Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angliába költöznék szeptembert...

Angliába költöznék szeptembertől-októbertől. Van valaki, akinek hasonló terve van? Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 29. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a tervem, de én csak jövő nyáron megyek :) Vagyis csak akkor ha sikerül a felsőfokúm... :))
2012. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha van ismerös akkor sokkal könnyebb egyébként azt mondják többen hogy már nem éri meg annyira mint még pár éve, söt több embert is ismerek aki visszajött vagy ment más országba mert már ott sincs igazán munka. rengetegen mentek ki.
2012. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Mi is ezt fontolgatjuk a párommal, most egyelőre kutakodok lehetőségekről, félek kimenni :)
2012. júl. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
46%
Szerintem is csak akkor szabad kimenni ha van ismerõs,aki segít.Màr ott sem sokkal jobb mint itthon.Talàn màs orszàgba kéne menni.
2012. aug. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Vigyél engem is! Ha kell, csomagtartóban is utazom!
2012. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Három feltételnek kell megfelelned, hogy kimenj külföldre:

- legyen számodra szükséges befolyással rendelkező, született állampolgár ismerősöd

- legyen munkád már mielőtt kimész

- és legyen annyi pénzed, hogy a legrosszabb helyzetben is haza tudj jönni gond nélkül.

Ezek nélkül felelőtlenség belevágni. Egy kivétel van, ha ahhoz is elég pénzed van, hogy munka és befolyással bíró ismerős nélkül kint tudj letelepedni. De akkor feleslegesen mennél ki, mivel annyi pénzt itthon sokkal gazdaságosabban el lehet költeni.

Egyébként Nagy-Britanniát általában már nem javasolják, tudtommal munka se nagyon van már, legalábbis külföldieknek, emellett jogilag is eléggé másképp működnek, ami megszokást és kompromisszumokat igényel.

Nem beszélve arról, hogy rossz oldalon van a kormány. ;)

Talán Svájc vagy a Skandináv államok, ahova manapság érdemesebb menni. Meg Japán.. bár oda csak óvatosan a közelmúltbeli reaktormag-leolvadások miatt. Mondjuk nyelvismeret nélkül ezek nem opciók.

Viszont bárhová is költözzön az ember külföldön, nagyon érdemes mindennek utánajárni és mindent fixálni, többször kimenni rövidebb időre és személyesen meggyőződni a munkahely és a kívánt lakás létezéséről és legitimitásáról, majd csak utána meglépni a költözést.

2012. aug. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szerintem erdemes, de esznel kell lenni. Eloszor is kell nemi toke, ami elog kb.2 hopanra, aztan nezd az a www.directgov.co.uk oldalon a benefit advisort. Ha csak reszmunkaidos allasod lesz, amire jo esely van, housing benefit, ect..sokat segit. Valojaban eletet ment!

Ahogy kijosz csinaltass azonnal National Insuarace numbert, kb 10 nap alatt megkuldik. Munkat is lehet talalni a Directgov.-on. Ha nem nagyon vagy sikeres a meloban, miutan van National Insuarance number, 3 honapra ra kerhetsz munkanelkulit, Income-based Jobseeker Allowance es mehetsz treningekre. Valojaban az elet nem rossz itt, de a megfelelo tajekozottsag fontos. Egyszer mar mi is belebuktunk, mert nem tudtunk eleget a helyi viszonyokrol. Nagyon ajanlom hogy olvasgast a fent elmitett oldalt, tobb mint hasznos!

2012. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
National Insuarace Numbert a Job Centre-ben kell csinaltatni.Ha lakast keresel a Gumtree nem rossz, de foleg Londonban. Szemely szerint nem ajanlom Londont, hacsak nincs ott szemelyes ismerosod aki segit. Nagyon draga a varos es nincs tobb munka mint videken, pl. Manchesterben vagy Leedsben.
2012. aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igen . Erdemes!Latam az elozo kommenteket es 1-2 kivetellel olyanok irtak akik nem is elnek itt! Az valoban jo ha van minimum 2 honap tartalek a szallasra,kauciora,es etkezeshez eleg penz. Rengeteg Agency van. Igaz ok csak minimalbert fizetnek, de meg mindig jobb mint Magyarorszagon. En is minimalberen vagyok de heti 100fontot felre tudok tenni ez kb havonta 140 ezer forintnak felel meg . Magyarorszagon nem sok lehetoseg van ennyit felretenni egy honapban. Persze ennel lehet jobban is keresni, csakhogy nekem keves meg a nyelvtudasom, igy meg kicsit maradok egy gyarban...Ami itt sokakat zavar az az allando eso, hideg es borult ido. HA ez nem zavar akkor erdemes belevagni! Sok sikert mindenkinek.
2012. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En is azt ajanlom, hogy eloszor legyen munkad mielott kijossz, en is ugy csinaltam.

En otthon elmentem egy ugynokseghez Budapesten, talatak munkat, utana jottem ki. Megvolt a szallas, minden.


A National Insurance Number nagyon fontos, legyen minden papirod rendben, mert talalomra meg szokott jelenni a Border Agency a munkaltatonal, ellenorizni ezeket.


En sem Londonban elek, mint mar elobb emlitettek, nagyon draga hely. Van egy ismerosom akinek a batyja a Magyarok Londonban honlappal jott ki. Ok biztositanak szallast, de munkat nem. Viszont a srac par heten belul talalt allast egy szallodaban, portaskent. Persze ehhez (is) kell a nyelvtudas.

2012. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!