Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Booking.com valaki segítene?

Booking.com valaki segítene?

Figyelt kérdés
Lefoglaltam egy szállást, megadtam a kártya adatait, ahogy kérték. Viszont, én azt hittem, hogy úgy megy mint a netes vásárlásoknál, hogy levonják és cső ki van fizetve, minden rendben. Erre most olvasom, hogy a kártyával csak biztosítottam a foglalást, és majd ott fogják levonni a szállás helyen, meg attól függetlenül lehet, hogy zárolják, meg zárolják meg le is vonják, ezért nem árt kétszeres fedezetnek lenni rajta stb. Most akkor hogy van ez? Én eleve virtuális kártyát használtam, annyi pénz van rajta, amennyi a szállás lenne, nem több. Direkt erre csináltattam, hogy neten vásárolni vele. Tehát a szálláson én ezt a kártyát nem fogom tudni odaadni. Most akkor majd ezen is zárolják és akkor fizessek ott a másik valódi kártyámmal vagy mi?
2011. okt. 28. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond ebből, a szállodában megmondod, hogy készpénzzel szeretnél fizetni. Én is szoktam használni a booking.com-ot és volt már, hogy készpénzzel fizettem. Csak akkor vonják le a kártyáról, ha nem jelensz meg, vagy határidőn túl mondod le a foglalást.
2011. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a dupla-tripla fedezetigény előfordulhat, én is jártam már így, főleg Londonban és Párizsban divat ez. Annyi gond lehet, hogy majd érkezés előtt le akarják csekkolni a kártyán a fedezetet (ami zárolással jár) és ha látják, hogy nem sikerül (mivel nem fog sikerülni virtuális kártyáról lévén szó) törölni fogják a foglalást.

Én egyszer szívtam ezzel és keresni kellett egy másik szállodát. Úgy is jártam már, hogy recepciós kétszer is lecsekkolta a kártyát vagyis duplán zárolódott az összeg és a tényleges fizetéskor ez a zárolt dupla összeg már nem állt rendelkezésre, tehát tripla fedezet kellett.


Melyik városba foglaltál?

2011. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Zágráb. Hát de rohadt jó. Inkább lemondom ingyen le lehet, aztán majd lesz valami. Most komolyan, 60 ezer a szállás és akkor tartsak 180ezret rajta, hogy nyugodtan zárolgassanak?
2011. okt. 28. 23:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Zárgábban nem lesz gond ebből, ott nem fogják ellenőrizgetni a kártyát, hanem örülnek, hogy megy valaki egyátalán...
2011. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg érdemes lehet a szállodától közvetlenül kérni egy megerősítést e-mailben vagy faxon, én is mindig ezt szoktam csinálni biztos, ami biztos alapon.
2011. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nem volt azért annyi szabad hely, hogy örülniük kelljen. Ráadásul olyan programra megyünk, hogy jönnek mindenfelől Európából, úgyhogy annyira azért nem nagy szám, hogy végre valaki. :)
2011. okt. 29. 21:43
 7/9 A kérdező kommentje:
már 9 napja lemondtam, más okok miatt is, és a számlán még mindig el van tűnve a teljes ára... Ingyenes lemondással foglaltam, meddig várjak, hogy visszatér-e az összeg mielőtt kétségbeesnék?
2011. nov. 8. 05:20
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

A booking.com-on többnyire nem kell előre fizetni, hacsak nem kifejezetten úgy foglaltad.

Csak zárolva van az összeg vagy be is terhelték?

2011. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Zárolták csak. De most már több mint 10 napja lemondtam akkor hogy-hogy még mindig zárolva van?
2011. nov. 8. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!