Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Indiába milyen oltásokat...

Indiába milyen oltásokat érdemes beadatni?

Figyelt kérdés
Indiába utazom pár hónapra, a Hepatitis B-n kívül milyen oltóanyagot kérjek még a dokitól?

2013. jan. 15. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Van erre a célra oltóközpont. Oda menj el, ott megmondják. De nem lesz olcsó...
2013. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ez az első ilyen utad és nem kaptál emlékeztető oltásokat a gyerekkorban kapottakra, akkor kelleni fog: gyermekbénulás booster, ez élethosszra szól így már; Di-Per-Te ismétlőoltás (10 év védelem), Hepatitis A+B kombinált (Twinrix), hastífusz - ezek azok, amiket erősen javallanak, opcionális még a kolera (de ez csak 2 évre véd és 60-70%-ban véd csak, ha nem Slumdob Millionairet fogsz játszani, akkor felesleges), meningococcus ACWY (ezt mondjuk én kértem), veszettség (csak ha állatokkal foglalkoznál valami oknál fogva) és a japán B encephalitis.


Minimum 1-1,5 hónapot szánj rá az oltásokra, a Hep A+B oltás pl. 3 részből áll, amit gyorsított menetrend szerint is csak 21 nap alatt tudnak adni, és erre rá 14 napra alakul ki a teljes védelem. Kell egy 4. ismétlő oltás is ehhez az elsőhöz képest 1 évre, ha mind a 4 megvan, élethosszig tartó védelem van.


És igen, jó drága mind, 5000 környékén kezdődnek és onnan felfelé. Mivel sárgaláz oltás és nemzetközi oltási könyv nem kell Indiába, ezért akármelyik utazási klinikán kérheted ezeket, de én mégis a Gyáli utat javaslom (Országos Epidemiológiai Központ), ott tudnak mindent és a ritkábban keresett oltóanyagok is szoktak készleten lenni.

2013. jan. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még #2 vagyok, az árak: [link]
2013. jan. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Akkor nagy bajban vagyok, mert egy hét múlva indulok... New Delhiben fogok egyébként modellkedni, ott annyira csak nem veszélyes, és nem kell minden oltóanyag ezek közül, ha vigyázok... Vagy mégis?

2013. jan. 20. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nyilván ha csak európai szintű szállodákban és bemutatótermekben fogsz mozogni, akkor minden fertőzésnek kisebb az esélye. Bár a hasmenés még így is szinte biztosan megtalál majd, elvégre hónapokra mész. Azért mindenképp beszélj az OEK-kel! Sok sikert:)
2013. jan. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!