Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Nyáron külföldre utazok. Hol...

Nyáron külföldre utazok. Hol tudnék venni valami műanyag kis jelölőt, amit a kézipoggyászomra tehetnék rá?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán van ilyen...pl mint a nagyobb bőröndökön,csak kicsit kisebben.
2009. jún. 20. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyár elején a Rossmann-ban találtam ilyet. Kis műanyag tok, amiből egy műanyag "nyelvet" lehet kihúzni, és arra lehet adatokat írni. Kb 250 ft volt, járt hozzá egy lakat is, ami bár semmire sem jó, szerintem megérte. Egyébként fogalmam sincs hol lehet szerezni, én sem célzottan ezért mentem oda, de érdemes megnézni, hátha most is lehet ilyet túrni a kacatok között.

Ha más nem, keress egy "táska" boltot, ahol bőröndöket, sporttáskákat árulnak csak, hátha ott lehet. Illetve mondjuk nagyobb áruházakban vannak olyan részek, ahol lakatokat, utazópárnát, szemvédőt, mindenféle utazáshoz szükséges kacatot lehet venni. Hátha ott is van. Most így hirtelen több ötletem nincs.

Ja de... ha pesti vagy akkor vannak ilyen "adveture" üzletek, kifejezetten utazáshoz, kiránduláshoz szükséges felszereléseket, öltözékeket lehet kapni, ilyen helyen is megnézheted, vagy Dechatlonban is. Több ötletem tényleg nincs :D

2009. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
pesti vagyok amúgy
2009. jún. 20. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg túraboltban vagy ilyesmi.

De bőven elég egy vinyetta is amit megírsz előre.

Mindenképpen tanácsolom, hogy azt a bőröndöt amit a repülő csomagterébe checkoltatsz, fóliáztasd le érkezéskor.

Arra rá is ragaszthatod a vinyettát.

Ez azért kell, hogy ne lopjanak szét mint pl. engem! ;)

Kb 2000 Ft-ért fóliáznak, szánd rá mindenképpen megéri!

2009. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szia!ezt a fóliázás dolgot ott kell kérni a reptéren mielőtt feladod a csomagot?
2009. jún. 20. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, általában a "check teremben" van egy gépezet ami ezt csinálja. A táskádra mondjuk alapból raknak "ismertető" kódot, ha fóliázod, ha nem. Szerintem ez a kis névcimke akármi abszolút megéri, nem csak a repülőtéren hasznos (illetve ott szinte egyáltalán nem hasznos), de bárhol elkeverheted a csomagod, így legalább bízhatsz abban hogy előkerül. Én tavaly nagy túra hátizsákkal indultam repülővel táborozni, és kifelé fóliáztuk a táskámat. Nem fizettünk érte, volt itthon olyan nagy méretű (nem a konyhai) fólia, ami dettó ugyanaz mint a reptéri csak nem kék, hanem átlátszó. Így is megérkezett egyben a csomagom, hazafelé viszont a reptéren sem volt fóliázó, még is megérkezett a hátizsákomra csatolt kisebb hátizsák, hálózsák és pokróc is. Mindegyikre ragasztottak külön azonosító kódot (bár egyben maradt). Ha nincs különösebben értékes dolog a böröndödben szerintem elég egy kisebb lakat ahhoz, hogy ne tudjanak hirtelen kikapni belőle semmit, a névtábla meg sosem árt (jut is eszembe, talán nagyobb papírboltban is érdemes lehet megnézni)
2009. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A repülőtéren kis dobozokban vannak ilyenek kitéve a check-in pulton. Innen vehetsz, amennyit akarsz.

És szerintem a fóliázás fölösleges. Én egyszer fóliáztattam be és természetesen pont az én bőröndömet akarta a vámos kinyitni. Szólltak a hangosbemondón, hogy hova menjek és hát le kellett szedni a fóliát, hogy bele tudjanak nézni. Azóta nem fóliáztatok és semmi baja nincs a cuccoknak. Sőt! Újabban be sem zárom. Akinek a zoknim és a bugyim kell, vigye. Az értékesebb holmit úgysem adom fel, hanem viszem magammal.

2009. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, ha már megérkeztél és tégrd akarnak kinyitni az szívás.

De az nagyobb ha a Magyar reptéren szétlopnak, és bizonyos cuccok nélkül érkezel a nyaralásra.

Tőlem "csak" egy 30ezer Ft-os szemüveget loptak el.

Barátnőmtől 300 ezer Ft értékben fodrász cuccot!

Kifelé van idejük lopkodni, befelé nem, mert arra kevesebb idő van, hogy lepakolják a gépet!

Fóliáztass!

Ha meg ellenőríznének! Hát oldják meg! Van késük garantálom

2009. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sosem teszek ilyeneket poggyászba. Elektromos cuccok mindig a kéziben vannak, azok az értékesebbek, és igaza van az előttem szólónak. Akinek a fehérneműim vagy a kopott farmerom kell, hát egészségére! :)
2009. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!