Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hová lenne drágább kiutazni...

Hová lenne drágább kiutazni nyaralni? USÁ-ba, Iránba, vagy Kínába? Melyik helyen meddig lehet maximum maradni túristaként?

Figyelt kérdés

Az USÁ-ba elvileg az ESTA engedéllyel 2 hónapig, Iránba meg Kínába valami vizum kell, de nem tudom mennyi ideig adják meg túristának.


Valamelyikőtök járt már ezen országok valamelyikébe. Ti melyiket ajánljátok?


Az USÁ-ban New York-ot és Los Angelest szeretnénk megnézni, Iránban Teheránt és Iszfahánt, Kínában meg Pekinget és Shenyangot és ha megoldható akkor Dandongból átugranánk egy napra Sinuiju-ba Észak-Koreába, ahová 1 napra van valami egyszerűsített vizum úgy hallottam.


Ezen utazások szerintetek milyen árban lennének?


Ha Sinuiju-ba 1 napra mész át Dandongból akkor is kell észak-koreai túravezető, vagy annyi időre szabadon mászkálhatsz?



2012. jan. 16. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt vágod, hogy New york meg LA a kontinens két oldalán van? Ha amúgy nem volna elég drága, még királyul rá is teszel egy lapáttal. Így mondjuk nyilván ez fog nyerni.
2012. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Los Angeles--->New York vagy forditvaaa... még a legelőnyösebb útvonal is 2790 mérföld... drágaság sztem nem fogtok 2 napot oda utazni, plussz még vissza iss... szted ez igy jolvan? mert sztem nem...
2012. jan. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 asztalos69 válasza:
51%

Sümegi, meg a siklósi várat, és a Festetics kastélyt láttad már?


Nem tudom miket akarsz nézegetni, vagy mit is akarsz csinálni kint, amit itt bent nem lehet, de ha nagyon magas, és nagyon kocka házakat akarsz nézegetni, akkor N.Y. meg hát akkor elmondhatod, a népeknek, hogy te olyan helyen jártál, ahova mások csak álmodoznak... szóval dicsekvésre tuti.


Ha meg arra vagy kíváncsi, amit egy Ősi, minden szempontból kiemelkedő kultúra kínál, akkor Kína.

Ahonnan kiindult szinte minden, amit az ember úgy hív, hogy kultúra. Ráadásul ott eléggé hagyomány őrzők is, tehát láthatod, és megtapasztalhatod pontosan azt, ami több ezer éve is pont úgy volt, mint ma.

(Meg átélheted ami majd lesz. :-D )

Szerintem látványban, és kulturális élményben biztosan gazdagodnál tőle, még akkor is, ha ez esetleg kevésbé menő, de tény, hogy az elbeszélés másoknak az csak 3 napig tart, a saját érzéseid pedig öröké benned maradnak.


Irán engem kevésbé nyűgöz le, így erről nem beszélnék inkább. Nekem az olyan 3 napig csoda, aztán megunnám az egyformaságát...

2012. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!