Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hol voltál turistaként az...

Hol voltál turistaként az USA-ban és hogy tetszett? Sok választ!

Figyelt kérdés
És ha van kedved, mesélj róla bővebben. Kifejezetten turista szempontból érdekel, nem ott élés szempontjából.

2012. jan. 15. 19:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyugati parton: Los Angeles, San Francisco, Santa Barbara, San Diego, Las Vegas, Grand Canyon, Yosemite Nemzeti Park és ami körülötte van.


Más világ, de a "jót benne" könnyű megszokni a néhány hét alatt.


Kényelmes cipő, nyelvtudás, bérelt autó, "sok-sok" pénz nem árt.


A Grand Canyonba nagyon visszavágyom egy hosszabb túrára.

Fantasztikus-, leírhatatlanul szép volt a napfelkelte többek között.


(Családi vonatkozásaim Los Angelesben vannak, jövőre újra turista leszek.)

2012. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Na már megint itt :)

Én egy nyarat voltam kint, 1 hónapot utaztam. Hostelben is laktam, ill. kanapészörföztem is, és egyedül csináltam végig, autót sem béreltem.

Grand Canyon-neten foglaltam idegenvezetős, buszos túrát, tök jó volt. Néztem fórumokat, hogy melyik részhez érdemes elmenni, és én a délihez mentem. Azt hiszem a nyugatin van az a bizonyos Sky Walk, de azt írták, hogy ott nem olyan szép a látvány.

Las Vegas-engem nem érdekelnek a szerencsejátékok, nem is játszottam, nem is ittam le magam, de a látvánnyal alig lehet betelni. A Stratosphere tetejére felmentem hintázni, hihetetlen volt!

Los Angelesben 1 hetet voltam, én megbántam. Sokkal többet vártam volna tőle, és mások is mondták, hogy 3 nap is bőven elég belőle. Ott buszos útra nem érdemes befizetni. Voltam a Universal Studio-ban, oda érdemes elmenni!! A Walk of Fame is elég kiábrándító a rakás koldussal, de épp akkor volt egy filmpremier, és láttam Drew Barrymore-t. Venice Beach-en meg Santa Monica-n voltam, azok szép részek. nagyon kihalt a város, a belváros nagyon nyomasztó. Mondjuk a fashion district-ben sokat korzóztam, de rossz arcok vannak.

San Diego nagyon jó kis hely, ott emberek is vannak az utcán :) az állatkertbe is el akartam menni, de már nem fért bele sajnos. A Sea World-be viszont elmentem (kombó jegyet vettem a studióval). Azt is nagyon ajánlom! San Diego-ból le lehet menni tram-mel Tijuana-ba (ehhez intéztem még papírt), de az csak egynapos kirándulás volt, és fehér, egyedül mászkáló nőként eléggé "féltem".

Washingtonban jó lett volna többet lenni, pozitívan csalódtam benne. Végigjártam a nevezetes épületeket, helyeket, de szívesen maradtam volna még. Ott nagyon jófej fekákkal találkoztam, egész mások mint a többi helyen. Nem is tudom hogy magyarázzam el...nem tudom láttad-e a Benjamin Button-t. Nem állítom, hogy ruhára olyanok voltak, de nekem olyan volt a benyomásom. Nagyon barátságosak voltak az emberek.

New York egy igazi nagyváros, semmilyen szinten nem képzi le magát Amerikát. Nagyon jól éreztem ott magam, de azt hiszem semmi extrát nem tudnék javasolni a "közhelyeken" kívül. Érdeklődésedtől is függ. Én pl. a természettudományi múzeumba akartam mindenáron elmenni a dinó csontok miatt, de millió helyet meg lehet nézni

2012. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Húú, utolsó, ez szuperül hangzik. :) Ha nem vagyok indiszkrét, anyagilag mennyiből hoztad ki cakkumpakk?
2012. jan. 15. 22:41
 4/20 anonim ***** válasza:

Hát ezt nehéz megmondani, mert nagyon sok cuccot, elsősorban ruhát vettem. A program árában benne volt a retúrjegyem. Azt tudom neked mondani, hogy a tábor alatt kajára nem költöttem, arra később is keveset, de ami megtetszett megvettem. 3 hónap alatt összesen 750e ft ment el (dollárt is átszámítva), ebből a bérem olyan 250e volt, szóval ha úgy vesszük akkor mindennel együtt 500. De pl. a kelet-nyugati parti retúr jegyem 70-80ezer forint volt, és nem kis táv. Gyakorlatilag EU-n belül is ennyibe kerül egy retúr jegy, pedig csak 2-3 órás az út.

