Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A Ryanair társaságnál elfogadn...

A Ryanair társaságnál elfogadnak kézipoggyászként utazótáskát, ami méretileg nagyobb mint az előírt?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm hónap végén utazik Angliába. Azt ajánlották neki, hogy nem muszáj megvennie ezt a tipikus gurulós bőröndöt, mert ha van otthon egy utazótáskája azt is felviheti kézipoggyászként a gépre. (Feladandót nem tervez vinni magával)

A kérdésem az lenne, hogy ha ez az utazótáska nagyobb mint a megszabott méretek (55x40x20), akkor is felviheti, vagy ilyenkor ugyanúgy vonatkoznak az ilyen táskákra is a szabályok, mivel ez nagyobb lenne, mint a megengedett, nem pedig kisebb?

A válaszokat előre is köszönöm.


2012. okt. 19. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
nem kell gurulósnak lennie a kézipoggyásznak, a méret a lényeg, tehát ha nagyobb, akkor az gáz, vagy fel kell adnia mégis vagy rá kell fizetnie
2012. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van egy keret. Annak akkora a mérete mint te is írod. Ha belefér, akkor felviheti. Ha nem fér bele akkor fizet egy kisebb vagyont (~20 ezer forint) és feladott poggyász lesz belőle.

Lehet kockáztatni, hogyha csak picit tér el a méret, csak tudni kell, hogy volt már aki 2 cm túlméret miatt fizetett. Az a biztos, ha befér a keretbe.


A ryan 49Ft-ért is elröpít bizonyos helyekre, de cserébe ilyenekre nagyon oda kell figyelni, mert viszonylag szigorúan ellenőrzik többek között a poggyász méretet is. Nem mindig. De ha láthatóan gyanúsan nagyobb akkor jó eséllyel fogják. Szóval kockázat van vele, ha nagyobb, de lehet, hogy átcsúszik az ellenőrzésen.

2012. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen, én is így tudom ezeket a dolgokat, de gondoltam biztos ami biztos, veszíteni nem veszítek vele ha rákérdezek.

Olyat hallottam már, hogy akár egy Tesco-s reklámtáskával is fel lehet ülni a gépre, mondván, hogy az a kézipoggyász (kicsit kisarkítva a dolgot), de erről még nem hallottam, hogy egy utazótáskának mindegy lenne a mérete.

Az emberek sem hülyék, ha meg lenne engedve ez a dolog, persze, hogy mindenki ezt használná ki, és akkor felesleges lenne a méretet megszabni :)

Amikor én utaztam Angliába, nekem szerencsém volt... Ez az állandóan felmerülő kerék és fogantyú téma állt fent nálam is, de szerencsém volt, és gond nélkül átmentem minden ellenőrzésen :)

2012. okt. 19. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mit viszel, lehet egy zsákba is összerakni a motyódat. Csak méretben férjem bele a keretbe, ennyi. Tök mindegy hogy samsonite bőrönd vagy tesco szatyor.
2012. okt. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne tescos szatytrot vinni?


A méret számít, és nem túl engedékenyek. Van egy fém keret a beszállókapuknál, ahol pontosan az előírt méreteknek megfelelő téglatest van szabadon. Ha belefér, mehet, ha nem, akkor jó sokat kell fizetni.

2012. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Plusz újabban papír doboz van, abba már bele nyomni is nehéz.:)
2012. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindegy,hogy milyen táskát visz(bőrönd,hátitáska,kézitáska,laptoptáska,szatyor stb) a lényeg,hogy 1db kézipoggyász lehet és max. 55x40x20 cm.

A Ryanair-nél nagyon szigorúan nézik,minden beszállásnál van egy maximum méretre gyártott kartondoboz szerű valami,amit rányomnak minden táskára.Ha nem fér bele akkor nem viheti fel kézipoggyászként és jó sokat kell neki figyelnie.Nem éri meg nagyobbat vinni:)

2012. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem fogadják el. fel kell adnia a gépre pluszpénzért. ezt nagyon szigorúan veszik, biztos, hogy nem fogják elfogadni. egy normál hátizsák is teljesen jó kézipoggyásznak, inkább vigyen azt.
2012. nov. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!