Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Az USA-ba utazok repülővel. A...

Törpilla92 kérdése:

Az USA-ba utazok repülővel. A bőröndbe csomagolhatok élelmiszert?

Figyelt kérdés
Ami boltban vásárolt, lezárt magyar termék. Gondolok itt tubusos erős paprika krémre, kakaóra, vegetára... Továbbá szeretném még megkérdezni, hogy mákot lehet e kivinni? Szüleim szerint drognak minősül, és nem engedik ki. Viszont ha cukrozott formában vinném? A kézipoggyászba mit pakolhatok a pénztárcán, papírokon, fényképezőgépen és csere váltás ruhán kívül? Olvastam, hogy annak is meg vannak adva a megengedett paraméterei. Ha sima "retikül" féle válltáskába pakolok az engedélyezett? A kézipoggyásszal együtt felvihetem magammal a gépre a laptopot, vagy az már külön "csomagnak" minősül és fizetnem kellene érte? Valaki abban is tudna segíteni, hogy mik a maximum súlyok? Mert mindenhol más értékeket láttam. Örömmel fogadom a tanácsokat a már Amerikába utazott emberektől. :-) Előre is köszönöm a segítséget!
2012. júl. 3. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az USA területére szigorúan TILOS bevinni bármilyen típusú, csomagolású élelmiszer! Tapasztalat! Már itt az oldalon is írtam, hogy mikor legutóbb voltam az USA-ban, az előttem lévő olasz férfit megbüntették 300 USD-ra, mindössze 1 db kész csomagolású szendvics miatt, amit otthonról hozott!
2012. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia. rokonom lakik floridában és amikor pár évente hazalátogat mindig megpakolt élelmiszer pakkal megy vissza. ilyeneket visz h túró rudi, 1-2 rúd téli szalámi, piros paprika, vegeta... stb. nem vagyok benne biztos de sztem mákot is vitt már ki. eddig nem nagyon volt gond, általában idefelé szokott lenni csak pl londoni átszálláskor londonban nem engedték fel a budapesti gépre a mogyoróvajat meg a juharszirupot, de valószìnűbb h inkább a vámosok vetettek rá szemet, úgyh ez változó...
2012. júl. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első kommentelő: Olvastam a régebbi hozzászólásod, viszont olyat is, hogy lehet kivinni. Sajnos nehéz eldönteni, hogy mit csináljon az ember. Szeretnék nagybátyáméknak kivinni hazai ízeket, viszont nem akarom, hogy elvegyék, mert akkor csak kidobott pénz. Nem akarok sok mindent vinni, csak ami odakint ritka, esetleg drága. Egyik ismerősöm fél bőröndnyi Milka csokit vitt magával és nem volt gond. Úgy tűnik repülőtársaság válogatja. Viszont a mákkal még mindig hadilábon állok. Apukám szerint azt nem fogják átengedni a vámosok :\

Második kommentelő: Köszönöm a választ, én is ajándékba szánnám őket.

2012. júl. 3. 16:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Vittem kettő csomagot,igaz én készitettem.Sok mindent tettem bele:pirospaprika,vegeta,húsleveskocka,tubusos paprika krém,csokoládék,pudingok.Senki nem szólt érte.A barátaink viszont nagyon örültek.
2012. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Vettem ilyen lezárható tasakokat az írószerben. Ha abba belecsomagolom őket, az segít? :)
2012. júl. 3. 16:17
 6/14 anonim ***** válasza:
4 vagyok megint,én szépen becsomagoltam celofánba,szép masnival.
2012. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem. :) És gyógyszert lehet kézipoggyászba tenni? Nem fejfájás csillapítóra gondolok, mert azt biztos adnak, hanem asztma-, szív-, allergiagyógyszer amit muszáj út közben használni.
2012. júl. 3. 16:34
 8/14 anonim ***** válasza:
igen,én is vittem magammal,beletettem a zacsiba amit a reptéren kaptam.
2012. júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, változó, hogy mit szólnak az élelmiszerhez. Viszont azt tanácsolom, hogy a mákot mindenképp hagyd ki, arra elképzelhető hogy nagyon ugranak.
2012. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is arra jutottam, hogy mákot inkább mégse pakolok be. A kakaót talán átengedik. Bár azzal meg úgy vagyok, hogy nem hiszem el, hogy nyuszi kakaó nincs ott. Mármint Nesquik... Szerintetek?
2012. júl. 4. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!