Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angliai útnál mit pakolnál a...

Angliai útnál mit pakolnál a bőröndbe? Dolgozni megyek négy hónapra, a bőröndöm méretei korlátozottak, te mit tennél bele?

Figyelt kérdés

Kelet-Angliába megyek dolgozni egy hónap múlva. A bőröndöm 68x38x22 cm, ez lesz a feladott poggyászom. Viszek még egy hátizsákot fel a gépre, ebbe kerül a laptopom. A bőrönd nagynak tűnik, de belepakoltam, és mégsem az :)Gondolkodtam nagyobb bőröndön is, de a legnagyobb, amit találtam, csak 12 cm-rel több, mint az enyém, nem tudom, megérné-e beruházni erre. Fontos szempont még, hogy 45 kg vagyok, tehát valahogy el kell juttatni a reptértől a buszmegállóig. És azért nem kellene pont 30 kg-t belepakolni (ennyit vihetek maximálisan a gépre). Amiről nem mondok le semmiképp, az a kispárnám :)


Megérkezésemet követő 2. napon valószínűleg dolgozom már, és 2 hét múlva kapok fizetést. Tescoban lesz lehetőség vásárolni. Ti mit vinnétek magatokkal a bőröndben(élelmiszer, tisztálkodószer, ruhanemű, ágynemű stb.)?


2012. febr. 13. 08:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
3 dolgot hozz. Erős Pista, Túró Rudi, és piros paprika. Minden mást megkapsz itt is (igaz ezeket is, csak el kell menni egy magyar boltba), sőt sok mindent olcsóbban is mint otthon. Élelmiszert, tisztálkodószert,ruhát olcsóbban kapsz. Szóval felesleges minden hülyeséggel megtömni a bőröndöt, az ágyneműt meg remélem csak viccnek szántad.
2012. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem viccnek szántam, egy kollégiumban fogok lakni. Ágyneműt pontosítanám ágyneműhuzatra. Azért nem szeretnék feleslegesen költeni mindenre, és minek vegyek ágyneműhuzatot Angliában, ha egyébként van itthon sok? Egyet mindenképp viszek.
2012. febr. 13. 11:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

De 4 hónapra azért kell ruha is rendesen.

Nadrágok, pulcsik,pólók, cipők, papucs.


Mivel rögtön dolgozni fogsz nem lesz időd egyből elmenni tescoba.

Vigyél kis méretű tusfürdőt, fogkrémet.

Aztán a többit megoldod kint.

A kispárna a negyed bőröndöt elfoglalja, méretre. te tudod.

2012. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem nagyon kell semmit vinni.A rakás dolgot megkapsz kint is.

A ruha a lényeg.

Ha igényled a magyaros ételeket akkor fűszert vigyél, lehet azt is venni amúgy, de általában más ízük van, nem a megszokott(paprika,kömény,babér).

Ami jól jöhet még odakint és szerintem legyen nálad az a 2részes esőkabát,amit mindig tartsd kéznél, főleg ha dolgozni mész.

A rövid cuccokat hanyagold, 2évet voltam kint de, talán 4napot volt rajtam rövid gatya, a hosszú nadrág mindig jó viselet, pedig nem vagyok fázós egyáltalán.

Gyógyszereket se nagyon pakolj talán pár szemet, az alap fájdalomcsillapítók, megfázásra valók, töredékébe kerülnek pl. kint a tes*o-ba vagy 1fontos üzletekbe, mint itthon.


Ha van kérdésed írj privátban, ha tudok segítek.

Üdv.

2012. febr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az ágyneműhuzat az ok, de a kispárna szerintem is sok helyet foglal, bár te tudod.

Ha dohányzol akkor hozz magaddal cigit, mert ha itt veszed a gatyád rámegy (kb 6font/doboz) 2 kartont hozhatsz ki.

2012. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja...a legfontosabb, ha fiú vagy akkor rakjál még be egy magyar NŐ-t.

Mert az angol csajok marha rondák!!!!


Üdv.

4#

2012. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, úgyhogy szerencsére ez utóbbi nem érint :)


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ha valamit még tudtok javasolni, akkor szívesen fogadom :)


12.31-es hozzászólónak köszönöm, írni fogok :)

2012. febr. 13. 17:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
ha nincsenek angol végű kütyüjeid /telefon,laptop töltő/ akkor átalakító is legyen valahol a táskád alján...
2012. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Hmm, én legalább 2 átalakítós elosztót vinnék, két csomag barnakenyeret, mert az ittenit imádom, egy mini kenyérpirítót, egy összecsukható, megbízható esernyőt, laptopot, mobil, mindenféle kábelekkel, ebook olvasót, ha lenne, olyan apróságokat, mint biztostű, cellux, tollak és papír, mert mindig akkor kellenek, amikor nincs. :) Meg ágyneműhuzatot, extra vékonyra összevasalva és egy nagyon erős pénztárcát, a nehéz aprók miatt. Rohangálós cipőt, sok zoknit, tisztálkodószereket, sminkcuccokat... A kispárnát meg tudom érteni. :D

Amúgy mit fogsz dolgozni és hogy sikerült megszervezni? :)

2012. febr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8as vagyok hosszabbítót

sosincs elég konektor /márha magamból indulok ki/

2012. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!