Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogyan működik az utasbiztosítás?

Hogyan működik az utasbiztosítás?

Figyelt kérdés

Rendben, hogy érdemes utasbiztosítást kötni ha külföldre megy az ember, de hogyan működnek ezek?

Teszem azt, elüt egy autó külföldi utam során: ha kihívják hozzám a mentőket és ellátnak nekem kell fizetni és később a számla bemutatásával fizet a biztosító vagy elég bemutatnom a biztosításom papírját és a kórház elintézi a céggel?


2012. júl. 23. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha EU-s országba utazol, és elüt az autó, arra jó az EU-kártya, aminek az igénylőlapja innen letölthető és kinyomtatható:

[link]

[link]


Egyébként itt vannak az OEP honlapján a letölthető nyomtatványok:

[link]

A Nyomtatványok biztosítottak részére menüpont alatt van nyomtatvány meghatalmazáshoz is.


Ügyfélszolgálatok listája:

[link]


Valszeg ki kell fizetned a kezelést, de ha itthon be vagy jelentve (vagyis biztosított vagy), akkor ilyen esetben utólag ki szokta fizetni a TB a kint általad kifizetett összeget (már ha sürgősségi ellátásról van szó).

Nem EU-s országokkal (pl. balkáni államok) is van Magyarországnak szerződése, ezt érdeklődd meg az illetékes ügyfélszolgálaton. Ha egyéb országba utazol, akkor köss egy hagyományos biztosítónál poggyász- és utasbiztosítást. Nekem bankkártyás van, bár szerencsére még nem kellett igénybe vennem.

2012. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kanadába utazom, ezt nem írtam oda bocsi.
2012. júl. 23. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mi van akkor ha külföldön baleset ér, de nekem az a tapasztlatom, hogy el kell olvasni minden kisbetűs részt a szerződében. Minket megloptak, az én biztosítóm nem fizetett a páromé igen. Mert, hogy az én biztosítom szerint én voltam a hibás. Párom biztosítoja meg két hét alatt küldte a pénzt. Lopásnál kell rendőri igazolás, gondolom kórház esetén is kellennek hivatalos papírok és utána tudod otthon rendezni a dolgokat. Bár szerintem nem várhatják el egy kórházban, hogy kapásból ott kifizess egy műtét árát. Szóval egy szó, mint száz olvasd át a szerződést ott minden benne van (ja és arra figyelj, hogy előfordulhat pl. ha nem kötsz sportolásra biztosítást, akkor sportbalesetet nem fognak téríteni.) Sajnos ezek a bíztosító cégek csak addig türelmesek amíg te fizetsz, amint nekik kell, egyből mondják, hogy de a szerződésben erről nem volt szó..
2012. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom nincs, de elvileg nem kell fizetni semmit a kórháznak, hanem a biztosító intéz mindent. Ezért lényegesen jobb, mint az EU-s kártya, ahol adott esetben előre kell finanszírozni. Az viszont nagyon fontos, hogy a biztosítót azonnal hívni kell ha baj van.
2012. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerubb es legbiztosabb, ha kinezel nehany biztositot es felkeresed oket. Beszelj valakivel. Ha az ugynok nem szimpatikus vagy gyorsan beszel vagy akarmi, akkor keress egy masik embert.

A legegyszerubb ha telefonon erdeklodsz, ugy kenyelmesebb. Ha kedves hangja van az illetonek es minden kerdesedre keszseggel valaszol, akkor talalkozz vele. Ugyis valszeg szemelyesen kerik, hogy kosd meg a biztositast, ird ala a papirokat. Minden apro kerdesedet tedd fel neki, meg akkor is ha butasagnak hangzik vagy attol felsz hogy kinevetnek.

Hidd el, ha neadjist' valami baj tortenik es tenyleg szukseged lesz rajuk, akkor aldani fogod a napot amikor mindent kikerdeztel toluk.


Mi ugyanigy voltunk az auto biztositasnal. Pedig az sokkal egyszerubb, mint egy kulfoldi utasbiztositas, de megis feltettunk vagy szaz kerdest, eljatszottunk az otlettel, hogy mi lenne ha, mi van abban az esetben ha, es ha esetleg meg ez meg az. Igy mikor alairtuk a vegso papirokat teljes nyugalomban voltam, hogy tudtam hogy mi az amit a biztosito fedez es mi az amit nem. Amikor esetleg baleset tortenik az embernek ugyis van eleg baja, nem kell meg feleslegesen a biztositason aggodni. A lenyeg hogy legyel tisztaban mindennel es akkor nem fognak kellemetlen meglepetesek erni.

2012. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!