Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha Angliába fogok menni...

Ha Angliába fogok menni sulival, úgy h nincsen még nyelvvizsgám, miket tanuljak még plusszba?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, jövőre megyek sulival angliába. Családokhoz leszünk elhelyezve kettesével, hármasával. Valamilyen mértékben lesznek szabad programok is, de azért nagyjából kötött lesz. Szoval azt szeretném kérdezni, h miket nézzek át a nyelvvel kapcsolatban. Miket tanuljak plusszba ( mi még csak a jelenidőből 3-at, múlt és jövőből 2-t vettünk) esetleg egyedül is tanuljak rá? milyen "témakörű" szavakat tanuljak ( pl. vásárlás) (merthogy minden nem fog menni, csak a fontosabbak ) tudom h még korai, de minnél előbb elkezdem, annál jobb:) segítenétek?
2012. nov. 26. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a nyelvvizsgával sem mennél többre, mert a magyar nyelvoktatás és a valódi nyelv között ég és föld a különbség. Nézz angol nyelvű filmeket, hallgass angol rádiókat, hogy a füled rááljon az angol kiejtésre.
2012. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a nyelvvizsga számít egy külföldi utazásnál (meg amúgy sem).

Minket már 10 éves korunkban vittek így Németországba, tök jól elvoltunk. :) Szóval nyugi.


Nézz filmeket/sorozatokat angolul, olvass könyvet, chatelj, állítsd a facebookodat angolra, tanulj meg dalszövegeket... Ezzel tudod fejleszteni magadat addig!

2012. nov. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a sulival mész feltételezem hogy angolul tanulsz és már valamennyit tudsz azért angolul.Angliába közvetlenebbek és segítőkészebbek az emberek mint Mo-n ne aggódj:)
2012. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezen ne görcsölj, felesleges "pluszba" felkészülni.
2012. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) igen angolt tanulok. én vmiért azt hittem h az angolok (mármint a fiatalabbak) olyan....................nem szemetebbek, csak nem olyan segítőkészek. úgy értem hogyha elkezdek vmit mondani és mondjuk rosszul mondom nyelvtanilag vagy rossz a kiejtésem hülyének néznek. Igen, azt én is tudom h a nyelvvizsga meg a beszéd nagyon más. nekem is az a bajom, h angolból ötös vok, de folyamatosan beszélni, na az nem megy. Fogalmazást meg leveletírni tudok, mert akk van időm átgondolna a dolgokat. de spontán nem igazán megy. pedig órán sokat gyakoroljuk a párbeszédet is......
2012. nov. 26. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Megszokták már az akcentust,és ha hülyének néz mivan? ne törődj vele az angolok nem normálisak...
2012. nov. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ne készülj pluszba. Just relax on :)
2012. nov. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké, köszi :)
2012. nov. 30. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!