Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha ki akarunk menni Bécsbe...

Ha ki akarunk menni Bécsbe egy napra, elég az angol nyelvtudás? Vagy ott mindenféleképpen németül kell tudni? Azért kérdem, mert németből nem vagyok valami jó.

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 06:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég ha németül tudsz kérni, köszönni, megköszönni és elnézést kérni. Angolul már mindenhol tudnak.
2012. szept. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Bécs nagy részén még a magyarul is értenek, nem mellékesen sok magyar dolgozik a szolgáltatóiparban.
2012. szept. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz angollal is, azt majdnem mindenki érti ott is (kivéve a magyar vendégmunkásokat...).
2012. szept. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég az angol, bár ha csak 1 napra mész, még a mutogatás is elég:) Én pár éve Olaszországban jártam, 1 hetet voltam ott, tengerparti város, és nem viccelek, 10 emberből 1 ha beszélt angolul. Volt ahol hülyének néztek h miért akarok angolul beszélni. Szerencsére az osztrákoknál azért ez nem így van.
2012. szept. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy napra, ha vásárolni mégy: Mariahilfer-strassze = elég a magyar nyelv is.

Mi vittük a szótárt, beléptünk az üzletbe, még meg sem szólaltunk, szó szerint egyetlen szót sem, a tulaj közölte, nem kell a szótár, mert beszél magyarul.

Utcán leszólítanak magyarul, hogy mit akarsz venni, mert ő mutatja az üzletet (=üzletkötők, a bevitt vásárlók után kapnak a tulajtól jutalékot).

Szóval nem kell kétségbe esned!

2012. szept. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
elég az angol!sokan kézzel lábbal mutogatnak, ugyhogy te az angollal simán elboldogulsz!:-) jó utat!
2012. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egy napra gyakran kiugrom Bécsbe, eddig az angol mindig elég volt. Vásárlás, evés-ivás, turizmus területén szinte mindenki beszél angolul.

Jó utat!

2012. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!