Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol lehet igényelni európai...

Hol lehet igényelni európai egészségbiztosítási kártyát? Csak Pesten, vagy vidéken is lehet? Úgy tudom ingyenes, ez igaz?

Figyelt kérdés
És aki nincs bejelentve, munkavállalói kiskönyvvel dolgozik annak is ingyenes?
2009. júl. 22. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Igen ingyenes! Ha biztos a jogviszonyod kiadjàk, hanem akkor kérj a munkàltatotol egy igazolàst! A taj autorizàcion megtudod a jogviszonyt nézni regisztràcio utàn!

2009. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az európai egészségbiztosítási kártya csak érvényes egészségbiztosítási jogviszonnyal rendelkező személynek adható ki. Ezt az oep honlapján olvastam. Bővebb tájékoztatást ezen a címen olvashatsz, amit bemásoltam ide.

[link]

Az igénylés egyébként történhet személyesen, bármelyik egészségbiztosítási pénztár kirendeltségén, vagy postán. A szükséges nyomtatványt az oep honlapjáról lehet letölteni (www.oep.hu). Az oldalon belül bal oldalt van egy olyan link, hogy letölthető nyomtatványok, azon belül nyomtatványok biztosítottak részére, és alatta van az "Igénylőlap európai egészségbiztosítási kártyához". Egyébként én is postán igényeltem, nem volt vele semmi gond, kb. 3 hét alatt megkaptam (nekem nem volt sürgős, mivel időben elküldtem a nyomtatványt).

Remélem tudtam segíteni.

2009. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat:)
2009. júl. 22. 17:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Heves megyében hol lehet igényelni nem tudjátok? Ott ahol a TBkártyát is??
2009. júl. 23. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ott, ahol a tb kártyát is (az egészségbiztosítási pénztárnál). Gondolom, mivel Heves megyéről van szó Egerben.
2009. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Utánanéztem, és Gyöngyösön is lehet meg persze Egerben:)
2009. júl. 24. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!