Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Amerikába lehet átvinni cigit...

Amerikába lehet átvinni cigit ha repülővel utazok? Ill. fejenként mennyit lehet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 06:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A kezitaskadban semennyit, a csomagterbe feladott borondben husz szalat, vagyis egy dobozzal. Ha ennel tobbet talalnak nalad belepeskor, akkor allamtol fuggoen buntetnek. Mondjuk nem biztos, hogy kinyittatjak veled a borondodet, de ha igen, akkor nagyon nem vagy szerencses.
2011. okt. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de most akkor a rendes táskámban ami válltáska és benne lesz minden papírom abban nem lehet nálam semennyi vagy 1 doboz lehet csak ?
2011. okt. 7. 12:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet 20 szal, illetve nem tudom, valtoztattak-e. En meg ott tartok, hogy lehet 20 szal. De tok feleslegesen, mert 1. ongyujtot-gyufat nem vihetsz fel a gepre 2. az osszes repuloteren tilos a dohanyzas, es bar kimehetsz az epuleten kivulre cigizni (jo messze szokott lenni a dohanyos-hely) de kerdes, hogy vissza tudsz-e menni (mondjuk, ha atszallasrol van szo)

Ha meg nem kell atszallni, hanem megerkeztel, akkor meg jobb lett volna a borondodben.

2011. okt. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hegedűs Viktor válasza:

Hát én nem tudom, delta járattal utaztam, New York, JFK re. Igen mostanság. Nálam a nagy csomagban is volt egy karton cigi, sőt még a reptéren vettem cigit, nem volt kartonra így darabra volt. És 12 dobozzal tettem be a laptop táskámba. Senki se szólt. Éppen az érdekelte őket miért van nálam 3 mobiltelefon :D (szőke lány volt aki megnézte :)

Sőt hozzáteszem, én mákot, pálinkát, téliszalámit is vittem ki. Jah és tűket orvosi dologra és nem másra. Annyi h én becsomagoltattam a bőrőndöm lehet nem szeretik de nem érdekelt. Mert kint a fekete asszonyság nézett is rám h 20 évesen egyedül bolyongok ott, de látta bevagyok csomagolva így békén hagyott. Sőt ha a nagy poggyászodba teszed, annyit megtehetsz hogy tekerd alufóliába jó sokszor és azt törülközőbe, kissé bezavarja a jelet :) Olyanra is figyelj, hogy ha viszel laptopot nem árt róla egy számla vagy valami, mert míg kimentem semmi nem volt, jöttem haza, egyből magyar vámosok már támadtak, de volt nálam számla és leszálltak a laptopról. Van kérdésed írj, laktam kint egy ideig :)

2011. okt. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Öngyújtó igen, gyufa nem. Cigi igen. 1-2 kartonnal feladottban. Kéziben nyilván kevesebb, de vihetsz.


A vámszabályokat nem tudom, de Bp-n az ellenőrzéskor még biztos felengedjük.

2011. okt. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Háááát, nem tudom, és a főnökeid tudják, hogy öngyújtót felengedtek a repülőre? Mert akkor értem, pár hónapja miért bukott meg a ferihegyi biztonsági ellenőrzés rendszere.

De a testüreg-motozás az megy, ugye? Főleg, ha húszéves és kb 45 kg? De öngyújtó az mehet...

Atyáááááám... borogass :(

2011. okt. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2011. okt. 15. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-14 06:31


Olvass utána:

95 évi 97-es törvényben az LT.

vagy 300/2008/EK rendelet...

2011. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olvass utana, 95 utan mar jott 2001-es, 2005-os, sot, 2010-es rendelet is. Es mintha lett volna valami nemzetkozi botrany arrafele, ott a ferihegyi kornyeken, a biztonsagi eloirasok be nem tartasa miatt.

:D

Te jo eg, kik dolgozhatnak ott...

meg jo, hogy nem egy 1906-os rendeletre hivatkozol. Akkoriban eleg volt a "repulo"gepvezeteshez, ha volt sajat geped :D:D:D Azota kicsit valtozott a vilag, tudod?

2011. okt. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!