Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ausztriába vagy Németországba...

Ausztriába vagy Németországba költözés mivel jár?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szeretnék kiköltözni a két ország közül valamelyikbe, Úgy tudom hogy mivel EU-n belül vagyunk így nem kell semmi. De szeretnék biztosra menni.

Ha tudna valaki írni pár sort, hogy hogyan is megy ez, azt nagyon megköszönném.

Főleg az adózás, házvásárlás, Tb, Nyugdíj ilyenek érdekelnek.


2012. febr. 26. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

biztosra akarsz menni és itt kérdezel....

adózás, nyugdíj minden országban egyedi ezt egy kisgyermek is tudja.

Házat ott veszel aholmeg tudod fizetni

2012. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Addig én is felfogtam hogy egyedi, Azt mond meg hogy milyen.
2012. febr. 26. 11:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon sok infot találsz: www.kulfoldimagyarok.com De ahogy elnézem nem nagyon jártál utána semminek még, csak keresgélj a googleban, elég nagy segítség. Amúgy meg az is más ha csak dolgozni mész ki, vagy letelepedni. Én UKban vagyok, de ide is kellenek papírok, amiket itt tudsz beszerezni ahoz hogy dolgozhass, vagy ellássanak az orvosok.
2012. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

èn németországban élek, erröl tudok írni. Ausztria sokmindenben eltér.


elöször is munka kell a megélhetésig. Míg munkád nem volt azt hiszem 3 évig egyfolytában semmi szociális támogatás nem jár (pl munkanélküli ilyesmi) .

Munkát ugye abban tudsz szerezni amiröl végzetséged és tapasztalaotd van. Mivel német iskolarendszer elég jó, és a fiatalok már úgy jönnek ki az iskolából, hogy 2-3 éves tapasztalatuk van így ha neked semmi nincs nehéz lesz normál munkát találnod. munkavállalási csak tavaly május óta nem kell, elött ide EU oda EU kellett, de már nem kell. ìgy ha felvesz egy cég ugyan úgy bejelnt mint egy német állampolgárt, nem kell semmi plussz hozzá. (egy cég HR részén dolgoztam pár hónapot)


Aztán kell lakás. Ház? Hm nagy célok. De itt még egy átlaogs németnek sincs háza. Kelet német részen magyarországhoz hasonló árak vannak de megélhetés is nehéz munka nagyon kevés. (anyósomék kelet németek)

nyugati részen pedig álmodni lehet a lakásokról.

habár ez is változó, de ahol sok a munka ott vagyonok a lakások.

Mi frankfurttól 40 km-re lakunk egy aprócska faluban, de jó tömegközlekedés. itt egy panel lakás mundjuk 2 szobás vétele 100000-120000€, de ebben egy család nem fér el. Mi most egy 3 szobás kistársaházban lakunk (8 lakás idilli környezet, tágas, és pár éves csak) 200000-220000€ lenne a vételi ára. Egy sorház ami 120m2 kb 3-4 szoba, az olyan 300000-350000€. egy különálló ház mondjuk 150m2-el és semmi luxus normál dolgok kb 500000€. ès ez csak falu. a luxus 150-200m2 felett kezdödik és millios tételek.


bérlés:

na ez sem kissámli.

ugyan itt ahol lakunk. hideg bérlés= csak maga a lakás, rezsi nélkül. rezsi 150-300€ között változik ahogy a négyzetméter nö.

panel 1 szobás 300-350€ hideg

panel 2 szobás 350-400€ hideg

egy normál 2 szobás 500-600€ hideg

egy nomál 3 szobás (mint amiben mi lakunk) 700-800€ hideg (erre pl 200-250€ rezsi jön)

egy normál 4 szobás lakás/sorház 800-1000€ hideg

egy önálló 4-6 szobás ház 1200€-és a csillagos ég


a tömegközlekedés nem túl olcsó, de pl nálunk a közeli nagyvárosban 1,5€/45 perc parkolás, ami megint egy kisebb vagyon. Benzin most az egekben.


havi átlag egy 2 fös családnak bevásárlás (kaja, tisztítószerek) 200-250€-ból kijön ha nincs nagy igány. szerintem 1 före 150€ kb.


nyugdíjat, "TB"-t rendesen mint otthon vonják a fizetésedböl. nyugdíjpénztár állami, oda kell fizetni, de van lehetöség plussz nyugdíj pénztárra (de az állami kötelezö), vagy cégek szoktak bonuszban többet utalni nyugdíjra. TB társaság sok van, neked kell választanod, azt hiszem 5000€ brutto felett lehet magán biztosítást választani, ez sokmindenben pozitív, de pl mi azért nem tehetjük meg mert férjemnek volt rákja és a súlyos betegségekkel emelkedik a díja, így nem normál hanem emelt díjat kellene fizetnünk, így inkább maradunk az államinál, ami nekem tökéletes, mert még így is kb 100x jobb az ellátás mint otthon.

adózás is úgy mükösik mind otthon, vonják a fizudból. habár itt ha házas vagy és a feleséged sokkal kevesebbet keres jobb adózásba vesznek. sokmindent vissza lehet igényelni, pl párom céges autóval jár ba 40 km-t amit a cég is tankol, de még így is leírható az adóból ez a km-er és ebben az évben pl 700€-t fogunk csak azért vissza kapni mert céges autóval, céges tankolással járt be. (hm kicsit fura, de adószakértö csinálja a bevallást).

amúgy ami sokba kerül még, pl ilyenek mint ügyvéd, adószakértö. párom sima adóbevallását(csak dolgozott tavaly rendes cégnél) 250€-t csinálja meg a helyi falusi adószakértö. de egy kisebb vagyont igényel vissza, ami persze törvényes.


most lakást keresünk ami nagyobb bérlésre. itt a lakások 90%-t ügynökön keresztül adják ki. az ügynöki díj 2 havi provizió (ami peresze nem jár vissza, ez az ügynöki díj) + 2 havi kaució (ami persze vissza jár).


szóval a szolgáltatások az egekben.


összeségében jobb a megélhetés ha jó szakmád van, és van tapasztalatod, de kisegítö munkában éppen csak tengödsz vagy még az sem.

2012. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!