Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ezeket felengedik a repülőre?...

Ezeket felengedik a repülőre? Még miket tegyek a táskámba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan New York-ba utazom és kicsit félek.Eddig még sosem repültem.


Az alábbi dolgokat felengedik a repülőre?Miket tegyek a táskámba?Van köztük felesleges esetleg?


*pénztárca

*telefon

*fényképező

*papírzsepi

*szájfény

*kistükör

*nedves törlőkendő

*fésű

*parfüm

*dezodor



2012. ápr. 26. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Parfümöt nem biztos, és már csak azért sem tenném oda, mert mi van ha kiborul, eltörik, mindened teljesen parfümös, büdös, és nedves lesz.

deot sem tuti, és még elvileg szájfénybe is bele köthetnek, de gyakrolatilag minden lehetséges.

2012. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Folyékony és hajtógázas cuccot nem engednek fel.
2012. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

FELENGEDNEK FOLYÉKONYAT, csak 100 ml alatt kell legyen a tartalma, fogjuk már fel..

Mivel nem hiszem hogy a parfümöd 100 ml felett van, ezért felviheted, és nyugi, nem fog összetörni. Nagyobb eséllyel törik össze, ha nagybőröndbe rakod.

Mindent felvihetsz ezek közül, a dezodorban nem vagyok biztos, de majd biztosan megírja valaki.

2012. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
dezodort nem engedik fel :( a parfüm az függ a légitársaságtól (bár a legtöbb 100ml alatt felenged, úgyhogy olvass utána). ezek, amiket felsoroltál menjenekek a kézipoggyászba. én úgy tudom, h a légitársaságok honlapján a szabályokról részletesen olvashatsz. egyébként new york tetszeni fog :D
2012. ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fújós dezodort nem engednek fel, a parfümöt és a szájfényt lehet, hogy ki kellene tenned átlátszó tasakba. És még arra figyelj, hogy csak olyan cuccok legyenek nálad, amivel még óriási fantáziával sem vagy képes embereket megsebesíteni. (Tehát a lekerekített végű gyerekolló is határeset már... Ezek közül ha a fésűd olyan hegyes végű fajta, akkor ne azt rakd be. Meg a tükröd ne törjön össze.:)
2012. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a reptéren dolgozom, és ezzel foglalkozom, mi nézzük át a táskákat. Szóval:

-Dezodor, látom ez sokaknál kérdéses volt, 100ml-ig ok, afelett a feladandóba kell tenni, mert folyadék, egyéb probléma nincs vele, mint ahogy a hajlakkal sem.

- Parfümök zöme 100ml alatti, de ezt érdemes megnézni, nehogy több legyen, akkor sajnos nem vihető. Az üveg kiszerelése számít, nem az, hogy aktuálisan mennyi van benne;

- pénztárca, telefon, zsepi, tükör, szájfény(sminkek, stb.), gyógyszerek, fésű - mind rendben van, vihető;

- nedves törlőkendő is jó lesz, de lehet emiatt belenéznek a táskádba, mert a képe alapján akár folyadék is lehet - de nem veszik el, és mehet.


Jó utat!

2012. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.Valaki előttem ezt írta:


"Tehát a lekerekített végű gyerekolló is határeset már"


Ez tévedés, kedves válaszoló, a szabály úgy szól, hogy 6cm él/pengehosszúságig a szúró-vágóeszközök felengedhetők, kivételt képez a svájci bicska, és minden rögzíthető pengéjű vagy rugóskés - ezek semmilyen esetben sem engedhetők fel a fedélzetre.


Tehát a manikűrkészlet mehet, az ollóval együtt, sőt annál nagyobb ollók is felengedhetők.

2012. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szabályzatilag tévedtem, de tapasztalatból írtam. (Jó, ez három éve volt) Kb. öt percig tanácskoztak, hogy akkor ezt most visszadják, vagy sem.(Végül felvihettem, ezért írtam határesetnek)
2012. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!