Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Montenegro: Tivat vagy Budva...

Montenegro: Tivat vagy Budva vagy Ulcinj?

Figyelt kérdés

2013 nyarán szeretnék utazni Montenegroba, még nem döntöttem el, hogy merre.

Sok helyen olvastam, hogy a tengerpart és a városok koszosak. Mennyire Horvátországhoz képest?

Belgrádból utaznék repülővel Podgoricába/Tivatba.

Mindenféle tapasztalat érdekel, szállások, tengerpart (mennyire mélyül hirtelen, minőség), árak és nem utolsó sorban a helyi/helyközi közlekedés.

KÖSZÖNÖM!



2012. nov. 29. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerbiaban elek,s tobszor nyaraltam montenegroban,nem ajanlanam mert tobbnyire tenleg nagyon koszossak a partok cigicsikkek vannak mindenfele,attol agyobb szemetet nem talalsz mert osszeszedik de a tengerbe uszik itt ott egy nejlonzacsko meg mas azonosithatatlan targy.Budvan es tivatban kavicsos a part es be lehet gyalogolni 5-8 metert,az ulcinyi strand homokos es nagyon hosszu,es lassan mejul-olyan balatonos filingje van ott az embernek.A kozlekedes buszokkal van megoldva amelyek rendszeresen jarnak.Hamegis ugy dontesz hogy ott nyaralasz kotelezo megnezni:Sv. stefan,Herceg novi,Mamula, a mamula egy mini sziget es egy var ide igalobol vagy budvabol lehet kirandulohajon eljutni,es a mamula koruli partok azok igazan tisztak viszont tele vannak tengri sunokkel,van ott a kornyeken gy tengeri barlang ami szinten szep de nem jut eszmbe neve,a hajok altalaban reggel indulnak s delutan jonnek vissza ugyhogy vanido korulnezni,strandolni stb.ha eszembe jut mas is majd irok :)
2012. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja es Zanjice(Zsanyice) is naon szep,csak nem emlkeszem hogy az a mamulai strand neve,vagy aze a barlangi furdohelye...
2012. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Többször voltunk már Montenegróban ,idén Herceg Novi mellett, Kumborban. Hol koszos a tengerpart? Szabad strandon? Ott lehet. Sőt biztos. De egy fizetős strand, vagy ha a szállás helynek saját partja van, akkor arra biztos nem lehet azt mondani, hogy koszos. Ahol mi voltunk, ott minden hajnalban takarítottak. Herceg Novi, Kotor, Budva, Tivat belvárosára szintén nem lehet rosszat mondani, Ulcinjba még nem voltam.

Nem kedvelem a horvátokat, drága, tömeg van, és nem szeretik a magyarokat.

A montenegróiakról vagy a helyi szerbekről pedig csak jót tudok mondani.

Persze van akinek a Horvát tengerpart jön be jobban, azt is megértem, vannak nagyon szép részek,

de én Montenegró pári vagyok


egyébként meg ezt olvasgasd, ha nem tudod merre menj:


[link]

2012. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen a szabad strandokra gondoltam,volt hogy szukos koltsegvettesel mentunk nyaralni es nem volt penz fizetos strandra,lefekszel a torolkozodre es 20 centire az orrodtol ott buzlik ket csikk a kavicsok kozott,atfordulsz a masik oldalra hogy ne erezd ott meg 10 centire van masik 3,ez ugy nagyon bennem maradt,igazan takarithatnanak a fizetos strandokon kivul is,megiscsak az egesz tengerpart a turizmusbol el...es nem is rosszul.
2012. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jártam már Horvátországban és Szerbiában. Se a horvátokkal, se a szerbekkel nem volt semmiféle problémám, nem tapasztaltam, hogy annyira utálják a magyarokat, sőt mindkét nép segítőkész volt.


Valaki utazott Belgrádból repülővel, vagy vonattal Montenegroba? Megosztaná valaki velem a tapasztalatait e téren?

Vonattal kapcsolatban azt hallottam, hogy hegyeken megy keresztül, kanyargós a pálya, valamint majdnem mindenki dohányzik, még a dohányzásra nem kijelölt helyeken is.

Kb. milyen árak vannak Montenegro-ba? Strandbelépő, supermarket stb.?

Ha Ulcinj-t választom, onnan van Albániában közvetlen buszjárat, továbbá Albániában mit érdemes megnézni?


Köszönöm ez eddigi/további válaszokat, nagyon hasznosak számomra - és lehet, hogy még másnak is!

2012. nov. 30. 12:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vonattal ne menj,mert beleorulsz mire odaertek, lassu nagyon-de ez nem szemelyes tapasztalat.Repulovel allitolag alig egy ora az ut,es a kotori repteren szaltok le.
2012. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jut eszembe,Budvanal is van egy sziget a "Hawai" azaz a sv.Nikola sziget,ott is erdemes strandolni,relativ kozel van a parthoz-mi oda beusztunk-mert akkor meg elhagyatott volt mostmar oda is van hajojarat :) [link]
2012. dec. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Valahogyan Budva felé hajlok.....

Térkép alapján a Kotori-öböl sincs messze, no meg persze Tivat, esetleg Dubrovnik (?)

A hajójárat arra a kicsinyke szigetre mennyibe kerül? Budvában is vannak kabócák? Óváros milyen? Képek alapján tetszett, de kíváncsi vagyok, hogy Ti, akik élőben is voltatok ott, milyen véleménnyel vagytok az Óvárosról.

Hallottam valami Slovensko plazaról is. E strand véletlenül nem homokos? És láttam képeken, hogy vannak nagy szállodák, amiknek vannak strandjai. Azokat csak a szálloda vendégei használhatják, vagy esetleg bemehet oda laikus is?

Apartmanokat tudtok viszonylag csendes helyen Budvában?

2012. dec. 4. 11:10
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
A hajojarat a "hawai"-ra nem lehet tobb par euronal szerintem,Mamulara volt ha jol emlekszem 22e oda vissza ez attol sokkal kozelebb van,Slovenska plazan nem voltam de azthiszem ott is apro kavics van a parton. Nehany szaloda strandja a vendegeknek ingyenes a tobbieknek fizetos de be lehet menni.Tudod hogy Montenegroban euro a hivatalos fizetoeszkoz?!Es ha mar emlited Durovnikot oda is erdemes atmenni (vagod hogy az Horvatorszag ugye?).
2012. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Természetesen vágom a témát :D

Dubrovnik híres horvát város.

KÖSZÖNÖM.

2012. dec. 7. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!