Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Valaki megírná nekem a tapaszt...

Valaki megírná nekem a tapasztalatait Budapest-Split relációban, autóval történő utazással kapcsolatban (Bőv. Lsd. Lent)?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron autóval akarok utazni kedvenc városomban, azonban még nem vezettem autópályán, külföldön meg pláne...

A következő dolgok érdekelnének:

Mennyibe kerül a benzin?

Hol kell fizetnem az autópálya használatért (Magyarországon és Horvátországban)?

Horvátországban mire kell ügyelni fizetéskor?

Mennyi az autópálya használat összköltsége (magyar és horvát szakaszon)?

Hány óra alatt érhetek le Budapestről Splitbe? (az indulás NEM szombati és szerdai napokon lenne)



2012. szept. 13. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:

- a benzin ára változó, főleg ha jövőre mész. ezen majd ráérsz, akkor gondolkodni.

- Az autópálya használtaért itthon előre kell fizetni. Tudsz matricát venni sms-ben vagy benzinkutaknál. Az 1 hetes matrica ára 2975 ft. Horvátországban az autópályáról való lehjtás után tudsz fizetni a kapuknál. Ott szakaszdíjak vannak. Kell fizetned Zágrábnál (az országhatár és Zágráb közötti szakaszon) 41 kunát, majd az A1-esről, ha lejössz Splitnél 180 kunát (a Split-Zágráb szakaszon).

- az utazási idő változó, attól függ mennyit állsz meg, milyen a forgalom...stb. a táv 850 km, nekünk kellett 8-9 óra, míg leérjünk.

2012. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előttem mindent leírtak. Ne túl nagy címletet adj, hogy gyorsan visszaadjanak. Ha előkészíted, még jobb. ahogy sorban állsz, látod a táblázatot, de a horvát honlapról ki is írhatod. A benzin ára a magyar körül ingadozik, néha kicsit több, máskor kevesebb.
2012. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Idén mennyibe került a benzin? Bocsi a hülye kérdésért.


Megnéztem a térképen az autópályákat, ha jól láttom, akkor Zagreb után kettéágazik, egyik Rijeka felé megy, a másik pedig Split felé.

Tehát ha felhajtok az M7-esre akkor kell fizetnem, valamint Horvátországban 1x?

2012. szept. 13. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem!

Magyarországon nem tudsz fizetni sehol az autópályára való fel/lehajtáskor, nálunk előre kell megvenned a matricát! Nehogy anélkül indulj el, mert megbüntetnek!

Horvátországban kétszer kell fizetned: egyszer az A4-es autópályáról való lehajtás után (ez köti össze Zágrábot a magyar határral). Az A4-es becsatlakozik Zágráb előtt egy körgyűrűbe (az olyan kb. mint itthon az M0-ás), azért nem kell fizetni, majd miután felmentél az A1-esre, és lementél vele Splitig ott is kell majd fizetned 180 kunát.

2012. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És mennyibe szokott kerülni úgy általában az üzemanyag és hol érdemes tankolni?

Tényleg annyire keményen büntetnek a horvát rendőrök? (többször jártam Splitbe - vonattal utaztam. Tapasztalatom az, hogy a horvátok eléggé szabálytalanul parkolnak és nem tartják a követési távolságot)

2012. szept. 13. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!