Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Melyek azok az országok, ahol...

Melyek azok az országok, ahol az egészségügyi ellátás és a gyógyszerárak még az ottani átlagfizetésekhez képest is megfizethetetlenek?

Figyelt kérdés
Annak is nagyon örülnék, ha külföldön élők egy-két mondatban leírnák nekem, hogy abban az országban, ahol élnek milyen az egészségügyi ellátás, köszönöm szépen!
2012. jún. 29. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Finnország egészségügyi rendszerét sokan dicsérik, de egy nagy ramaty.

A finn állami egészségügy borzasztó, ha beteg vagy szinte lehetetlen időpontot kapni. Nyáron csak sürgőségi esetekkel foglalkoznak, ha mondjuk fáj a fejed, hasad azért nem kapsz időpontot, max apolónő nézz meg és add tanácsot milyen vény nélküli gyógyszer segít. Az orvos nem ingyenes olyan 30-40 Euro egy alkalom. A háziorvos az első lépcső bármilyen bajod van, itt pl. a nőgyógyászati vizsgálatot is a háziorvos végzi. Az orvosok elég lazák, általában minden bajjal elküldenek vérvételre, de ennyi. Nekem pl. migrénem van, küldtek vérvételre és ennyi volt. Otthon elküldenek fogorvoshoz, szemorvoshoz stb..

Amikor terhes vagy ingyenes a védőnő de orvos csak a 12. hétben látt először!!!

A magán az jóval népszerűbb itt hiába kerül sokba (egy alkalom olyan 80 Euro+ vizsgálatok)de nagyon sokan használják. Sokaknak más lehetőségük nincs, mert a háziorvosa nem veszi komolyan.

Itt a legjobb dolog a munkahelyek által finanszírozott orvosi ellátás. Ez egész sokaknak van, ilyenkor a cégek fizetik a gyógyszert, és a magán orvosi ellátást. Van akinek biztosítása van és az által fedezi a költségeket.

Azt mondják Finnország nagyon keveset költ egészségügyre és egyre inkább az a tendencia, hogy kénytelen vagy magánhoz járni.

A gyógyszerek drágák, pl. Németországban is fele annyiért meglehet venni a gyógyszert, mint itt Finnországban.


Összeségében ha valakinek jár a munkahelyi támogatás vagy jól keres akkor egész jól kitudja fizetni a magán dokit, másoknak viszont nagyon nehéz (pont akiknek legjobban kellenne, pl. nyugdíjasok, kismamák, munkanélküliek). Bocs ez több volt, mint pár mondat..

2012. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem Finnországot választom :))) Lehet, hogy hülyeség pont ez alapján választani az országot, ahol élni szeretnék, de nekem ez fontos lenne, és nehezen találok erről infót, általában csak az átlagfizetéseket meg fogyasztói-, lakásbérlés árakat hasonlítják össze az ilyen bevándorlós oldalakon. Szerinted, egészségügyi ellátás szempontjából melyik a legjobb hely?
2012. jún. 29. 14:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.. Magyarországon sok panasz van, érthetően, mert kevés a pénzt, borzalmas állapotban vannak az egszségügyi intézmények, viszont még a magánrendelés is olcsobb, mint külföldön. Tudom, hogy külföldön több a fizetés, de azért egy sima váll röngenért elkérni 500 Eurot..

Meg otthon komolyan vesznek ha elmész orvoshoz, elküld vizsgálatokra, nincs az, hogy már a telefonba közlik, hogy maradj otthon pihenj majd rendbe jössz. Ha nem hívd a mentőt..

Szerintem olyan országba menj ahol ingyenes az orvosi ellátás és tényleg támogatva van. Nem tudom milyen országok érdekelnek, ha itt nem kapsz válaszokat tudsz érdeklődni fórumokon (pl. index.hu fórum, vagy pl. Facebookon klubokból).

2012. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy csak a budapesti XI.kerületi ellátást ismerem, de pl május óta várok, hogy végre sorra kerüljek a szemészeten (júliusra kaptam időpontot) és a fogászaton (egy hónap múlva kaptam időpontot), pedig a szemészetre úgy jelentkeztem be, hogy nagyon nagy probléma van és sürgős (végül elmentem egy másik budapesti kerület rendelőjébe, mert oda kevesebben járnak és elvállaltak: sürgősségi ellátással 'csak' 4 órát kellett várnom, hogy sorra kerüljek), de van olyan szakterület, ahol 4-5 hónapot kell várni (pl nőgyógyászat, hormonvizsgálat). Nem tudom mindenhol így megy-e Magyarországon, de a XI. kerületben tényleg eszméletlenül nehéz sorra kerülni. Nőgyógyászaton múltkor a váróban egy olyan csaj ült mellettem, aki hetek óta vérzett folyamatosan és mégsem kapott időpontot rögtön, végül úgy jött be, hogy legalább sürgősségi esetként lássák el, de így is több órát kellett várnia, ott üldögélt velem a váróban és akkor gondolkoztam el, hogy ez fejlettebb országokban is így megy-e vagy nálunk ez csak azért van, mert túl sok orvos és ápoló ment külföldre, de abból amit leírsz kb mindenhol ez van, akinek nincs pénze magánorvosokra, az szív mindenhol:(
2012. jún. 29. 16:06
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, szóval úgy tűnik nekem egyelőre, hogy sehol nem ingyenes és sehol nem támogatják különösebben, de azért még érdeklődök máshol is, köszi
2012. jún. 29. 16:07
 6/12 anonim ***** válasza:
USA, New York. Havi 60 dollar a biztositas. De alig all valamit. Aztan szakorvosnal 50 dollar a vizitdij. Pl. Elmegyek nogyogyaszhoz, 50 dollar. O felirja a fogamzasgatlot, amit ugye havonta kell fizetni. Biztosito nem allja, 260 dollar/ho. Kerem a helyettes gyogyszert, az 7 dollar,de kozben meghizol tole es pattanasos leszel. Vagy pl. otthon rosszul leszel, mento jon, elvisz a korhazba. Ket honap mulva megkapod a 800 dollaros mentoszamlat es a 1500 dollaros korhazi szamlat. Abbol 200-at kifizet a biztodito. A tobbit te. Ferjem allomunkat vegez. Viszere van. Biztosito szerint a mute
2012. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mutet kozmetikai mutet. Kb. 10000 dollar. Szoval koszonom . Es akkor arrol meg szo sincs, szules utan 6hetig lehet otthon maradni. Gyes es hasonlok nincsenek. Betegallomany Max. 6 het es a fizetes heti 60 dollar.
2012. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát ez nem túl emberbarát, hallottam én is horror sztorikat.. Obamacare javít ezen valamit?


Pedig az a fura, hogy Amerikában más országokhoz képest is jó az emberek egészségi állapota (konkrétan a világon az egyik legjobb: 4. helyen áll a világ összes országa között) és nagyon hosszú az életkor!

2012. júl. 3. 13:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Te ezt hol a fenébe olvastad? Ahány top listát megnézek egyikbe sincsenek benne.
2012. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

50. helyen állnak!!

2012. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!