Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 4 éves kislányommal szeretnék...

4 éves kislányommal szeretnék nyáron Angliába utazni az apukájához! Elég a személyigazolvány a gyermeknek, és egy beleegyező nyilatkozat az apától? Illetve a születési anyakönyvi kivonat?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk válófélben, és nem is szeretnénk elválni! Felvettem a férjem családnevét, és természetesen a kislányom is a férjem családnevét örökölte. Nagyjából 1 hónapra szeretnénk ki menni hozzá. Milyen dokumentumokra van szükség? Feltétlenül kell útlevél? Tudna valaki érdemben segíteni ez ügyben? Mert az önkormányzatot felhívtam érdemben választ nem kaptam "túlterheltségre" hivatkozva. Gyámügynél még nem jártunk, előtte úgy gondoltam, hátha valaki a személyes tapasztalatával, vagy a hozzá értésével tudna nekem segíteni! Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 21. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Útlevél semmiképp nem kell, a többiben nem tudok segíteni. Talán érdemes megkérdezni a brit nagykövetséget is, nagyon segítőkészek.
2013. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen utazom a gyerekekkel a férjem nélkül Európán belül (külföldön élünk), és sosem kérték még a beleegyező nyilatkozatot. Útlevél helyett a személyi is megteszi.
2013. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak szemelyi kell minden utasnak, gyereknek is, semmi más. persze utlevel is jo.

Semmiféle nyilatkozat nem kell. 4 éves gyerek mellé kell egy felnőtt, pl akár te is lehetsz az. Azért mondom így mert senkit nem érdekel kinek a gyerekét ki kíséri. Csak legyen egy felnőtt annyi a lényeg. Szóval felesleges túlbonyolítanod....

2013. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat:)
2013. febr. 21. 20:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha van nálad beleegyező nyilatkozat az apától abból baj nem lehet. Amúgy én is utaztam már többször is a kiskorú unokaöcsémmel és a kutyát nem érdekelte...
2013. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ja hát ha van nálad mindenféle abbol baj nem lehet (csak minek? tényleg nem érdekel senkit a reptéren kinek a gyerekét viszed, nemhogy apai nyilatkozat kéne!) de én a születési anyakönyvi kivonatot mégis inkább otthon hagynám egy biztos helyen mivel biztosan tök felesleges, és akkor úgy tuti nem hagyod el, nem lopják el.


Tehát személyi vagy utlevél legyen gyereknek is, neked is, ennyi kell csak.


(remélem nem román állampolgárok vagytok mert akkor tényleg kéne más papir is!)

2013. febr. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Magyarok vagyunk.
2013. febr. 22. 10:41
 8/11 A kérdező kommentje:
Még soha nem repültünk ezért kérdeztem, jó előre, hogy ne legyen majd probléma!
2013. febr. 22. 10:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, érthető az aggodalmad ha ez az első. :) De nyugodj meg, semmi extra a repüléssel, csak legyen mindenkinek személyije oszt kész :)
2013. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
É ideglenes személyivel engednek ki 1 éves gyermeket??? :(((
2013. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!