Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogy csomagoljak be EGY...

Hogy csomagoljak be EGY bőröndbe? Mit vigyek magammal?

Figyelt kérdés

Egy évet fogok külföldön tölteni, és csak egy bőröndbe pakolhatok (+ kézipoggyász). És még ott van a reptéri megkötés is (poggyász súlya). Eddig két oldalas listám van, hogy mit kellene vinnem, de ehhez három bőrönd sem lenne elég. :D És ugyebár egy évre igencsak sok ruha kell... Olyan helyre megyek, ahol az időjárás nagyjából megegyezik a magyarországival.

Van valami pakolási tippetek, vagy olyan dolgok, amiket szerintetek nem szükséges vinni?

Előre is hálásan köszönöm!

L/16



2013. jan. 3. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Pakold be a legszükségesebbeket mondjuk 3 hétre.. Pár nadrág, pólók, 2-3 pulcsi, stb. A többit küldjék utánad postán :)
2013. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Tisztálkodási szereket szerintem felesleges vinned, azt úgyis veszel kint, meg nem kell egy évre elegendő ruha sem, gondolom ha itthon lennél, akkor is vennél tavaszra, nyárra pár új cuccot. Amit én vinnék, azok a drágább ruhák, pl kabát, csizma, meg persze azok, amiket még pár hónapig tuti hordanék, pulcsik stb.
2013. jan. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Na jó,de nem egy évre való ruhát kell magaddal vinni, hisz gondolom fogsz mosni.

Nem is jössz haza közben?-mert akkor elég a mostani időjárásnak megfelelő ruhákat vinni, közben tudsz cserélni. Vagy postán is lehet utánadküldeni.

2013. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Természetesen fogok mosni. :)

Legközelebb jövő márciusban jövök majd haza, tehát kell téli, nyári ruha is. Postában valamiért nem bízok annyira...

2013. jan. 3. 16:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztalkodo szereket ne vigyel. Ruhabol minimalisat. Tapasztalat, hogy ugy is Kb. 2 honapon belul mindenbol ujat veszel. Eleg egy kabat. Ugyis abban mesz. Egy teli cipo / csizma. Tavaszra veszel kint tavaszit, nyarit. Viszont vigyel: magyar cd-ket, fenykepeket a csaladrol, magyar nyelvu konyveket. Ha nem magyarok kozott leszel, nagyon hamar hianyozni fog a magyar beszed.

Tudom. 6 eve koltoztem kulfoldre es rengeteg felesleges cuccot cipeltem magammal. Ha most jonnek, egy kis hatizsakkal jonnek.

2013. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Európán belül utazol vagy a tengeren túlra?

Mert én Európán belül mozdultam és csomagküldővel küldtem ki 240 kiló cuccot.

A postában meg tényleg ne bízz, sajnos nagyon rossz a tapasztalatom.


Ahogy előttem írták: tisztálkodási szereket ne vigyél, fogkrémből is csak a kis tubusost (pl. DM-ben lehet kapni pici sampont, tusfürdőt.)

Nem kell mindent bepakolnod, én 10 éve 2 bőrönddel mentem hónapokra Dél Amerikába, utólag visszagondolva a cuccom 3/4-e tök fölösleges volt.

Olyan ruhát ne vigyél ami az elmúlt 1 évben nem volt rajtad, mondván majd jó lesz...

Inkább kész szetteket vigyél, tehát ha elegánsan kell megjelenni, legyen egy komplett ruhád, tehát ne vigyél egy olyan szoknyát amit semmihez sem tudsz felvenni, mert nincs hozzáillő cipőd.


A barátnőmék amikor utaznak vákuumzsákot használnak, állítólag nagyon jó, mert a felesleges levegő kiszívásával a cuccok kisebb helyen elférnek és emiatt többet tudnak a bőröndökbe pakolni.

2013. jan. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

En sajnos ferfi vagyok, de ugy hiszem azert konnyen alakithatoak a leirtak. Tobb szaz repulouttal, egy emigracioval a hatam mogott, a kovetkezoket tudom mondani: egy konnyu kapucnis melegito plusz egy jo szeldzseki lefedi az ev nagy reszet. Ez rajtad van, helyet a poggyaszbol igy nem foglal. Ha olyan helyre mesz ahol tenyleg nagyon hideg van, akkor egy darab kotott meleg gyapju pulovert tegyel el. Nadragbol kell egy farmer, egy vaszonnadrag, egy kordnadrag a hidegre. A harombol egy rajtad van amig a masik kettot mosod, egyszerre ugysem lehet nyar, osz meg tel, hogy mindenharom hasznalatban legyen :)


Amit a legtobb ilyen utazos tanacs nem emlit: alsonemut venni, bar elvileg konnyu, gyakorlatilag a fenet. Anyag, szabas, satobbi, en meg ferfikent sem veszek fel mindent, szoval ha csak teheted, egy hetre (hetente mosol) valo alsonemud legyen. Ez sok helyet nem foglal. Tehat, eddig eltettunk ket darab nadragot (hiszen egyben utazol), esetleg egy gyapjupulovert es alsonemut.


A cinkes resz a cipo mert sok helyet foglal. Most jon a trukk: az alsonemuvel, zoknival ki lehet tomni a cipot, csizmat igy az minimalis plusz helyet foglal. Ha olyan helyre mesz ahol nagy ho nincs, azert a csizmat, ha nem muszaj, ne vigyel. En egy belelt cipovel egesz jol megusztam eddig.


Kezipoggyasz: nekem olyan gurulos borond aminek van kiveheto oltonytartoja, abban van az oltony, a legtobb repulon van akasztos szerkeny nekik szepen megkerem a stewardesst, kiakasztja, nem gyurodik. Ez, gondolom, adoptalhato noi ruhara, bar ahhoz en nem ertek :) Egy gurulos kisborondbe rengeteg minden befer, vannak olyanok akik csak ezzel utaznak:


[link]

[link]


de azert ennyire nem kell elszallni.


Mit ne vigyunk? Konyvet. Holtsuly. Az elektronikus konyvolvaso az utazo legjobb baratja. Tisztalkodoszerekbol abszolut minimum, a semmi a legjobb, nincs nagyobb bosszusag, mint a samponban uszo borond.


Osszefoglalva: legyen nalad annyi ruha, hogy mind a negy evszakban egy hetet vegig tudj csinalni mosas nelkul es ebbol a leheto legkevesebb.

2013. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én mindig úgy utazik, hogy a szépen osszeturt ruhakat beteszem egy szemeteszsakba, esporszivoval kiszivom belole a levegot. Igy kba 3x osa befer egy borondbe. Tisztalkodoszert felesleges vinned, kint is tudsz venni, nem foglal helyet. Kezipoggyaszba pedig azt tedd ami a borondbe nem fert be ee feltetlen kell. Egy pulcsit es egy kabatot is feltudsz vinni a geprekezben
2013. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Pedig a posta jó ötlet
2013. jan. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!