Az egy hónapból kb. 10 nap ingyen volt a szállásom a szörfösöknél, kajára tényleg keveset költöttem, mekin kívül nem is ültem be máshová enni, mert finnyás vagyok (de nem ínyenc), és nem érdekelnek az új ízek (és sajnálok is kajára költeni). Volt, hogy csak 2 sajtburgert ettem 1 nap. A sok látnivaló feledtette az éhséget, igaz sokat gyalogoltam. Közben léptek fel megoldandó helyzetek, és fáradtam is elég rendesen, szóval az ideg is sok volt. Kb. 8 kilót fogytam az utazás alatt, aztán itthon még 4et :) Kifogytam az új gönceimet.

2012. jan. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Jujj, ez nagyon jól hangzik!! :)

Én idén nyárra tervezek valami hasonlót, de csak 3 hetem lesz... Ha van kedved, mesélj még részletesebben az adott helyszínekről, és a programokról, közlekedésről, stb!

Különösen érdekelne, hogyan oldottál meg mindent autó nélkül? (Én is tömegközlekedésre leszek utalva.)

2012. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nincs csodatelefonom, szóval nem google map-eztem az utcán vagy ilyesmi. Előzetesen google térképen bemértem a szállásokat és a látnivalókat, nyomtattam metro térképeket. Busz menetrendet is lehet találni neten, de azt helyben is meg lehet találni. LA-ben gyér a metro hálózat, kevesen is használják, azok sem fehérek, de használható. Én szeretem látni a lakosságot, hogy néznek ki, hogy élnek stb. szóval én szeretek így közlekedni. Ott nagy távolságok vannak, szóval a busz elég lassú, viszont figyelembe véve, hogy tényleg milyen messze vannak egyes helyek, annyira nem vészes. Mondjuk a belvárosból a partra keveredni 1 óra, de addig is nyugiban tudsz nézelődni, és eltévedni sem tudsz.

DC meg NY hálózata tök jó, azzal nem lesz gond. Városból városba jutásra is a keresőt használtam, utaztam greyhound-dal meg gotobus-szal (ez utóbbi kínai cég, na azok nem valami segítőkészek, de nem hagytak el). Vonatot nem ajánlom. Repjegyeket az expedia.com-on vettem.

Nem tudom miről írjak bővebben, én nem kérdeztem senkit, csak a guglit használtam, és a főbb lépéseket feljegyeztem. Az adott városban lévén már spontánabb voltam. ja! most jut eszembe! az ebay-en vettem olcsón térképeket! Azoknak hasznát vettem, de drága útikönyveket nem vettem. Nagy vonalakban megvolt az elképzelésem, de hozzáteszem, hogy hetekig terveztem az útvonalamat, honnan hová érdemes idő-és költséghatékonyan utazni. Szállásra a hostelworld.com-ot ajánlom. Nagyjából ennyi, de szerintem érdemes előre tervet készíteni

2012. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, rengeteget segít minden ilyesmi információ, mivel én is pont tervezési fázisban vagyok, és a legnagyobb gond azt kitalálnom, hogy a szállás és a programok között hogyan közlekedjek. :)
2012. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

New Yorkban voltam 1 hetet tavaly év végén. Életem legjobb nyaralása volt! :)

Itthonról elkezdtem tervezni a programot, mert tudtam ,hogy kevés az idő, vettem útikönyvet egy ismerősömtől pedig kaptam NY metrótérképet, ami később hatalmas segítség volt! :) A repülőjegyet 2 hónappal előre vettem meg az expedia.com oldalon, 110 ezer ft volt, szállást a booking.com-on foglaltam, két személyre, 6 éjszakára Brooklynban, jó közlekedésű, nyugis környéken, ez 150 ezer ft volt. Minden napra jutott bőven látnivaló, de a legfontosabb dolgokat, amik érdekeltek sikerült megnézni, és még egy kis vásárolgatásra is maradt idő. A költőpénzem kb 600 dollár volt és egy centem se maradt, már a repülőtéren csak bankkártyával tudtam venni egy üdítőt... (ami borzasztó drága, szóval ha van rá mód, hagyd ki! :D)

Ami nekem nagyon tetszett: esti kilátás az Empire State Buildingről és a Rockefeller Centerről, helikopteres túra, a naplemente a Brooklyn Bridge melletti parkból...és még sorolhatnám! NY gyönyörű és remélem lesz még módom visszajutni és jobban megismerni a várost!

2012. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nagyon szép lehetett. :)
2012. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Floridában voltam tavaly két hetet ,St.Agustineban ,de pár napot töltöttem Orlandóban és Tampában is plusz kirándulgattam a környéken. Sok vidámpark van,nekem ezt tetszett a legjobban - meg az,hogy október végén még tudtam fürödni a tengerben :)

Az idén megint megy ,de most már sokkal konkrétabb utitervvel : Miamiba fogok érkezni , innen Keywest és utána tételesen minden nevezetességet meg akarok nézni észak felé haladva,majd Jacksonvilleböl utazom haza előzetes tervek szerint kb 3 hét után.

2012. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!