Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a WizzAir augusztusra bevezette azt kísérletileg a London-Katowice járatán hogyha a kézipoggyász nagyobb, mint 42x32x25 és nem fér az ülés alá, akkor fizess 10 eurót és ha beválik a dolog, akkor az összes járatra kiterjesztik?

Figyelt kérdés

Ezzel gyakorlatilag ki is zárnák azokat a TESCO-s gurulós bőröndöket, amiket sok ember direkt azért vett meg, mert fel lehet vinni kézipoggyásznak. Képtelenség, hogy az beférjen az előtted lévő ülés alá.


[link]



2012. aug. 13. 21:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
ha utazol az a 10 euró nem vág földhöz
2012. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A fapadosok is valahol bevételt akarnak. Vagy betartod a méretet, vagy fizetsz, vagy nem utazol. evvan.
2012. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem az a véleményem, hogy ezzel teljesen kinyírja magát a Wizzair, ez egy nagyon rossz lépés a Ryanair-rel való harcban.
2012. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

"ha utazol az a 10 euró nem vág földhöz"


Mostani árfolyamon szűk 3000 Ft-ról beszélünk... a jegy meg kerül mondjuk 99Ft vagy 599 vagy 1390-be. Igenis "földhöz vág" emellé a 10 euro :)) De persze ha ez van, ezt kell betartani. Szerintem menni fog és megoldjuk a csomagot ekkora méretben akkor is, ha bevezetik a wizzair összes járatán.

2012. aug. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
kedves utolsó...ha utazol és tényleg földhöz vág a 10 euró ne utazz...
2012. aug. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
Na ezért nem utazok Wizzairrel.. Egyébként szerintem sem sok az a 10 Euro, külföldön ez egy üditő, kávé és egy szendvics ára, szóval ha ez valakinek nagyon drága, akkor tényleg nem érdemes repülni.
2012. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Igenis "földhöz vág" emellé a 10 euro "


AZ repjegy az csak egy dolog! Egyes repterekről a városba való bejutás többe kerül! És akkor még hol van a szállás, étkezés, tömegközlekedés, belépők stb stb. Szóval ha neked sok a 10 euró, ami mondjuk Rómába néhány szendvics ára, akkor tényleg jobb ha nem utazol sehova.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nem valami szimpatikus lépés ez a wizzairtól, de nem érint, mert nem gurulós bőröndöm van, hanem nagyobb méretű hátizsákom, amibe legalább annyi minden belefér mint a bőröndbe, és eddig is mindig megkért a stuvi ,hogy rakjam az ülés alá. Kicsit gyömöszölni kell, de sikerülni szokott. Szóval egy hátizsák és már meg is van oldva a kérdés. Sőt ha ez miatt olcsóbbak lesznek az alap áru jegyek, vagy legalább is nem lesz áremelés, akkor még örülni is fogok.

2012. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
na ez az..ha nincs annyi pénzed h 1 szenyót megegyél akkor maradj itthon..
2012. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell problémázni a 3000 ft-on, ezek nem jótékonysági járatok. Ha tényleg 100 ft-ért utazgatnánk, még kerozinra se lenne pénze a légitársaságnak. Az a pofátlanság, hogy egyesek elvárják, hogy 100 vagy akár 1000 ft-ért elrepítsék őket Európa másik végébe. Azok egyébként is akciós járatok. Én most vettem jegyet Finnországba, oda-vissza 20000, teljesen korrekt, nem is számítottam kevesebbre. Csak az nem tetszik, hogy a wizzairnél vagy a ryanairnél (nem emlélkszem) nem lehet külön kézipoggyász a csecsemőknek. Ez szemétség, mert ugyanazt az árat fizatik értük is a szülők, de ez már mindegy.
2012. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

En ehhez szemely szerint csak annyit szolnek hozza, hogy: altalaban nincs eleg hely az ulesek feletti tarolokban a csomagoknak, igy, mi van, ha az az eset all majd fent, hogy tele van az osszes ules feletti resz, es az en 10 euros poggyaszomat az ules ala kell tegyem??? (mert biztos, hogy befer a "nagyobb" is, en ott szeretem tartani, mert minden hulyesegem abban van ugye, fulhallgato, kaja, zsepi stb), na de akkor miert is fizetnek tobbet? Ebben igy elviekben van gubanc... Remelem ertheto, amire gondolok ezalatt.


Egyebkent negyedevel csokkentik a poggyasz meretet, ami nem gaz, ha nyaron utazol, vagy jo idobe, de ha telen mesz, vagy rossz idobe... Talan ezzel akarjak novelni a feladott poggyaszok szamat, amibol azert csak lenyegesen nagyobb beveteluk van. Egyebkent meg azt is hozzatennem, hogy ha van ertelme, en szivesen kifizetem a feladott poggyasz dijat, de egy egy hetes utazasra nem viszek annyi cuccot, h ne ferjen el egy kezibe, bar neha azert szukos, viszont ha bevezetik, akkor kenytelen leszek mindig fizetni (akkor mar inkabb viszek egy "rendes, jol megpakolt csajos pakkot"). Mondjuk ha az ember idoben foglal, ez sem egy hudenagyon megterhelo osszeg. Szerintem. Fel kell fogni, h ezek a tarsasagok nem azert vannak, h ingyen elvigyenek 2-3 ezer kilometerrel arrebb par 1-2 ora alatt, hobbibol, hanem azert, h nyujtjak ezt a szolgaltatast, de a cokmokodnak, meg minden egyeb nyugodnek a fuvarozasaert igenis fizess (ha te magad szinte ingyen utazol). Ha nem igy lenne, nem lennenek ezek a tarsasagok, lehetne utazni a KLM-mel vagy a BA-val pl. (a csecsemoknel pedig nem ertek egyet a nem jar kezipoggyasz szaballyal, ugyanis egy kis bebietel, egy kis pelus, egy kis ez-az, es mar tele is van anya egyetlen poggyasza...)

2012. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!