Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Utasbiztosítás krónikus...

Utasbiztosítás krónikus betegségnél is térít?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy nekem pl. pacemakerem van és mondjuk kötök egy utasbiztosítást és ne adj Isten rosszul leszek amíg külföldön vagyok és orvosi ellátásra lesz szükségem akkor ne fogja-e megtagadni a térítést a biztosító? Továbbá ha esemény van akkor intézi a biztosító és a korház egymás között a pénzt vagy nekem mindenképpen fizetnem kell és utólag fogják számla ellenében azt nekem kifizetni itthon?
2012. máj. 31. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem magas vérnyomásom van, engem Ausztriában vittek kórházba. Ott nem kellett semmit fizetnem, a számlákat a kórház a lakásomra küldte, bevittem a biztosítóhoz (OTP-Garancia, azóta megváltozott a neve), elismervény ellenében átvették, ki kellett töltenem egy nyomtatványt és mindent a biztosító intézett.

A pacemakerrel kapcsolatban nincs információm. ezt a biztosítóval kell a szerződéskötéskor tisztázni. Én úgy emlékszem, hogy krónikus betegség esetén elsősegélyre és életmentésre kiterjed a biztosítás, hosszú távú kórházi ápolásra nem. Ha esetleg uniós országba készülsz, mindenképpen váltsd ki az uniós kártyát és köss egy olyan kiegészítő biztosítást, ami fedezetet nyújt a helyszínen fizetendő önrészre. Ez olcsóbb, mintha teljes körű biztosítást kötnél.

OFF: Mivel a férjemnek is pacemakere van, minket is érdekel a kérdés. Figyelni fogom a válaszokat. Ha nem kapsz egyértelmű választ és a TB-től szerzel be információt, nagyon kérlek, légy szíves priviben megírni, mit válaszoltak. Segítségedet előre is köszönöm.

2012. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!