Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ki szeretnék menni dolgozni...

Ki szeretnék menni dolgozni Amerikába, mik az előfeltételei hogy én ott dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Három barátommal szeretnék kiutazni Philadelphiába, már interneten néztem munkalehetőségeket, csak nem tudom pontosan mik kellenek ahhoz, hogy én kint dolgozhassak.

Villanyszerelő a végzettségem, nyelvet nagyon jól beszélem és még mindig tanulom, hogy arra ne legyen panasz hogy nem tudok angolul. Pénzt folyamatosan gyűjtőm, hogy ne keljen visszajönnöm egy hónap után mert elfogyott.


2011. nov. 13. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy dolgozhass, találnod kell egy céget aki szponzorál! Azaz elintézi neked a munkavállalási papírjaidat. DE! Sokszor leírtuk már, hogy a jelen helyzetben nem fogsz találni olyan munkaadót aki szponzorálna, mivel idekinn is sok a munkanélküli amerikai és a már zöldkártyával rendelkező! Nem beszélve arról, hogy mire egyáltalán felvehetnének dolgozni az több hónapba és több ezer dollárjába kerül az amerikai cégnek! Így ha csak nem tudós vagy nagyon magasan képzett, elismert ember vagy akkor munkavállaláson keresztül kijutni gyakorlatilag lehetetlen. A jelenlegi helyzetben és még jó pár évig biztos a járható út a zöldkártyalottó vagy a házasság amerikai állampolgárral!


U.I: Ha tudtok angolul jól, akkor először Angliában próbálkozzatok.

2011. nov. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyanoknak mint ti, akik kijonnek turistakent, nem sok eselyuk van hivatalos allasra, hacsak nem vagytok, mint az elozo irta, tudosok vagy kutatok, vagy nagyon kiemelkedoek a szakmatokban. Kiemelkedo alatt azt ertem, hogy konyvet irtok a temaban, egyetemek kapkodnak utanatok stb.

Ennek ellenere nagyon sokan jonnek ki es vallalnak fekete munkat. Takaritas, epitkezeseken ketkezi munka, gyerek felugyelet stb. Ha van mar kint ismeros rajta keresztul talan konnyebb fekete melot talalni, de kijonni az ismeretlenbe 'egyedul' nehez lesz.

Egyre kevesebb ceg vallalja a kockazatot, hogy illegalisokat foglalkoztat. Meg mindig van egy par, de ismeros nelkul nehez oda bejutni.

Keressetek meg a helyi magyar templomot, vagy magyar hazat vagy magyar ettermet ha van, es ott kerjetek segitseget a magyaroktol. Lehet, hogy valaki pont keres egy kerteszt, vagy idos ember melle gondozot. A maganszemelyeket altalaban nem erdekli, hogy legalis vagy illegalis a statuszod. Ha mar van bevetel, akkor el lehet eldegelni es megismerni a dolgokat es eldonteni, hogy Amerika valoban nektek valo es maradni akartok vagy inkabb huztok haza. Ha maradni akartok, elobb utobb megtalaljatok a modjat a papirszerzesnek, de ahhoz elobb itt kell lenni es latni kell, hogy mi ujsag.

2011. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Mire jutottál azóta ? párom is villanyszerelő gondolkozunk mi is amerikában hogy mik a lehetőségek , sztm ez egy jó szakma és hiány van belőle mindehol ezt olvasom !

2016. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!