Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A Ryanairnél mennyire veszik...

A Ryanairnél mennyire veszik komolyan a 10 kg-os KÉZIpoggyász súlylimitet? Hangsúlyozom: kézi, és nem feladott poggyászról van szó.

Figyelt kérdés

Ez egy normális méretű kézipoggyásszal azt jelentené, hogy kb. félig pakolhatod, akkor sem túl nehéz cuccokkal. Ellenőrzik ezt a beszállás során? Ha igen, mikor, hol, és mennyire szigorúan? Régen az easyjetnél csak annyi feltétel volt, hogy egyedül fel tudd tenni a rekeszbe, ennyi.

Előre is köszi a válaszokat!



2013. jan. 6. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nemcsak a súlyt veszik komolyan hanem a kézipoggyász méretét is.
2013. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ryanair a legszigorúbb az összes közül, az olcsósága miatt. Mérd le otthon indulás előtt.
2013. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A méret stimmel, az nem lesz gond, de a súlyt jeleleg eléggé átlépem. Nemrég repült a barátnőm, és ő azt mondta, hogy a kézipoggyászát nem mérték le sehol, a feladottat meg együtt csekkoltuk be, volt benne pár plusz kiló, de a checkines srác simán elfogadta, jó arc volt.

Méretet még sosem néztek nekem sehol, de a Ryanairrel most megyek először, és olvastam, hogy szeretik ellenőrizni, ezért paráztam be kicsit a súly miatt.

Ha sok, meg lehet csinálni, hogy amit lehet, átpakolsz a zsebeidbe, és úgy viszed fel?

2013. jan. 6. 23:29
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Ezek az olcsó fapadosok (Ryanair, Wizzair), pont az olcsóságuk miatt ott húznak le, ahol csak tudnak. Ha mázlid van, akkor gond nélkül felengednek, viszont ha kiszúrják, és nem túl jóindulatúak, akkor nem engedik fel, fel kell adnod csomagnak, aminek a plusz költsége szinte egy olcsóbb repjegy árával vetekszik.
2013. jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én már legalább hússzor repültem a Ryanair-rel, de még sosem láttam, hogy súlyt ellenőriztek volna. A méretet viszont majdnem mindig.
2013. jan. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
én három hete jöttem ryanairrel, ugyan ott merték a kézinek a súlyát, ahol a feladott poggyászét, tehát ha a feladottba még fér esetleg, akkor a kéziből át tudsz rakni oda valamiket. egyébként én is nagyon féltem hogy több cuccom lesz, mint 10kg, hiába mértem le otthon, a szobamérleg nem túl pontos :D de ott aznap a reptéren összefutottam egy ismerősömmel és ő azt mondta, hogy 10,9 kg-ig pakolhattam volna, addig nem szólnak. a méret meg nálam mindig annyi volt, hogy beférjen a keretbe. ami mellesleg jóval hosszabb, mint amit előírnak szabványnak :D
2013. jan. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

10kg azért elég sok ha nem téglát viszel... ;)

Ferihegyen amugy nem lesz gond de méretre figyelj! Viszont más reptéren van ahol a súlyt is nézik! Pl Eindhoven, Marosvásárhely.


Amugy jol gondolod: kisebb de viszonylag nehéz dolgokat rakd inkább a zsebedbe. Azt senki nem nézi.

2013. jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Konkrétan London Stanted lesz a visszaútnál a reptér, hátha tud valaki konkrétat onnan.

10 kg baromi kevés. A szabvány méretű kézicuccom sima ruhákból meg egy laptopból áll, nincs is egészen tele, és már majdnem 15 kg. Mondjuk a laptop kifejezetten nehéz darab, de akkor is, ennyivel hadd repülhessen már az ember...

2013. jan. 8. 00:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Budapesten nem lesz gond, de STN-en lehet. Mondjuk nem tudom mi a francot tudsz összepakolni ami ilyen nehézzé teszi :D Vedd magadra legrosszabb esetben a nehéz ruhákat, illetve rakd zsebre stb. Ez a legális kiskapu. Youtube-on láthatsz videókat amikor valaki 30 ruhát vett magára hogy megspórolja a poggyász díjat. :)
2013. jan. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
For the record: végül se oda, se vissza nem ellenőriztek semmit, se súlyt, se méretet. Odafelé a méretvizsgáló doboz végig egy sarokban pihent, visszafelé meg ugyan vitte a kezében ide-oda egy beléptetős kiscsaj, de egy táskára sem húzta rá, figyeltem. Nem mondom, hogy ez tendencia, de most így volt.
2013. jan. 28. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!