Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Európai egészségbiztosítási...

Európai egészségbiztosítási kártyát szeretnék igényelni, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A személyimet most csináltatom, és csak 2hét múlva küldik ki. Na akkor már nyaralni vagyok ha minden jól megy.. Nem kaptam ideiglenes személyit, csak egy A4-es másolatot az igénylésről. Ezt is elfogadják az OEP-nél, vagy igényeljek előtte ideiglenest, vagy ilyen esetben mi a teendő???
2009. aug. 12. 11:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Kötelező ezt kiváltani?
2009. aug. 12. 11:49
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy is, ha kötök utasbiztosítást?
2009. aug. 12. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de ha baj van, akkor olcsóbban jutsz hozzá az ellátáshoz és gyógyszerekhez. Egy rövid (1-2 hetes) nyaralásra mondjuk én nem ragaszkodnék hozzá, mert optimista vagyok, és nem gondolom, hogy olyan baj történik, hogy orvoshoz kell szaladgálni, meghát nálunk mindig vannak gyógyszerek. Szerintem inkább hosszútávú külföldi tartózkodáshoz fontos ez a krátya, persze akit megnyugtat, az váltsa ki, semmibe nem kerül.
2009. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És igényléskor személyi helyett elfogadnak utlevelet is?

Szeretném azért kiváltani, főleg, hogy ingyenes.. de igazad van, optiminstán kell hozzáállni:D

2009. aug. 12. 12:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha van utasbiztosításod, akkor nem szükséges, amúgy egy utasbiztosítással sokkal többre mész, mint az EU eü.kártyával.

Úgyhogy utasbiztosítást köss, ne a kártyára várj! Ha van biztosításod, akkor "semmire nem jó" a kártya.

Amúgy is csak sürgősségi ellátásban és CSAK A SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁS IDEJÉRE biztosít ellátást, tehát pl. már az intenzív kezelés, rehabilitáció stb. pénzbe kerülne, ha nem lenne biztosításod!


Amúgy elfogadják az útlevelet is. Nem kell a személyid.

2009. aug. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Megnyugtattál, hogy elég az útlevél is. De amugy itt olvastam, hogy kötelező kiváltani a kártyát:

[link]

Vagy nem jól értelmeztem?:D Köszi a válaszokat:)

2009. aug. 13. 08:57
 7/8 anonim ***** válasza:

A kártyát nem kötelező kiváltani, de bármikor jól jöhet, mondok egy példát. Elmész hegyet mászni, kibicsaklik a bokád, kórházba kerülsz. Van biztosításod, de mire mész vele? Általában nem extrém biztosítást köt az ember, ha nyaralni megy, az alap pedig ezt nem igazán biztosítja. Lehet vitázni, de szerintem fölösleges. Ilyenkor azért nem árt ha ott van az EU kártya. Én Szlovákiába biztosítás nélkül mentem, csak a kártyával... hegyekbe mentem, annyi pénzzel pedig sajna nem áldott meg a sors, hogy 5 napért kifizessek plusz 20 ezer ft biztosítást (csak mert ez már extrém sportnak számít), összesen a "nyaralásom" nem került annyiba. Csehországba egyedül mentem, fiatal csapattal, 3 hétre... ott is csináltam olyanokat amit a biztosító nem áll ha baj van, ezért jó ha ott a kártya is, így bármi történik, az alap ellátást megkapod, ahogy egy helybéli ember. Legalábbis kötelesek lennének megadni, ha EU országba mész.

Útlevelet szerintem kénytelenek elfogadni, de nálunk pl a portás is nagyon kedves emberke, én őt faggattam ki pár éve arról, hogy mi kell hozzá és mire is jó. 18 év alatt pl eg szülői aláírás is szükséges :S

2009. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az EU kártya mindig jól jön szerintem. Egy évig érvényes és ez alatt az idő alatt, ha véletlenül úgy adódik, hogy mondjuk nem nyaralni, hanem csak egy napra várost nézni mész külföldre, nem kell biztosítással bajlódnod. Legyen mindig a tárcádban. Az ügyintézése is roppant egyszerű, vagy a helyszínen töltöd ki, vagy letöltöd a www.oep.hu oldalról a nyomtatványt és ott helyben egyből meg is kapod. Útlevél is jó hozzá, csak az azonosításodhoz kell.
2009. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!