Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Montenegro: nyaralt már...

Montenegro: nyaralt már valaki Bar/Susanj településen?

Figyelt kérdés

Információra lenne szükségem:

Június közepén utazom, vonattal tervezem az utat megtenni.

Mi a véleményetek a településről? Milyen árak vannak (élelmiszer, fagyi, étterem stb.)

Könnyen megtalálható a szupermarket/üzlet? (Belgrádban járva nagyon nehezen találtam üzletet)?

Igaz az a mondás, hogy piszkosak a strandok és túlzsúfoltak június közepén? Hirtelen mélyül a víz?

Milyenek a strandok? Homokosak?

Vannak kabócák?

Stari Bar-ban vagy Albániában milyen áron tudok elutazni 1-1 napos kirándulás keretében?

Bar belvárosa milyen? Vannak kiülős helyek?

Szállás árak milyenek? Állítólag lehet találni 5-10eur-ért? Aki tud ajánlani szállást, saját konyhával és fürdőszobával, örülnék neki!!!


KÖSZÖNÖM a válaszokat!



2013. jan. 4. 09:09
 1/2 DrFaktor válasza:
Pár éve nyaraltam 2 hetet Montenegróban, Ulcinj környékén (albán határ), és Perastban (Kotori-öböl). Ulcinjnál van egy hatalmas (12km hosszú) homokos strand, szerintem jó. Bar óvárosi része szép, nagy olajfaligetek vannak a környéken és rengeteg középkori épület. Szállás ügyben nem tudok segíteni, de aludtam 10eurós szobában Perastban, hááát...Ahhoz képest az 50 eurós apartman igazi luxuslakosztály volt. Ja, és anno éjszakára elzárták a vizet, nem tudom, hogy ez most is így van-e. Az árak alatta vannak a horvátnak, a víz meg kb. ugyanolyan. Frekventáltabb strandokon elég nagy a tömegnyomor, érdemes keresni vmi saját kis öblöt. Az albán határnál érdemes megnézni a Skoderi-tavat, GYÖNYÖRŰ. Albániában is voltam egy napot (Skoderig mentem csak), jaaaj...Khm...Maradjunk annyiban, hogy nekem nem tetszett. Egyébként az albán-montenegrói határon simán levettek valami 10 eurós papírral, azt nem udom, kell-e fizetni, ha buszos túrára mész.
2013. jan. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 csa by válasza:
Szia!Az általad keresett részre minden igaz amit leírtak!A táj keleties, varázslatos tehát keleties!!!(olyan éles vonal van mint az osztrák -magyar határon!A kiszolgálás sokat fejlődött mindent megtudsz venni hamar.Gyönyörű és kabóca ciripeléstől hangos a környék. Már nem zárják a vizet és roham léptekkel fejlesztik az infrastruktúrát!Internet stb.stb.stb Én kényelmesebbnek gondolnám ,ha feljebb lenne a főhadiszállás ,mondjuk Kotorban Vagy Tivatban!Ez a rész inkább európai!Tivatban magyar utazási iroda is van Ők hetente mennek Albániába. Egy napos utak ,de ennyi elég, elég fájó érzés látni,hogy még ők is milyen óriási tempóban fejlődnek!Az út kb 70-80 euró!Én javasolnám a helyi sofőrt ,azzal sokkal rugalmasabban és olcsóbban megy minden és megmutat olyan dolgokat amik nincsenek ,,nagydobra'' verve!Amúgy bátran utazz a helyközi buszaikkal!Tivat-Stari Bar 15 euró és nem kell a kocsit parkoltatni!Albánia (ezüst, fügelekvár,Skender-bég konyak és olajfa ajándéktárgyak)Olcsó és nem gagyi kínai szemét!Csak mondom, a konyak a világ második legdrágábbja:Párizsban 23Eu itt 5-6Eu,Olajfa terméket csak itt lehet venni (védelem alatt áll mindenütt)az ezüst finom kézi munka,igazi unikum.A víz zavarosnak tűnik a homoktól és teli megy a ruhád vele.Én inkább az apró sóderos part híve vagyok,ahol a mellig érő vízben is látom a lábam ujját!Kérdezz még, segítek!
2013. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!