Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyibe kerül manapság egy 2...

Mennyibe kerül manapság egy 2 fős nyaralás a Maldív-szigetekre?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy kimegyek, de majd csak jövő februárban, mert úgy tudom akkor érdemes odalátogatni. Természetesen néztem már több utazási irodát a neten, de engem a teljes konkrét ár érdekelne, amiben már benne vannak a rejtett költségek is. Pl. reptéri illeték, biztosítás, transzfer. Nem magam szervezném, rábíznám az utazási irodára, biztos-ami biztos alapon, mert még életemben nem voltam ilyen messze és repülővel sem utaztam még, ráadásul nem igen beszélek idegen nyelveket sem.(Bár addig még megtanulhatok, ezen ne múljon) Köszönöm előre az értelmes vélaszokat!
2012. máj. 8. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! NEkem a főnöknőm most márciusban volt 1 hetet a barátjával. Mindennel összesen került 14000 euroba kettőjüknek. DE ők buisness osztályon repültek,ami kb 6000 euro volt. És ebbe az árba benne van egy búvár tanfolyam is. Szóval olcsobban is ki lehet hozni,ha mondjuk turista osztályon utazol,de 8 órát nem biztos hogy megéri úgy repülni. :)
2012. máj. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A 14000€ a luxusnak is a luxus része, tényleg elsö osztály + luxus hotel.



Mi novemberben voltunk. 2 felnött + 1 bébi. Habár mi frankfurtbol indultunk (ott élünk).

Nekünk úgy ténylegesen mindennel 5000€ volt. Emiratessel utaztunk ami az egyik legjobb járat, itt 2 vagy 3 klass van. A másodosztály olyan mint más járatoknál az elsö. Az árkülömbség nagy (pl turistaosztály 1000€ akkor az elsö osztály 6000 a busines osztály meg 10.000€)

Az arab járatok mindegyik szuper jó. Amit nem érdemes (mi más uton voltunk velük) a condor vagy más olcsó járat. Mi ezt kerültük.


Szóval mi Filitheyon voltunk ez egy egész nagy sziget. (majdnem 1km hosszú) ez azt hiszem 4 csillagos. maldív szigeteken ami jó, hogy a 4 csillag mint európában, vagy is magas kategória (pl törökországban, vagy a karibon csak 5 csillagost választottunk, mert még az is kétes).

De sun island, Meeru island is ilyen árú.


van egy magyar forum az indexen ahol sok infot adnak, vissza olvasgathatsz ki mit ír melyik szigetröl.

A magyarok azt mondják olcsobb ha mindent külön idöben foglalsz,itt a németeknél a legolcsobb ha egy irodát bízol meg, ök sokkal olcsobb repjegyet tudnak szerezni, és másban is olcsobbak. Idöben kell foglalni, itt nincs nagyon last minute. Mi pl szeptemberben döntöttük el és alig volt már választás novemberre.


Amiért érdemes sok-sok forumot olvasgatni az azért mert tudnod kell mit is akarsz. Ezeken a szigeteken nagyrészt csak fekvés és nyugalom + evés van. Nagyon kevés ahol van szorakoztatás is. DE mi is kicsit féltünk, hogy uncsi lesz (mert pl utoljára jamaikán voltunk, ott óriási partik), de egésznap a vízben lettünk volna, mert a vízalatti világ egy sima búvárszemüveggel is gyönyörü, Filitheyo híres erröl, sokan csak ez miatt jönnek ide, mert könnyen elérhetö pár karcsapással a koralzátony és lenyügözö. Láttunk teknöst, bébicápákat, rájákat (lenyügözöek), a némo rajzfilmböl minden féle állatot.

A kaja szuper jó, még az 1 éves lányunknak is találtunk ehetöt.

Ami még érdekes mikor a hidroplán visz a szigetre, az valami csúcs, látod a kis szigeteket fentröl....

Mi voltunk 1 napot egy normál szigeten ahol ott éltek az emberek, meg elvittek minket úszni egy másik koral szigetre....


Szóval szuper volt. én azt mondom hogy 2 före 4000-6000€ körül van egy normál all inclusive nyaralás.


All inclusive számunkra fontos volt, mert a gyerek, de ha késön mész reggelizni és kibírod estig akkor elég félpanzió. van alacarte étterem is ahol egésznap vehetsz egy hambit vagy kávét.


ha szerettek enni azért érdemes all inclusivet venni.


Amit még érdemes megnézni hogy vannak szigetek ahol a bungik között nagy külömbség van minöségben és árban is.

pl mi filitheyot azért választottuk mert ott 2 fajta bungi van + a vizi villák (oda kisgyerekkel nem engednek), árban nagy a külömbség viszont elhelyezkedésben+ kinézetben ugyan az, így jobb volt az olcsobb bungi, nekünk volt a legjobb partszakasz a drága bungik elött nem volt túl jó.


Mikor építik ezeket a bungikat más volt a sziget körüli partszakasz mint most. Ugye a part mindig változik így lehet ma azt mondjuk az x bungik a legjobbak de februárra jön egy vihar majd a másik oldalon jók a bungik.


Jó tervezgetést.

2012. máj. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hello, lehet, hogy már túl is vagytok az utazáson, de ha nem...


A Maldív-szigeteken a főszezon, amikor a száraz monszun van, novembertől áprilisig tart. Szóval ha esetleg nem utaztatok, még időben vagytok.


Nagyon nehéz pontos árat mondani, mert sok ottani dologtól függ, hogy mi lesz a vége. A szigetek többnyire kicsik és ha nem akartok egy helyben ülni, akkor valszeg hajózgatni fogtok, amit nem lehet előre kiszámolni. Ha nem vagy jártas az utazgatásban, akkor szerintem is jobb, ha utazási irodával intézteted egyben az egészet. Nyugodtan tegyél fel nekik ezer kérdést, azért vannak. A rejtett költségeket is meg kell tudniuk mondani. Szerintem szánj rá egy délelőttöt és nézz be 3-4 nevesebb utazási irodába. Elég jó képet fogsz kapni a lehetőségekről.


Egyébként az a másfél millió Ft megállja a helyét. Abból 2 főre egy elég emlékezetes nyaralást lehet csinálni.


Addig is itt találsz pár képet Maldívról, ami jó kedvcsináló lehet:

[link]

2013. márc. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!