Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Már egy ideje beszélgetek egy...

Már egy ideje beszélgetek egy fiúval, aki Úl-Zélandon él, szeretnék augusztusba elutazni hozzá, hogy jobban megismerjük egymást, mi kell az odautazáshoz? Valami orvosi papír vagy elég az útlevél? Hogyan tudok a legolcsobban eljutni oda? Zs

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Tudtommal útlevélen kívül más nem kell. Legolcsóbban (meg egyébként kb. máshogy nem is lehet) repülővel, de az olcsóság itt relatív, mert minimum 300.000Ft-az oda-vissza út, és akkor még csak a repülőtéren vagy, ahonnan el is kell jutnod az illetőhöz. Nem tudom, hogy egy idegen ér-e ennyit, de persze ez már a te döntésed.
2013. máj. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudom hogy nagy a veszteni valóm, tisztába vagyok vele, viszont úgy érzem, ha nem próbálom meg, mindíg bánni fogom. Még annyit szeretnék tudni, hogy mennyi ideig tartózkodhatok maximum ott, vízum nélkül: egy hét, egy hónap?
2013. máj. 21. 17:32
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
90 napig van vízummentesség. Az azt meghaladó tartózkodás esetén igényelni kell vízumot. A repülőjegy az inkább 500-600 ezer körül mozog mivel nem nagyon van közvetlen járat és Új-Zélandon belül is vannak komoly távolságok szóval 700-800 ezret számolj az utazásra. Úgy lenne a legolcsóbb ha kimennél 2-3 hónapra és ott vállalnál valami munkát.
2013. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Utaztal mar repulon? Milyen messze repultel eddig eletedben?


Csak azert kerdezem, mert Uj-Zeland (Budapestrol) a legjobb esetben is minimum 2 atszallas lesz, minimum 27 ora utazas, aminek a nagyreszet ulo helyzetben fogod tolteni.

Megneztem neked az egyik keresoben: az a jegy, aminel a legkevesebb idot toltod az utazassal (27 ora) 540ezer forint, ha a legolcsobbat kered, akkor az "csak" 450ezer forint, de az mar 30 orat vesz igenybe (ezek juliusi arak).

Es ebbe meg nincs beleszamolva az, hogy kimesz a repterre minimum 2 oraval elobb, plus Aucklandbol a repterrol elmesz a fiu lakasaig...


Biztos hogy egy idegen fiu ennyit meger neked? Hany eves vagy amugy?


Miert nem jon a fiu hozzad? Ha o is ugy erez, ahogy te, akkor neki illene utaznia ennyit. Ha o nem erez ugy ahogy te, akkor meg nincs mirol beszelni!

2013. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

Az előző hozzászóló annyira utánanézett, hogy már csuda.


Egy átszállással, Londonból van KÖZVETLEN járat.

Kelet felé HongKong-ban száll le a gép (tankolás-utas felvétel), nyugati irányban Los Anegeles-ben száll le. (ez 2 órás földi tartózkodást jelnt)

2013. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:36 tenyeg utana neztem, az expedia.com-ot hasznaltam es beirtam hogy BUD es AKL es csak 2 atszallasos opciot dobott ki :( De neked gratulalok, nagyon gyors vagy masok hibajanak eszreveteleben.


Kerdezo, elnezest ha fatalisan felreinformaltalak volna!

2013. máj. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha kimész egy hónapra, benne lesz egy millában.


Életed legdrágább csalódása lesz...

2013. máj. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A "legolcsóbban" kategória is minimum többszázezer forint.

Az exem bátyja Aucklandben lakik. Budapest-Frankfurt-Szöul-Auckland útvonalon mentek. Ez picivel több repülés, mint 1 nap. Utaztál már repülővel? Ha nem, nem biztos, hogy egy többszörös átszállást kéne próbálnod.

Illene inkább, hogy a fiú látogasson meg téged.

Új-Zéland meg nagyon drága. Költőpénzzel, utazással nem úszod meg 6-800e alatt.

2013. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:54


Nem kioktatás és hiba keresés miatt írtam, csupán helyesbítés végett. Mert sokan azt gondolják hogy Új Zélandra körülményes eljutni.


Expedia általában a legolcsóbb, javarészt 2-3 átszállásos utakat adja ki. Ember függő ki mennyire akar átszállni,várakozni. 2-3 átszállásnál már esélyes a 10-12 óra várakozás.


Aztán kedves kérdező, mivan ha a pasi becsap és elad ribancnak?

2013. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

utana neztem, mert zavart, hogy valamit elneztem

atszallasnak neveztem azt ami nem az... az expedia is ugy hirdeti hogy 2 stops, vagyis megallo, de ebbol csak az egyiknel kell atszallni, a masik megallo csak tankolas,


"KÖZVETLEN" jarat pedig az, amikor a gep felszal Abol es leszall Bbe, ha utkozben meg megallnak Cben tankolni, akkor az mar nem kozvetlen jarat, hanem jarat megalloval...


mindegy, a lenyeg, hogy amit fentebb irtam arak es utazasi idok, azok tovabbra is ervenyesek, ha most veszi a jegyet es juliusban utazik


Lehet jatszani a datummal, talan szeptemberben olcsobb, a lenyeg, hogy tobbszazezer forint alatt nem ussza meg a kerdezo es minimum egy teljes napot utazik...


szerintem csak kivancsiskodik, almodozik; kizart, hogy epeszu ember egy vadidegen miatt elkoltson ennyi penzt es ennyi idot az eletebol...

2013. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!