Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Miért nem ad a Ryanair számlát?

Miért nem ad a Ryanair számlát?

Figyelt kérdés

Vettünk repjegyet, nem adnak számlát.

Ez nem jogellenes?

Miért nem adnak? Netán nincsenek Magyarországon bejegyezve?

Az email, amit küldtek csak tájékoztató. Ha valami történik mivel nincs számla, még reklamálni sem lehet.

(Értelmes válaszokat kérek szépen. Előre is nagyon köszönöm.)



2012. márc. 27. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne Magyarországon bejegyezve? Nem magyar cég.

Az e-mail, amit küldenek nem csak tájékoztató, hanem "hivatalos" igazolás, azzal simán lehet reklamálni.

Szerintem még céges könyvelésbe is be lehet tenni, mivel ÁFA-mentes a szolgáltatás.

2012. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

"Miért nem adnak? Netán nincsenek Magyarországon bejegyezve?"


A Ryanair egy ír cég, nem magyar, így nem is ide van bejegyezve! Amit kaptál emailt az hivatalos, azzal lehet reklamálni is.

2012. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Ha hivatalos értesítő, akkor megfelel.
2012. márc. 28. 06:57
 4/8 anonim válasza:

A ryanair ügyfélszolgálaton azt felelték, hogy az email elég, ill. a webes felületen lehet nyugtát kinyomtatni (receipt).


De ez nem áfás számla, nekem pedig az kellett, hogy a cégem fizethesse.

A megoldás az volt, hogy utasási irodán keresztül kell a ryanair repjegyet megvenni, ők pedig tudnak számlát adni. (nem mindegyik tud, de pl. az ibusz igen)

2012. nov. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 andrase válasza:

Én is belefutottam ebbe, de szerencsére van egyszerű megoldás. A Ryanair magyar ügyfélszolgálata, mind a telefonszám mind a chat fantom, soha nem volt elérhető senki. Ezen a címen viszont elérhető on-line chat angolul, ahol minden különösebb kérdés nélkül pár perc alatt elintézték, hogy a cég nevére menjen ÁFÁs (persze nulla áfás, de a szabályoknak megfelelő) számla: [link]


Ha ezt a kérés írod első üzenetnek, különösebb angoltudás nélkül is valószínűleg hamar a végére érsz:


Hi,


I have just booked a flight on Ryanair.com and I would like to request an invoice for my company for reimbursement purposes.


Reservation number:

My address (a kártyához társított cím):


Company's name:

Company's address:

VAT number (adószám):


Nekem a cég címére küldték.


Üdv.:

András

2014. szept. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sajnos az angol nyelvű ügyfélszolgálti mód nem működik. Kerek perec több ügyfélszolgálatis is megtagadta a számla adást. Hajmeresztő. Magyarországon végez szolgáltatást. A gyanútlan ügyfél céges kártyával fizet, majd az tapasztalja, hogy még nullás számlát sem hajlandóak adni. Akármelyik nyugat európai hotelben szálltam meg gond nélkül kiállították a cégre a számlát. A gond nem a nyugat europai gyakorlattal hanem a Ryanair-el van. Nem ajánlom senkinek a céget. Kiváncsi lennék a magyar adóhatóság véleményére.
2017. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A NAV nem illetékes egy ír cég kötelességeit illetően, ugyanis annak nem kell betartani a magyar adózási törvényeket, ha nem magyar adóalany.
2022. ápr. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Alább a két közvetlen link a számla letöltéséhez. Beírod a járatszámot, dátumot és a használt bankkártya 4 utolsó számjegyét, és letöltheted a számlát.


[link]

[link]

ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!