Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ti melyik országot választanát...

Ti melyik országot választanátok? Ausztria, Németország vagy Svájc? Németül beszélek, és úgy látom mennem kell.

Figyelt kérdés

2013. júl. 4. 20:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Svájcba nehéz kijutni a törvény miatt! (EU 8, munkavállalásik korlátozása). De Németo.-ba és Ausztriába lehet menni, oda nem kell papír amúgy sem, de kevesebb a fizu. Ők is Svájcba jönnek át,mert magasabb a fizetés jóval! /nekik még egyenlőre lehet/


Én a helyedbe Németországba mennék, pl. szakmunka v vendéglátás... Ausztriába, ha fontos,hogy közelebb legyél..

2013. júl. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én Sopronban élek és Bécsben dolgozom. Nagyon ajánlom a hasonló párosítást, hiszen a pénzem itt jelentősen többet ér, jól lehet belőle élni.
2013. júl. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előzöhöz! Telepedj le Sopronba és Ausztriába helyezkedj el, én villanyszerelő vagyok kint, 1500 € kapok és itthon olcsó a megélhetés. Svájcot nem ajánlom egyik ismerősöm kiment oda dolgozni és a fizetéséből a kisfönök mindig el kér 300€-t, és nem mer szólni senkinek, mert az nyílván a munkájába kerülne. De ez persze máshol is megtörténhet, de én Ausztriát ajánlom!:D
2013. júl. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
58%

Nem egyszerű Sopronba se letelepedni! Tudják az ottaniak jól, hogy magas bérleti díjat lehet kérni!

Svájccal kapcsolatban nem igaz, hogy félni kellene a lehúzástól! Nem is ismerik mi az, a törvényeik nagyon szigorúqk! Ez akkor lehetséges, ha magyarnak benne van a keze. Így nem is lehet kimenni. Ezért kell a nyelvtudás, és kinti munkaerő kölcsönzőnél jelentkezni jó életrajzzal! Ha ott kell az a szakma, felhívnak. Ők nem tudnak átverni, korrektek. De szerencse kell, és pénz a kezdéshez. Ami nem kevés! Drága az élet, az élelem és a lakhatás. Vannak egyszerű szállások 5-600 frankért, ezerért kajával. Lakást nehéz bérelni, mert egyrészt drága, másrészt nagyon megnézik kinek adják. Biztosra mennek. De ebbe is lehet szerencse.

2013. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Édesapám tavaly nyáron ment ki Ausztriába, a munkaadók tudták, hogy magyarral van dolguk, ezért nem tud naponta hazajönni, így a munka mellé mindig kapott teljes ellátást (lakás + kaja). A fizetései ilyen 1200€ körül ingadoztak, nem vészes melók (mindegyik idegenforgalmi), karbantartói meló lényegében mindegyik. A főnökeivel ált. akadt némi gondja, az indokolatlan szivatásokat nem nyeli le, nem az a fajta, így volt eddig 4 munkahelye, de ezt leszámítva egész kibírható. Idén nyáron mi is kimentünk hozzá, édesanyám is hamar kapott egy szállodában munkát (szobalány), hasonló fizetéssel. Szóval Ausztria közel van, és egész jó melókat lehet kapni, jó fizetésért, de számíts arra, hogy sajnos ott is vannak nem túl kedves főnökök :/
2013. nov. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!