Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Ha jól fogok beszélni angolul...

Ha jól fogok beszélni angolul (teszem azt, lehet lesz egy nyelvvizsgám is, mondjuk felsőfokú) akkor ha kimegyek egy castingra Angliába lehetséges, hogy beválogatnak vagy kell valami más is? (pl. színészi tapasztalat v ilyesmi)

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 07:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgával még nem biztos,hogy Angliában meg is értik,amit mondasz.
2011. jún. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és még + gyakorlattal?
2011. jún. 14. 07:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk: hova szeretnéd, hogy beválogassanak? Színészi képességet igénylő szerepre egy filmbe? Netalántán színházba? Színészi tapasztalat nélkül...? Érdekes gondolatmenet...
2011. jún. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ja mer pl. Daniel Radcliffenek meg az összes Harry Potter filmben szereplő gyereknek honnan volt tapasztalata? -.-
2011. jún. 17. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy bunkó voltam tegnap.

Persze, akármi lehetséges, ha keményen küzdesz, de sok szerencse is kell hozzá, és én sajnos nagyon kicsi esélyét látom annak, hogy, amit szeretnél, bekövetkezzen.


Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Fiú/lány?

A HP főszereplőit kb. 10 évesen válogatták be a filmbe, amikor természetesen még nem voltak színészek, csak volt egy kis affinitásuk hozzá. Rajtuk múlott, hogy a képességeiket tovább fejlesztik-e, és az emberek elviselik-e őket továbbra is a filmvásznon.


Te már gondolom a 20-as éveid felé fogsz közeledni, mire kijutsz Angliába. Annyi idősen már nem fog menni az, hogy cuki fejet vágsz, a rendező szíve ellágyul és tiéd a szerep. A HP-szereplők kiválogatása lényegében lutri volt, szerencsések voltak a film alkotói, mert bejött a tippjük, ezek a fiatalok a vásznon nőttek fel és senki nem tudja megjósolni, hogy milyen lesz 18-20 évesen az a 3 tízéves kisgyerek.


Második dolog: nekik iszonyatosan nagy hátszelük volt és igenis VOLT TAPASZTALATUK azok előtt a filmek előtt, amikkel berobbantak. Radcliffe anyja casting ügynök volt a BBC-nél, már 9 évesen beválogatták a David Copperfield-be. Csak azért sorolom őket, mert ők a felkapottabbak, ha már egyszer te is olyan példát hoztál fel: Kristen Stewartnak pl az Alkonyat már a 15. filmje volt, a szülei az "iparban" dolgoznak, voltak kapcsolatai. Robert Pattinson anyja modellügynök volt, a gyerek amatőr társulatnál színészkedett, ahogy Emma Watson is, mert 6 éves korától színésznő szeretett volna lenni. Dakota Fanninget már 5 évesen benyomták egy Tide-reklámba, az Alkonyat 2. része a 18. filmje volt.


A következő dolog: van, hogy még a hivatásos színészeknek sincs rendes munkája, és ez nem csak a Magyarországra vonatkoztatva értem. Tényleg, miből gondolod, hogy külföldön összejönne, miért nem próbálod meg előbb itt Magyarországon? Szerintem körülbelül ugyanannyi az esélye, de örülnék, ha valaki megcáfolna. (a te esélyeid miatt)


Végül: a nyelvvizsga tényleg nem minden. Nagyon sokat kellene dolgoznod a kiejtéseden, sőt megkockáztatom, hogy sosem lesz olyan kiejtésed, mint egy igazi „native”-nek.


Ajánlhatok egy videót? Nézd végig ezt az interjút, talán nyersz egy kis belelátást az amerikai viszonyokba: http://www.youtube.com/watch?v=53qBi4UaZUw

2011. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ok akkor kb semmi esélyem :D Köszi ! :D
2011. jún. 19. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!