Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A repülőn hideg van? Vigyek...

A repülőn hideg van? Vigyek egy vékony pulcsit a fedélzetre?

Figyelt kérdés
2008. jún. 24. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ez géptöl függ sokszor. van hogy majd meg lehet dögleni, mintha elromlott volna a légkondi, néha meg didergös.

hosszabb járatokon kapsz takarót meg párnát.

2008. jún. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
nem kell vinni. Ha meleg van akkor a fejed felett tudsz állítani hogy fújjon hideget, ha meg hideg van úgyis kapsz takarót
2008. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egész nyugodtan vigyél pulóvert. Én jártam már úgy, hogy majd megfagytam. Rövid járatokon nem adnak ugyanis takarót, csak tengerentúlin. A pulóver elfér. Ha nincs és vacogsz, az viszont cumi.
2008. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
szerintem ajánlatos.ha mégsem kellene belefér a kézipoggyászba:)
2008. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
géptöl függö altalába nincs
2009. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én eddig több mint 10-szer utaztam és mindig vittem pulcsit,de egyszer sem bántam meg! mindig ment a légkondi mint állat,hiába kapcsoltam ki magam felett,a többiek nyomatták és 1,5 óra út után már 18-20 fok volt a kabinban...
2009. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire van hideg a gépen, az sokszor függ a repülési magasságtól. Rövidebb utakon alacsonyabban száll a gép, tengerentúli utakon magasabban. A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy egy gép Bp-ről Frankfurtba mondjuk 7500 méteren repül. A valóságban (mondjuk nyáron ) kb. +12, +13 fok körül van (európai átlag). Ugyanebben az időben mondjuk 11000 méteren (amin tengerentúli járatok repülnek) kb -20,-25 fok körül mozog. Hogy miért nem fűtenek kicsit jobban a tengerentúli járatokon? Ennek valami biztonsági szempontja lehet...gondolom. (nagyobb magasságokban már működik az "anti ice" rendszer, az ablak és szárny fűtések, stb...)
2009. okt. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Miért írsz marhaságokat?

2 hete jöttem haza Frankfurtból, a repülők MINDIG felmennek 30.000 láb magasságra (~10.000 méter), még a Bécs-Budapest távolságon is. Ahol viszont nem -20/25 fok van, hanem -45/50.


De amúgy 7500 méteren is kőkemény fagy van.


Ha ki akarod számolni, hogy milyen magasságban hány fok van, akkor az un. hőmérsékleti gradienst kell használni. Az átlagos hőmérsékleti gradiens értéke: 0,65°C/100m. Tehát 100métert mész feljebb 0,65-al csökken a hőmérséklet. Tehát 7500 méteren 49 fokkal van hidegebb, mint a talajon a repülő alatt.


A repülőn meg NINCS légkondi, csak FŰTÉS. Ha hideg van a repülőn akkor nem nyomják neki a fűtést. 3 hete mikor mentem Bangkokba pl. majd befagyott a s*ggem, olyan hideg volt a repülőn (kb 15 fok). Visszafele meg kellemes 21 fok volt.


Kérdezőnek: Vigyél pulóvert, max nem kell. Takarót csak olyan tengerentúli járaton adnak, ami éjszaka is utazik (a legtöbb ilyen, mert hosszú az út), viszont bármilyen járaton adnak, hogyha külön kérsz.

2010. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A motoros, propelleres gépek nem mennek fel 10 ezerre, mert a légritka tér miatt csökkenne a hatékonyságuk
2017. ápr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oké. Nézzünk népszerű turboprop gépeket: A Q400-as 25 000 láb magasan repül, az ATR 72 15-20-25000 lábnyira, az ATR 72 pocsék emelkedési képességekkel bír. De attól még legalább harminc fokkal van kint hűvösebb tehát fűteni azt bizony azon is kell mint a hülye és csak a légitársaságon múlik mennyire nyomja.


A Turkishnek van olyan szokása főleg tengerentúli járaton hogy úgy bedurrantanak a kazánba, hogy lerohad az emberről a gatya is.


Kérdező, az sosem baj ha van nálad egy pulóver már csak azért is mert ha véletlenül elöl kapsz helyet amíg nyitva az ajtó kint meg van tíz fok akkor belefagysz az ülésbe.

2017. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!