Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Vajon honnan indulhatott el...

Vajon honnan indulhatott el az a tévhit, hogy nyelvtudás, szakmai tapasztalat és anyagi háttér nélkül is pikpakk sikeres lehet az ember külföldön?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én is tervezem hogy elmegyek, de itt a hangsúly azon van, hogy tervezek! Nem azonnal akarok menni, ráadásul sokan kinéznek egy országot mert "azt hallották hogy ott majd jó lesz", az ottani nyelvet nem beszélik, de még az angolt sem! Pénz nélkül akarnak kimenni, gyorsan meggazdagodni, de abba nem gondolnak bele hogy ott miből élnek az első fizetésig, ha egyáltalán találnak munkát??


Én is megterveztem, kitűztem a célokat hogy miket kell elérnem addig míg sikerülhet, ez körülbelül egy 4-5 éves terv, vagy több. Nem így kellene inkább hozzáfogni?

Aztán pedig jönnek vissza hogy "azt mondták hogy ott jó lesz és nem volt jó, átverés az egész".


2012. febr. 29. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert régen tényleg volt erre 1-2 példa.Az újságban is bent volt.Voltak magyarok akik 56 körül elmenekültek az itt levő terror elől nyugatra és az USA-ba és voltak akik meggazdagodtak , az egyik emberke aki az USA-ba ment ő gazdag lett , először segédmunkás volt csak egy hentes üzemben , majd elkezdett taxizni és végül saját taxi vállalkozást épített és több alkalmazottja is volt.


És sokan azt hiszik hogy aki kimegy az képes erre.De azoknak az embereknek csak szerencséjük volt és nagyon talpra esettek voltak.Meg ma már más világ van.

2012. febr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most meg az a baj,hogy vannak akik "én ezt hallottam" "meg apukámnak a nagynénjének a barátnőjének a fia is így került Ki" szöveget hangoztatják.

Vannak akik rávágják,hogy "aki akar az tud is dolgozni" vagy ahogy itt is valaki állandóan írja "gyárba felvesznek nyelvtudás vagy alap tudással,Vannak bőven gyárak ahol elég ennyi is".

Az ilyen hírek miatt sokan akik el vannak keseredve akiknek nincs 4-5 év tervezni való idejük,akiknek nincs félretett pénzük elhiszik,és kijönnek.Itt kint éri őket a meglepetés,és a még nagyobb elkeseredés.Itt kint rájönnek,hogy nem hogy egy gyárba nem tudnak alap nyelvtudással elmenni dolgozni,de mosogatni sem fognak tudni.

itt kint döbbennek rá,hogy nem hitek azoknak akik őszintén,tapasztalatból írták,hogy nem könnyű kint sem melót találni,és nem csak a magyarok azok akik szerencsét próbálnak.Rengeteg bevándorló vendégmunkás van,akik tudják is a nyelvet,így előbb felvesznek egy pakit,vagy lengyelt,mint magyart,mert ők tudnak beszélni.. Ezeket a híreket nem akarják meghallani azok akiknek a külföld az utolsó reményük.

Tudom,mert én is így voltam.Az igazságot nem akartam tudni,és nem akartam elhinni.Viszont hittem,hogy aki lelkes,és akar dolgozni az tudni is fog.Hittem,hogy a gyárban nem kell tudni angolul,úgyis felvesznek.Takarításhoz sem kell nyelvtudás,bőven vannak ilyen melók.Én ezeknek hittem naivan.Kijöttem nyelvtudás,és tervezgetés nélkül.Itt kint jött a hideg zuhany..Nagyon sokáig nem kaptam melót.Minden honnan elküldtek,hogy amíg nem tudok angolul,ne fáradjak az álláskereséssel.Még a gyárakba sem vettek fel.

Volt egy csirkefeldolgozó üzem.ott csak a főnök tudott angolul.A dolgozók egyik sem.Mégsem vettek fel,mert nem voltam brazil.Vagyis nem tudtam portugálul..

Később hallottam,hogy bár Anglia uniós ország,és minden engedélyek nélkül kint lehetünk mi magyarok,de ha nem vagy képes eltartani magad,ha nincs aki támogasson akkor akár haza is toloncolhatnak unió ide vagy oda.Nekem szerencsém volt.Eltartottak.Hónapokon át.Később újra szerencsém lett.Ismerős segítségével alap angol tudással elkezdhettem dolgozni.De nem mindenki ilyen szerencsés..

2012. febr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak ilyen kivételek is, nekem is van egy-két ismerősöm, aki 0 nyelvtudással és pénz nélkül került ki külföldre, szerencséje lett és most nagyon jól él. De az már évekkel ezelőtt volt, azóta tényleg sokminden változott. Ma már annyian özönlenek külföldre, hogy nehéz a jó lehetőségeket megtalálni. És ha igen, akkor tényleg nagyon talpraesettnek kell lenni, ahogy előttem írták.
2012. febr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!