogai.
2010. máj. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs apai elismerő nyilatkozat, akkor ilyen téren az apa sem "létezik". Az első három évben a születési anyakönyvi kivonatban ki lesz húzva az apa neve. A gyerek legkésőbb három éves koráig kell oda névnek bekerülnie, de ha nincs olyan személy, aki teljes hatájú apai elismerő nyilatkozatot tenne, akkor fiktív apát írnak be. Ez persze korábban is megtehető, nem kell megvárni a három éves kort. De akkor mindenképp beírják. Ha ezt már beírták, és az apa esetleg meggondolja magát, már kicsit több hercehurca,hogy elismerje a gyereket, ám ilyenkor sem lehetetlen. Peres úton bármikor kérheti az apaság megállapítását.

Ügyvéd előtt valóban lehet megállapodást kötni, amelyben az apa megígéri, hogy a jövőben sem kíván élni a jogaival, stb., de azért ez valójában szerintem sem sok mindenre kötelezi őt. Ez inkább csak formaságnak tűnik nekem, aztán ha akarja betartja, ha nem nem, ez inkább téged kötelez arra, hogy ne keresd, ne kérj tőle semmit, stb.

2010. máj. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy az utolsó írta, lemondathatod a jogairól, de a későbbiekben indíthat pert a szülői jogok visszaállítása érdekében. Az apasági nyilatkozat meg igenis megtámadható bírósági úton, ilyet biztos nem mondott a jegyző.
2010. máj. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mivel semmilyen jogi kötelék nincs közöttetek (nem vagytok házasok, nem tett apaságit), így nincs miről lemondania. Egyszerűen semmi köze a gyerekhez. Így a gyeke apja képzelt személyként lesz anyakönyvezve (tehát beírnak valami nevet, és kész).

Apaságit meg csak együtt lehet tenni, ő egyedül nem mehet oda és mondhatja, hogy ő az apa. A feleknek együtt kell megjelenni, és nyilatkozni.

Szóval nem kell tenned semmit, mert nincs miről lemondania.

Jó tanács: ha a későbi cirkuszokat is el akarod kerülni, akkor ne is mondd meg neki, hogy övé a gyerek.

2010. máj. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ma már nem úgy működik, h mindenáron az apa nevét kapja a pici.... szóval semmit nem kell tenned, ha eddig nem volt nyilatkozat. ha csináltattatok, akkor van gond.....
2010. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!