Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 7 óra 46 perces éjszakai...

7 óra 46 perces éjszakai vonatútra érdemes megvenni a hálókocsi-jegyet?

Figyelt kérdés

Budapest-Keleti: 22:20 - Belgrád: 06:06

A vonatban van hálókocsi, másodosztályú és elsőosztályú ülőhelyes kocsi is.



2012. júl. 15. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hálókocsiban kisebb az esély,hogy ellopják a holmidat,ha elalszol.
2012. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Én bevállalnám az ülőhelyeset.
2012. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem lesz semmi gond, ha ülőhelyessel mész, fölösleges fizetni a hálókocsira, főleg, hogy a magyar-szerb határon kétszer is felkeltenek az éjszaka közepén.
2012. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A határállomásokon a vonat:

Kelebia (HUN) érkezik 0:58

indul 1:30

Szabadka (SRB) érkezik 1:42

indul 2:07

És Szabadkától már csak 4 óra Belgrád, meg Pest-Kelebia sincs két óra sem. Ha ezt nézzük, valóban az ülőkocsi tűnik ideálisabbnak.

2012. júl. 16. 18:29
 5/8 A kérdező kommentje:
ill. bocsánat. Pest-Kelebia nincs 3 óra sem.
2012. júl. 16. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem érdemes hálókocsi-jegyet venni szerintem, mert a határátkelés pont az út közepén van. Próbáltam, de előnye csak annyi volt, hogy bezárkózhattam és nem kellett aggódnom, hogy valami történik, ha elszundítanék. Aludni érdemben amúgy sem lehet, csak szundikálni. Mindemellett ha gyerekkel utazol, akkor egyértelműen megfontolandó. Ha a kislányommal megyek, akkor mindig ezt a lehetőséget választom.


Harmincas nő vagyok, aránylag rendszeresen utazom ezen a vonaton, de általában egyedül, ilyenkor a másodosztályú egylégterű kocsiban szoktam, a hatszemélyes szeparált kupékat kevésbé szeretem. Atrocitás ugyan ott sem ért soha, csak jókedélyű szerbek szoktak rakijával kínálgatni, esetleg közös éneklésbe bevonni. :)


És a tapasztalatom azt mondatja, hogy általában inkább fél hét után szokott befutni ez a vonat.


Jó utat kívánok!

2012. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2012. júl. 17. 14:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes szerintem, eddig akárhányszor utaztam ezen a vonalon mindig volt szabad kupé ahol elfekhettem(határ után) addig simán elvagy olvasással-zene hallgatással.


Belgrád nagyon jó hely, próbáld ki a 250grammos pjerskavicát ajvárral, garantálom hogy örök élmény!

2012. júl. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!